تفاوت میان بازی پلی استیشن ۴ Far Cry 5 و Far Cry New Dawn

تفاوت میان بازی پلی استیشن ۴ Far Cry 5 و Far Cry New Dawn

تفاوت میان بازی پلی استیشن ۴ Far Cry 5 و Far Cry New Dawn

در اواخر سال ۲۰۱۸ کمپانی یوبی سافت با انتشار نسخه جدید بازی پلی استیشن ۴ Far Cry New Dawn در واقع نسخه جدیدتری از بازی Far Cry 5 را که یک نوع بازی در سبک آخر الزمانی است را رونمایی کرد که در این بازی شخصیت اصلی داستان باید با دو خواهر بد تینت و آدم کش به مبارزه بر خیزد.
تمامی گیمرهایی که نسخه Far Cry 5 را بازی کرده باشند اگر بازی Far Cry New Dawn را هم انجام دهند به خوبی متوجه خواهند شد که نقشه های بازی همان نقشه بازی PlayStation ۴ Far Cry 5 است و به نوعی شاید بتوان گفت این بازی در ادامه بازی قبلی ساخته شده است. البته شاید بتوان با نگاهی به پیشینه کمپانی یوبی سافت در خصوص بازی های دیگر مانند Assassin’s Creed کاملا متوجه شد که استراتژی این کمپانی به  همین شکل است و به راحتی از نقشه ها و مدل ها و فضاهای قبلی دست نمی کشد.
در واقع اساس بازی Far Cry New Dawn هم همچنان تبعیت از همان ویژگی ها و ساختار بازی Far Cry 5 است و در بهترین حالت می توان گفت که تنها برخی از تغییرات کاربردی و قابل لمس در بازی دیده می شود و نقاط ضعف کمتر و قوت بیشتر در این بازی دیده می شود و شاید بیش از ۸۰ درصد استراتژی ها کپی همان نسخه قبلی باشند. به عقیده بسیاری از کارشناسان بازی Far Cry New Dawn در اصل یکی از سه پایان بندی بازی Far Cry 5 است.
اما با این همه سری بازی های Far Cry آنقدر محبوب هستند که بتوان برای هویت بازیکن در این بازیارزش زیادی قائل بود و در واقع آنقدر هنوز هیجان این بازی دارد که اگر کسب با بازی Far Cry 5 قانع نشده باشد می تواند با انجام سری جدید این بازی در قالب Far Cry New Dawn تجربه و محیط پیشرفته تری از این بازی را تجربه کند.
بر خلاف نسخ قبلی در نسخه جدید این بازی با وجود اینکه بازی در سبک آخر الزمانی است اما رنگ و لعاب بازی و جلوه های بازی آن تیرگی و دل مردگی بازی قبل را ندارد و سازنده این بار تلاش کرده تا روح دیگر را به این بازی بدهد و شاید در تلاش است تا آخر زمان را به شکل دیگر جلوه دهد. در واقع شما در بازی New Dawn قرار نیست تجربه جدیدی از نقشه ، آنتاگونیست ها، گان پلی ها ، هوش مصنوعی و غیره را تجربه کنید اما نوع محیط و قابلیت ها تغییراتی محدود را داشته است.
هر چند سازنده بازی سعی کرده تا با تغییر کاراکتر های بازی از یک مرد و خانواده اش به سمت دو خواهر بد ذات و بی رحم به نام میکی و لو و یا با تغییر برخی از عملکردهای بازی ذهن گیمر را منحرف کند اما حقیقت این است که بر اساس نظر منتقدین این تنها لباس تازه ای است که بر تن شخصیت های تازه داستان شده و اتفاقات تازه ای را قرار نیست رقم بزند. البته تغییراتی را نیز می توان به ظاهر در بازی New Dawn نسبت به نسخه قبلی مشاهده کرد که شاید خالی از لطف نباشد که نگاهی به این تغییرات داشته باشیم:

  • در بازی Far Cry New Dawn نوع نور پردازی تصحیح شده و گرافیک فنی بهتر و قابل قبولی به نسبت Far Cry 5 دارد و نوع گرافیک موجود در بازی بسیار متفاوت تر و بهتر شده است.
  • نوع دنیا بیرون آمده از دل انفجار اتمی بعد از ۱۷ سال بصورت واقعی ترسیم نشده استو همین باعث شده تا ذوق گیمر کمی کور شود. در واقع این بازی را نمی توان سبک بازی اخر الزمانی دانست.
  • نوع وحشی گری ها و گرافیک به کار رفته در بازی Far Cry New Dawn بسیار قوی تر از نسخه  Far Cry 5 است و در واقع احساس واقعی تر به بازیکن می دهد.
  • نور تیر اندازی، انفجارها و استفاده از وسایل نقلیه در این بازی با نسخه قبلی تفاوت آشکار و بهتری دارد.
  • به نظر می رسد دلیل استفاده از این طراحی در بازی جدید Far Cry یک آینده نگری برای رو نمایی از نسخه پیشرفته و غیر قابل پیش بینی این کمپانی برای این بازی باشد و در واقع این نسخه برنامه ریزی برای نسخه بعدی است.

در کل به نظر نمی رسد با انجام بازی Far Cry New Dawn علاقمندان بازی های کنسولی و یا کامپیوتری چیز جدیدی را نسبت به بازی Far Cry 5 تجربه کند اما با این وجود اگر عاشق این بازی و فضاهای دوست داشتنی اکشن آن هستید و از انجام این بازی خسته نشده اید می توانید تجربه خود را با انجام این بازی دوباره زنده کنید ولی این بار با گرافیک بهتر و سبک اکشن و خلاقیت بیشتر صحنه پردازی که در بازی ایجاد شده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =