تغییرات سیزن ۶ فورتنایت

تغییرات فصل 6 فورتنایت

فصل جدید بازی Fortnite از راه رسیده است و هم اکنون شاهد بزرگ‌ترین تغییرات فصل ۶ فورتنایت هستیم. Jonesy و Foundation جزیره را از دست Zero Point نجات داده ‌اند، اما به چه قیمتی؟ با آغاز فصل جدید و پس از اینکه امواج واقعیت باعث تغییر جزیره، قوانین و تقریبا هر چیز دیگری که مانع بازسازی اساسی موجودیت بازی می‌شوند، شدند؛ مکان‌ها، سلاح‌ها، حیوانات جدید و موارد دیگری به Fortnite اضافه گشت. در ادامه به بزرگ‌ترین تغییراتی که در بازی Fortnite به وجود آمده است، از نقاط جالب توجه جدید گرفته تا مکانیک‌هایی مانند ساخت و ساز که به شما امکان می‌دهد سلاح‌های خود را در میدان بازی بسازید، آشنا خواهید شد.

مکان‌های جدیدی ظاهر شده‌ اند

واضح‌ترین تغییر این فصل برج Spire است. یک برج عظیم که در مرکز بازی قرار دارد و هم ‌اکنون فوندیشن درون آن است. او برای نجات جزیره خودش را درون Zero Point محبوس کرده است. همچنین یک دستگاه کوچک نیز در پایه برج قرار دارد که گویی توسط محافظان برج رها می‌شود را بردارید و درون آن قرار دهید تا به لوت‌ با ارزشی دست یابید.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

امواج واقعیت که از این مکان خارج شدند، دو منطقه مهم را نیز تحت تاثیر قرار داده‌اند. برج‌های Salty Towers هم ‌اکنون به Boney Burbs تبدیل شده ‌اند و Colossal Colosseum اکنون به Colossal Crops تغییر نموده است. همچنین تعدادی Spire کوچک‌تر نیز در اطراف نقشه پیدا خواهید کرد که در آنجا محافظان بیشتر و یک دستگاه دستی مناسب پرش پیدا خواهید کرد که شما را به Spire اصلی نزدیک‌تر می‌کند.

اکنون می‌توانید به ‌طور مستقیم سلاح بسازید

هم ‌اکنون می‌توانید سلاح‌هایی که در کنارشان یک نماد چکش وجود دارد را بسازید و جهت ارتقاء آن‌ها از طریق یک برگه جداگانه در بخش موجودی (inventory) خود اقدام نمایید. برای ساخت سلاح‌های اولیه می‌توانید از استخوان حیوانات (از طریق شکار در حیات ‌وحش) استفاده کنید و برای ساخت سلاح‌های دقیق‌ و جدیدتر می‌توانید از قطعات مکانیکی (با تخریب فناوری‌های مختلف مانند دستگاه‌ها) استفاده نمایید.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

در موارد نادرتر می‌توانید برای ایجاد جلوه‌های اضافی، این سلاح‌ها را با وسایل دیگری نیز بسازید، مانند ترکیب یک کمان Primal Bow با یک شیشه کرم‌ شب‌ تاب یا یک بطری گاز، جهت ساخت یک کمان Flame Bow که می‌تواند سازه‌های چوبی را به آتش بکشد. ترکیب دو استخوان حیوان و یک گوشت به شما امکان می‌دهد که یک شنل شکارچی بسازید. با فعال شدن این شنل، مدت کوتاهی حیوانات به شما حمله نخواهند کرد.

حیوانات در جزیره پرسه می‌زنند

تغییرات فصل 6 فورتنایت

مطابق با تم این فصل Primal (اولیه)، اکنون حیوانات مختلفی در این جزیره پرسه می‌زنند که می‌توانید آن‌ها را شکار کرده یا به نفع خودتان از آن‌ها بهره ببرید. این حیوانات شامل گرگ‌، گراز، مرغ و قورباغه هستند و اگر آن‌ها را از بین ببرید، وسایلی جهت ساخت و ساز مانند استخوان حیوانات و گوشت از خود بر جای می‌گذارند که از گوشت می‌توانید برای بازیابی سلامتی خود نیز استفاده نمایید. اگر به یک مرغ رسیدید و قبل از فرارش دستور Grab (گرفتن) را اجرا کنید، می‌توانید آن را بگیرید و نگه دارید، بدین ترتیب می‌توانید بالاتر بپرید و یا در مسافت طولانی‌ بدون آسیب ‌دیدن پرواز کنید.

صندوقچه‌های نادر موجود است

آن انفجاری که از Zero Point در سراسر جزیره رخ داد ممکن است بسیاری از فناوری‌هایی که ما به آن‌ها عادت داشتیم را از بین برده باشد. اما خوشبختانه برخی از پیشگامان این رویداد را پیش ‌بینی می‌کردند و به همین علت وسایلی را درون صندوقچه‌های Bunker Chest پنهان کرده‌ اند.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

یکی از آن‌ها را باز کنید تا سلاحی قدرتمند و نادر یا افسانه‌ای بدست آورید. این صندوقچه‌ها شامل مواردی مانند راکت‌انداز هستند که باعث می‌شوند شما قوی‌تر شوید. صندوقچه‌ها به خوبی پنهان شده ‌اند و تاکنون ما فقط توانسته‌ ایم یکی از آن‌ها را در یک اتاق زیرشیروانی در Pristine Point در نزدیکی Steamy Stacks پیدا کنیم، اما بدون شک سایر صندوقچه‌ها را نیز کشف خواهیم کرد.

