تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن

تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن

تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن

اگر از کاربران بازی های ویدیویی باشید، در جریان هستید که روند ساخت بازی پلی استیشن ۴: Kingdom Hearts 3 بسیار زمان بر بوده و دردسر های فراوانی را پشت سر گذاشته است. از زمان عرضه نسخه دوم این بازی، حدود ۱۳ سال می گذرد و در این مدت شرکت سازنده آن یعنی اسکوئر انیکس که از شرکت های محبوب در این صنعت می باشد، تلاش زیادی برای ساخت و توسعه نسخه سوم آن کرده اند. اما با پایان یافتن روند توسعه و نزدیک شدن زمان انتشار این بازی، حواشی مختلفی برای این بازی رخ داد.
مهم ترین موردی که این بازی Playstation با آن رو به رو شد، لو رفتن زمان ارائه آن بود. این امر موجب شد تا سازندگان آن به فکر افتاده و مصاحبه ای را در این مورد انجام بدهند. سازنده بازی Kingdom Hearts 3، آقای تتسویا نومورا که از برترین بازی سازهای جهان است، به تازگی با وب سایت فامیستو مصاحبه کرده است. زمان این مصاحبه دقیقا قبل از انتشار بازی Kingdom Hearts 3 در ژاپن، صورت گرفته و صحبت هایی پیرامون این بازی، شده است.

تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن
تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن

در این گفت و گو، صحبت های فراوانی شده است و در خلال این صحبت ها، داستان کلی بازی، بسته های الحاقی که قرار است به احتمال زیاد برای این بازی منشتر شود و دیگر مسائل مشابه، مورد بحث قرار گرفته است. اما مهم ترین موردی که در این مصاحبه و گفت و گو، جلب توجه می کند، بحث های پیرامون اتفاقات پیش از انتشار بازی می باشد. این اتفاق، لو رفتن زمان عرضه این بازی در جاهای مختلف دنیا بود که حاشیه های فراوانی را برای آن ایجاد کرد.
او در این مصاحبه عنوان کرد که تمام چهار نسخه لو رفته بازی که هر کدام برای منطقه مشخصی بوده، توسط یک نفر انجام گرفته و زمان عرضه آن ها توسط همین یک نفر لو رفته است. این رویداد، موجبات تغییر در نحوه انتشار بازی های او در سطح دنیا را در پی داشت. اگر صحبت های خود را را بخوانید بیشتر از جزئیات این موضوع با خبر می شوید و به همین دلیل، قسمتی از حرف های او را مورد اشاره قرار می دهیم:
“موضوع مورد بحث یعنی لو رفتن زمان اتشار بازی، هم اکنون توسط افراد خبره در دست رسیدگی است و نیازی نیست تا من در این خصوص صحبت دیگری بکنم. اما این موضوع را باید توضیح دهم که برخی اخبار اشتباه در مورد این حادثه به وجود امده است و موجب بروز فکرهای مختلفی در کاربران شده است.
از خلال این خبرها، کاربران این گونه متوجه شده اند که زمان انتشار هر یک از نسخه های بازی در مناطق مختلف به واسطه دخالت افراد متعددی صورت گرفته است و چندین نفر را مسئول آن می دانند اما باید در این خصوص توضیح دهم که این فکر اشتباه بوده و حقیقت ماجرا این است که این اتفاق توسط یک منبع روی داده است و شخص دیگری را نمی توان در آن دخالت داد.
البته این موضوع تاسف مرا برانگیخته است و این ناراحتی را در من ایجاد کرده است که چطور یک نفر به دلیل نفع شخصی این اقدام را انجام داده و چنین ضربه ای را به این بازی وارد کرده است. هم چنین متجبم که او چگونه موفق به این کار شده و چطور توانسته است این اطلاعات محرمانه را لو بدهد و موجب تعجب کاربران مجموعه بازی Kingdom Hearts شود. این اتفاق موجب شد تا من متوجه شوم عرضه همزمان یک بازی در سراسر دنیا، چقدر خطرناک بوده و چه عواقبی را می تواند در پی داشته باشد.
همین موضوع هم باعث شد تا برای این موضوع به دنبال راه حلی باشم چرا که قرار است در آینده، بازی های دیگری عرضه کنم و من به عنوان سازنده این بازی ها، مسئول اتفاقات پیرامون آن ها هستم و باید از تکرار این اتفاق و بروز اشتباهات مشابه، جلوگیری کنم. به همین دلیل باید نسخه های مختلف که برای مناطق متفاوت است در زمان های مختلفی روانه بازار شوند. حتی اگر این امکان در مورد نسخه های دیجیتال ممکن نباشد، نسخه های فیزیکی حتما این گونه خواهند بود.”

تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن
تغییر در نحوه انتشار بازی های Kingdom Hearts PS4 از زبان سازنده آن

در مورد زمان انتشار خود این بازی هم باید بگوییم که در ژاپن عرضه شده ولی نسخه های مناطق دیگر به طور همزمان با آن عرضه نشدند و شاهد متفاوت بودن زمان انتشار این بازی Playstation در جاهای مختلف بودیم.البته این تنها حاشیه ایجاد شده برای این بازی نبود و مدتی قبل از زمان انتشار آن، این بازی در دسترس برخی از کاربران قرار گرفته بود و برخی از آن ها اقدام به انتشار ویدیوها و عکس هایی از آن کرده بودند تا نشان دهند قبل از عرضه رسمی آن، به آن دسترسی پیدا کرده اند.
شرکت اسکوئر و کارگردان این بازی، از این اتفاق اظهار تاسف کرده و از کاربران خواسته بودند تا از انتشار تصاویر این بازی خودداری کنند تا کاربران دیگر تا  زمان ارائه این محصول، هیجان خود را برای دسترسی به آن از دست ندهند. البته این کارگردان اعلام کرده بود که تنها بخش کوچکی از بازی لو رفته و تمام آن در دسترس کسی قرار ندارد ولی باز هم از این اتفاق اظهار تاسف می کنیم. البته این اتفاق برای اولین بار نیست که رخ می دهد و تا کنون بازی های مختلفی، این رخداد را تجربه کرده اند.

مرکزخرید دات کام 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =