تفاوت ریجن های پلی استیشن ۴

تفاوت های ریجن های 1 و 2 و 3 با هم

ما در مقالات پیشین در مورد هر یک ریجن های متعلق به پلی استیشن های شرکت سونی با شما صحبت کردیم. اگر مقالات پیشین ما را مطالعه کرده باشید، حتما متوجه می شوید که این ریجن ها یا همان ناحیه بندی به طور کلی فقط برای استفاده از DLC ها و مشخص شدن طرفداران و مشتریان محصولات شرکت سونی کاربرد دارند. شاید شما به عنوان یک خریدار هنوز هم قانع نشده اید و نتوانید به یک تصمیم قاطعانه در زمان خرید کنسول پلی استیشن ۴ برسید.

معرفی ریجن ها

شاید پیش خودتان بگویید حالا که این کنسول ها با ریجن های مختلف هیچ تفاوتی در سخت افزار ندارند، پس علت تفاوت قیمت آنها در چیست؟
خب سوال به جاییست! این تفاوت قیمت روز کنسول ها، می تواند بسیاری از مشتریان را در زمان خرید گیج کند.

تفاوت های ریجن های 1 و 2 و 3 با هم
معرفی ریجن ها

اما باید بگوییم علت تفاوت در کیفیت نیست. این تفاوت قیمت از تصمیم گیری های شرکت سونی نشات می گیرد. زیرا سونی پس از ناحیه بندی، با توجه به سیاست گذاری های هر منطقه، دست به ارائه محصولات می زند. بی شک ارائه خدمات پس از فروش، پرداخت مالیات و قیمت گذاری های هر منطقه می تواند در تعیین قیمت ریجن های مختلف موثر باشد.

یکی از تفاوت هایی که مابین ریجن های مختلف کنسول های پلی استیشن وجود دارد، به دیسک های بلوری آن باز می گردد. بدین ترتیب دیسک های بلوری هر منطقه تنها با ریجن متعلق به خودش همخوانی خواهند داشت. فرض کنید که شما دیسک بلوری را از اروپا خریداری کرده اید. بدین ترتیب کنسول شما باید دارای ریجن ۲ باشد تا در ادامه همه چیز خوب پیش برود! البته ناگفته نماند که این موضوع برای بسیاری از کاربران ایرانی از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

نکته مهم دیگری که باید بدانید، این است که شرکت سونی برای اجرای بازی ها به موضوعی در کنسول پلی استیشن ۴ توجه داشته است که بر طبق آن تمامی ریجن های مختلف پلی استیشن ۴ می توانند از تمامی بازی های این کمپانی استفاده کنند. به این قابلیت کنسول پلی استیشن ۴ در اصطلاح Region Free گفته می شود. در صورتی که قصد خرید پلی استیشن ۴ را داشته باشید، باید از میان ریجن های ۱ تا ۳ یکی را انتخاب کنید. زیرا تنها این ۳ ریجن در بازار ایران عرضه می شوند.

حتما می دانید که ریجن های ۱، ۲ و ۳ به ترتیب به آمریکا، اروپا و آسیا تعلق دارند. شاید از زبان فروشندگان بشنوید که ریجن های ۱ و ۳ از قدرت کافی برخوردار نیستند و امکان دارد که زود بسوزند! به ادعای آنها بی توجه باشید! زیرا چنین حرفی درست نیست. تمامی این ریجن ها در کارخانه سونی و با یک نظارت صحیح تولید می شوند. در این میان شاید برخی از افراد سودجو کنسول ریجن ۲ را به قیمت بالاتری به شما بفروشند.

تفاوت های ریجن های 1 و 2 و 3 با هم
تفاوت های ریجن های ۱ و ۲ و ۳ با هم

امکان تعویض این کنسول در دبی تنها دلیل فروشندگان برای این گران فروشی خواهد بود. لازم نیست تا شما ریجن ۲ را با قیمت بالاتری بخرید.
زیرا کیفیت در تمامی این ریجن ها یک اندازه خواهد بود و تا به حال هم خرابی نا به هنگامی ازآنها اعلام نشده است. در صورتی هم که کنسول بازی Playstation شما خراب شود، شما باید به دوبی سفر کنید و یا آن را به دوبی ارسال نمایید که این کار هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت و به طبع برای بسیاری از مشتریان مزیتی کاربردی به حساب نمی آید.

تفاوت کاربری دکمه ها از دیگر تفاوت های ریجن ها به شمار می رود. به عنوان مثال در صورتی که شما کنسولی با ریجن متعلق به آسیا و ژاپن داشته باشید، باید از دکمه ضربدر برای انصراف و لغو از دکمه دایره برای تایید استفاده کنید. در صورتی که دکمه های دایره و ضربدر در ریجن های ۱ و ۲ و ۴ عملکردی دقیقا برعکس با ریجن ۲ دارند.

تفاوت در نمایش پیام ایمنی از دیگر تفاوت های ریجن های ۱ و ۲ و ۳ است. شما در ریجن های متعلق به آمریکا، اروپا و آسیا پیام مورد نظر را به زبانی که در تنظیمات تعیین کرده اید، مشاهده می کنید. در صورتی که همین پیغام در ریجن متعلق به ژاپن به زبان هیراگانا-کاتاکانا به نمایش در می آید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − پنج =