تعداد زیادی سلاح جدید و در دسترس و خارج از دسترس وجود دارد

در این فصل بازی Fortnite روش کار سلاح‌ها به طور کامل بازسازی شده است، زیرا هم‌ اکنون می‌توانید خودتان آن‌ها را بسازید. شما ممکن است در هنگام لوت کردن، نسخه‌های قابل ‌تغییر سلاح‌های اصلی‌تان مانند پیستول‌های استاندارد یا شاتگان‌ها را بیابید و سپس آن‌ها را به سلاح‌های اولیه (Primal weapons) یا سلاح‌های مکانیکی(Mechanical weapons) تبدیل کنید.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

این سلاح‌ها آمار متفاوتی دارند- سلاح‌های اولیه قدرتمندتر هستند در حالی که سلاح‌های مکانیکی از دقت بالاتری برخوردارند- اما ابتدا آمارشان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سلاح مناسبی را بدست می‌آورید. وقتی نوبت به سلاح‌های در دسترس می‌شود، باید بگوییم که فقط چند سلاح کلاسیک دوباره به بازی معرفی شده ‌اند از جمله شاتگان Pump Shotgun. همچنین، اسنایپر Sniper Rifle و دو نوع تفنگ Assault Rifle و سه شاتگان دیگر نیز در دسترس قرار دارند.

برای دریافت پاداش، محافظان برج (Spire Guardians) را شکست دهید

در مکان‌های مختلفی در اطراف جزیره، برج‌های Spire کوچکی را خواهید دید که از زمین بیرون آمده‌ اند و هر یک از آن‌ها توسط یک محافظ برج، محافظت می‌شوند. با اینکه آن‌ها سریع حرکت می‌کنند و سپر دارند اما شکست دادنشان کار سختی نیست فقط کافی است که از یک سلاح مناسب استفاده کنید و پس از آنکه آن‌ها را شکست دادید، از خودشان یک گوی درخشان بر جای می‌گذارند.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

شما فقط می‌توانید این گوی‌ها را با خود حمل کنید و نمی‌توانید آن‌ها را در بخش موجودی (inventory) خود ذخیره نمایید. زیرا در اینصورت مانع از استفاده از سلاحتان می‌شود، اما می‌توانید آن‌ها را بردارید و با استفاده از آن‌ها بالاتر بپرید و یا در هوا شناور شوید. اگر این گوی‌ها را با خود به برج Spire مرکز جزیره ببرید و آن‌ها را درون یکی از سوراخ‌های درخشان قرار دهید، به عنوان پاداش چکمه‌های Spire Jumpboots دریافت خواهید کرد. این یک آیتم افسانه ای است که به شما امکان می‌هد سه پرش زنجیره‌ای انجام دهید و سپس در صورت زمان‌بندی درست، می‌توانید در پرش سوم سوار گلایدرتان شوید.

لارا کرافت به بتل ‌پس می‌پیوندد

شخصیت نمادین Lara Croft نیز به لیست شکارچیان فصل ۶ این بازی پیوست و در سطح ۱۵ بتل ‌پس قفلش باز می‌شود. او جزو بخشی از سری Gaming Legends Series (اسطوره‌های بازی) است و می‌توانید سبک لباس‌ بیشتری نیز برای او باز کنید. سبک لباس سالگرد ۲۵ سالگی در سطح ۲۲ بتل‌پس و سبک کلاسیک (مشابه دوران PS1)  با تکمیل ۳۱ مسابقه هفتگی Epic Quests باز خواهند شد.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

همچنین می‌توانید با رفتن به Stealthy Stronghold با لارا کرافت به عنوان یک شخصیت غیرقابل بازی ملاقات کنید. شخصیت‌های جدید دیگری که در این فصل از بتل‌ پس وجود دارند شامل تارانا (سطح ۲۹)، راز (سطح ۵۰)، کلاک (سطح ۶۱، ریبرث ریون (سطح ۷۷) و اسپایر اساسین (سطح ۱۰۰) هستند.

لباس‌های مبدل به بازی بازگشته ‌اند

بازی Fortnite اکنون به شما اجازه می‌دهد تا در بازی اصلی تغییر قیافه دهید و حریفانتان را گول بزنید. برای بدست آوردن یک لباس مبدل باید یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی خاص را پیدا نموده و با آن‌ها صحبت کنید تا در ازای ۷۵ شمش طلا به شما لباس مبدل بدهند. به نظر می‌رسد که گزینه‌هایی که بدست می‌آورید تصادفی هستند و البته ارزان هم نیستند اما مطمئنا می‌توانند به شما کمک کنند تا دشمنان اطرافتان را از بین ببرید.

تغییرات فصل 6 فورتنایت

البته مراقب باشید، زیرا به محض استفاده از یک معجون محافظتی یا شلیک سلاح‌تان، آن لباس مبدل از بین می‌رود. زمانی که لباس مبدل دارید می‌توانید صندوقچه‌ها و درب‌ها را باز کنید و وسایل مختلف را بردارید، اما حواستان باشد که قبل از اینکه به طور قطعی آماده نشده ‌اید، لباستان را کنار نگذارید.

 

منبع: GamesRadar

 

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =