توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن

توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن

پلی استیشن از طیف وسیعی از لوازم جانبی پشتیبانی می کند اما بدون تردید هیچ کدام از این تجهیزات و لوازم جانبی اهمیت دسته یا کنترلر (DualShock) را ندارند، اهمیت این کنترلر یا دسته زمانی بیشتر می شود که شما یک بازیکن حرفه ای پلی استیشن باشید. از آنجایی که رنگ دسته سیاه استاندارد تبدیل به رنگی خسته کننده شده مردم همیشه به دنبال گزینه هایی هستند که بتوانند به بازی و رویاهای خود تنوع دهند، خوشبختانه بیش از دوازده نمونه دیگر از انواع رنگ های دسته بازی برای پلی استیشن ۴ وجود دارد.

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم باید بگوییم واقعا برخی از رنگ ها و یا ترکیبات رنگی در برخی از دسته ای بازی پلی استیشن باعث شده تا آنها حرفه ای تر و زیبا تر به نظر برسند و برخی دیگر باعث شده تا رنگ دسته اصلا قشنگ نباشد و کاملا بچگانه به نظر بیاید. البته این کاملا به سلیقه بازیکن بستگی دارد. شاید پرفروش ترین دسته بازی پلی استیشن آبی کریستالی آن باشد که در بازارهای جهانی چیزی در حدود ۶۵ دلار هزینه دارد اما با این حال رنگ های پر طرفدار دیگری هم در بازار هستند مانند:

  • رنگ مشکی ۵۰۰ میلیون لیمیتد ادیشن (نسخه محدود) (۵۰۰ Million Limited Edition)
  • نارنجی کم رنگ
  • آبی بلوری
  • مسی متالیک
  • آبی استتاری
  • کریستال
توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن
توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن

رنگ مشکی ۵۰۰ میلیون لیمیتد ادیشن یا نسخه محدود

این کنترلر یا دسته بازی Playstation برای بزرگداشت ۵۰۰ میلیون نسخه قبلی فروخته شده پلی استیشن ۴ رونمایی شده است که از بیست سال قبل تاکنون فروخته شده است. ظاهری شبیه به کنترلر های سنتی دارد ولی وقتی قصد بازی با آن را دارید متوجه می شوید که بهتر از این دیگر نخواهد بود. وقتی از نزدیک این دسته را مشاهده می کنید به رنگ آبی فوق العاده تیره ان خواهید رسید که با مشکی تفاوت آشکاری دارد. این نوع دسته هنوز به صورت خیلی زیادی وجود ندارد و به صورت محدود هم انتشار داده شده است.

نارنجی کم رنگ

این دسته پلی استیشن در بازارهای جهانی به نام Goku شهرت دارد. برخی نیز این دسته را فرزند کنترلر مشهور پلی استیشن ناراتو (Naruto ) می دانند، با این حال شاید طرفداران بازی های انیمیشنی خیلی این دسته را دوست داشته باشند. اگر شما هم از علاقمندان بازی های انیمیشنی پلی استیشن ۴ هستید به نظر می رسد این رنگ خاص شما باشد. کنتراست بین رنگ نارنجی و آبی تیره در این کنترلر واقعا حیرت انگیز است. بنابراین اگر به دنبال هیجان هستید و یک رنگ پر حرارت نیاز دارید بهتر است انتخاب خود را به سمت این دسته بچرخوانید .

توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن
توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن

دسته دوال شاک آبی بلوری

من دلم می خواهد این کنترلر را یک دسته خوراکی بنامم. رنگ به کار رفته در این دسته شما را فورا به یاد یک نوشیدنی خوش رنگ و یا یک شیرینی جذاب خواهد انداخت. در بین دسته های رسمی پلی استیشن ۴ هیچ نوع رنگ آبی دیگری به غیر از این گزینه وجود نداد و اگر مدل دیگری در بازار باشد قطعا اصلی نیست. حتی فکر نمی کنم کسی باشد که رنگ آبی تیره تر از این را دوست داشته باشد. رنگ آبی به کار رفته در این دسته روشن است و حس بازیگوشی فر را بر انگیخته می کند.

دسته دوال شاک مسی متالیک

سکه ای برای افکار شما، در واقع بعد از نگاه کردن به این دسته پلی استیشن ۴ کاملا طرح یک سکه قدیمی از نوع پنی آمریکایی در ذهن شما شکل می بندد. در واقع گویی با خود در حال کلنجار هستید که این سکه را نگه دارید یا خرج کنید. خوشبختانه ارزش پنی شما به اندازه طلا و نقره نیست و شما به راحتی برای به دست آوردن آرزوهای خود ان را خرج خواهید کرد و به سمت رقابت های جدی خواهید شتافت.

دسته کنترل بازی دوال شاک آبی استتاری

آبی استتاری ممکن است برای برخی جذاب باشد و برای برخی دیگر خیر اما وقتی با رنگ سبز استتاری نظامی مقایسه شود قطعا جذابیت بیش از حدی خواهد داشت. سونی اخیرا از این نوع دسته استتاری آبی رنگ رونمایی کرده تا طرفداران بازی های اکشن را سورپرایز کند. ضمن اینکه وقتی شما با انواع کنترلر با یک یا دو رنگ مواجه می شوید ترکیب این رنگ استتاری می تواند فوق العاده باشد و موجی از احساس و هیجان را برای شما به همراه خواهد داشت.

توضیح در مورد دسته های رنگی پلی استیشن
دسته کنترل بازی دوال شاک آبی استتاری

کریستال

رنگ کریستال و رنگ بعدی یعنی کریستال بلوری برای مدت زمان زیادی نادیده گرفته شده بود اما نسخه جدید ۵۰۰ میلیون لیمیتد ادیشن کنترلر که منتشر شد نشان داد که تا چه اندازه این رنگ می تواند مناسب باشد. چه برای افرادی که به دنبال نوستالژی هستند چه برای افرادی که به دنبال تنوع هستند رنگ کریستال بسیار گزینه جذابی است. هر چند هزینه ان به نسبت بالا است. اگر این رنگ کریستال برای شما خیلی ساده است رنگ آبی کریستال را انتخاب کنید.

رنگ آبی کریستال

هر چند شاید به اندازه دسته ۵۰۰ میلیون لیمتد اکشن نوستالژی و قدیمی به نظر نرسد اما به اندازه دسته های دیگر هم جدید طراحی نشده است و می توان ان را یک نسخه میانه دانست. رنگ آبی کریستال مخصوص افرادی است که به دنبال کمی رنگ در دسته بازی خود هستند اما خیلی هم رنگ براق و تند را دوست ندارند. حال با توصیف این رنگ ها تنها می توان گفت این سلیقه شما است که مشخص می کند که کدام یک از این دسته ها برای شما مناسب است و در واقع هیچ یک از این رنگ ها در قابلیت ها و جزئیات دسته تفاوتی ایجاد نمی کند و جدیدترین امکانات در همه این رنگ ها دیده می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفده =