بازی با موتور گرافیکی RE Engine توسط کپکام

RE Engine

کپکام یکی از شرکت های توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی در گزارشی اعلام کرد که قصد توسعه بازی‌هایی را دارد که موتور گرافیکی RE Engine دارد کبکان در بین بازی سازان توانسته است عملکرد خوبی داشته باشد و بازی هایی که ساخته است بازخورد خوبی در بین بازیکنان داشته است. وی توانسته است بازی های با کیفیتی بسازد به واسطه موتور گرافیکی REEngine توانسته است طرفداران زیادی کشف کند این موتور گرافیکی برای بازی‌های زیادی طراحی شده است.

و اولین بار بر روی بازی Resident Biahazard:Evil 7 PlayStation 4 ،Xbox One و طراحی شده است. با وجود اعلام کپکام برای ساخت بازی های جدید؛ ولی چیزی در رابطه با زمان انتشار آنها و تعداد آنها عنوان نکرده است. وی اعلام کرد که این موتور گرافیکی در اولین ورژن خود بسیار مورد توجه و استقبال بازیکن گرفته است و تولید این موتور گرافیکی جوری است که می‌توانیم آن را برای فصل بعد هم طراحی کنیم از نقاط مثبت این موتور گرافیکی جلوه های بصری متفاوت و جذاب این موتور است.

RE Engine
RE Engine

کپکام توضیح دقیقی در رابطه با اینکه چند تعداد بازی در حال توسعه دارند نداده است ولی اعلام کرد که در حال حاضر قابلیت این موتور در بازی‌ها به قدری بالا بوده که توانسته است بازی‌های زیادی را انتشار دهد و طرفداران زیادی به دست آورد. او به تازگی بازی Devilmycry 5 و رزیدنت ۲ را منتشر کرده است که هر دوی این بازی‌ها جایگاه خوب و موفقی بین بازی بازان داشته است.

کارگردان بازی رزیدنت ها هید یاکی ایتسونو نام دارد که بازی‌هایش طرفداران بسیاری دارد این چنین عنوان می شود که بازیهایی که تحت استاندارد جهانی هستند به مراتب توسعه آنها طولانی تر شده است به همین دلیل در سال شاید یک بازی ارائه شود چیزی که در سال‌های اخیر متوجه شدیم این است که به مرور زمان محتوای دیجیتالی رشد خواهد کرد و به همین ترتیب عمر فروش دیجیتالی زیاد می شود طولانی تر از حالت های سنتی و فیزیکی.

این موتور از ابزارهای مهم برای ساختن بازی های دستگاه های کنسولی نینتندو سوئیچ و پلی استیشن و یا ایکس باکس وان  است هر ساله تعداد زیادی بازی اجرا می‌شود که از موتورهای بازی مختلفی استفاده می کنند کار موتور سازی این است که اجرای یک بازی را کنار هم قرار می دهند و از آنها یک بازی ویدیویی تشکیل می دهد کسی که بخواهد بازی سازی انجام دهد باید برنامه نویسی را آموزش دیده باشد و تخصصی داشته باشد تا بتواند در کار خود موفق شود.

چند موتور بازی سازی وجود دارد که از بین موتور بازی‌ های دیگر اولویت بیشتری دارد و قدرتمند تر هستند. و بازی سازان بیشتر آنها را می‌شناسند.

حال به چند نمونه از این موتور بازی ها اشاره می کنیم:

  •  از معروف‌ترین آنها به حساب می‌آید این موتور بازی نرم افزار پیچیده‌ای دارد که توسط استودیو خلاق Epic games طراحی شده است.
  • یونیتی: از بهترین های بازی سازی است بازی سازه‌ای مستقل از این موتور بیشتر استفاده می‌کنند از بین موتورهای بازی یونیتی قیمت مناسبی دارد این موتور کاربران خیلی زیادی دارد و نسبت به دیگر موتور ها ساده تر است چون بیشتر کارهایی که انجام می‌دهند کدنویسی نیاز ندارد یونیتی دو زبان برای برنامه نویسی دارد از این موتور گرافیکی بیشتر در بازی های کوچک استفاده می‌شود برای تبلت ها و گوشی ها قابل استفاده است و بازی‌های سه‌بعدی در محیط کاربری آن در نظر گرفته شده است.
  • گیم میکر: این موتور فقط و فقط برای بازی‌های ۲بعدی اجرا می‌شود که فعلا در دست یویو گیمز است.از آخرین نسخه این موتور گیم میکر ۸ است بازی دوبعدی به دلیل اینکه تمامی دستورات در این موتور برای برنامه نویسان و بازی سازان آمده است زبان این موتور نسبت به بقیه موتور ها ساده تر است.
  • cry Engine: این موتور برای ساختن بازی های اکشن بیشتر استفاده می شود این موتور توسط استودیو آلمانی طراحی کرده است و سه شماره دارد از مهمترین عنوان های این موتور گرافیکی کرایسیس نام دارد. این موتور از بهترین موتور گرافیکی بازی بود ولی باز هم طرفداران کمی داشت.
  • Id tech: از قدیمی‌ترین موتور گرافیکی ها و آخرین موتور گرافیکی است.در نسخه پنجم این موتور بازی تولید شد این موتور فقط برای ساخت بازی های سه بعدی استفاده می شود و تقریبا تمام بازی های اکشن با این موتور جستجو ساخته شده است ورژن ۵ این موتور نسبت به چهار پیشرفت های بسیاری داشته است و بعد از ورژن ۵ نسخه شماره شش این موتور هم ساخته شده است .
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =