بررسی ریجن ۲ پلی استیشن ۴

توضیح در مورد ریجن 2

متاسفانه عدم آگاهی مشتری در زمان حضورش در بازار، می تواند لطمات مالی را برایش در پی داشته باشد. اگر قرار است به زودی کنسول پلی استیشن شرکت سونی را خریداری کنید، توصیه می کنیم تا دراین مقاله با ما همراه شوید. ما در ادامه، ضمن توضیحاتی در مورد معنا و مفهوم ریجن ها به معرفی سخت افزاری ریجن ۲ می پردازیم.

آشنایی با معنا و مفهوم ریجن

ریجن در اصطلاح لغوی، منطقه و ناحیه معنا می دهد. به طور کلی می توان با استفاده از ریجن ها، فایل های صوتی-تصوری را ناحیه بندی کرد.
این کار منجر می شود تا هر ریجن تنها در ناحیه درنظر گرفته شده فعال باشد. به طور کلی برای تمامی فایل های صوتی-تصویری ریجن هایی از ۱ تا ۶ در نظر گرفته شده است. بر طبق این ناحیه بندی، ریجن ۱ متعلق به کشور آمریکاست.

ریجن ۲ به خاورمیانه، آفریقای جنوبی، ژاپن و اروپا مربوط است. ریجن سوم هنگ کنگ، تایوان و کره جنوبی را در بر گرفته است. ریجن چهار مجموعه ای از استرالیا، نیوزلند و آمریکای جنوبی است. ریجن پنج به آسیای مرکزی، آفریقا، هند و روسیه تعلق دارد و ریجن شش نیز در برگیرنده چین است. به طور کلی تمامی فایل های صوتی-تصویری در یک یا چند عدد از این ریجن ها جای خواهند گرفت.

توضیح در مورد ریجن 2
توضیح در مورد ریجن ۲

ریجن های شرکت سونی

ریجن ها در شرکت سونی به ۴ دسته تقسیم می شوند. بدین ترتیب کنسولی که شما تهیه می کنید باید دارای ریجنی از ۱ تا ۴ باشد. برای اینکه بتوانید متوجه ریجن کنسول پلی استیشن خود شوید، باید در قسمت پایینی جعبه کنسول به دنبالش باشید. این عدد در بخش تحتانی جعبه حک شده است.
البته ناگفته نماند که Region Free عنوانی است که بر طبق آن تمامی مناطق می توانند از دستگاه مورد نظر استفاده کنند. سوال اینجاست که تفاوت در ریجن ها، تفاوت در کیفیت را نیز به دنبال دارد؟ نخیر اصلا اینگونه نیست. تمامی ریجن ها از یک کیفیت سخت افزاری بهره می برند.
چیزی که ریجن ها را برای گیمرها حساس و مهم می کند، مسئله فایل های کمکی یا همان DLC ها هستند. در صورتی که DLC ها با ریجن کنسول مورد نظر همخوانی نداشته باشند، عملا استفاده از این فایل های کمکی غیر ممکن خواهد شد.

ریجن ۲ شرکت سونی چه ویژگی هایی دارد؟

پس اگر قصد خرید کنسول پلی استیشن ۴ را دارید، با ما باشید تا بیشتر با ویژگی های سخت افزاری و سایر امکانات این ریجن آشنا شوید. کنسول پلی استیشن ۴ ریجن ۲ پردازشگر ۸ هسته ای دارد و به آخرین نسل از CPU مچهز است. دارای پردازنده گرافیکی AMD است و ۸ گیگابایت حافظه رم دارد. لازم به ذکر است که رم این ریجن از فرمت های ۴K و HDR نیز پشتیبانی می کند.

شرکت سونی هارد دیسک کنسول پلی استیشن ۴ ریجن ۲ را با ۵۰۰ گیگابایت ظرفیت به مشتریانش معرفی کرده است. کنسول پلی استیشن ۴ با ریجن ۲ دارای امکاناتی نظیر: پورت USB، bluetooth، Ethernet، شبکه Wi-Fi، دسته و سنسور مادون قرمز است. ضمن اینکه این ریجن می تواند از رزولوشن ۴K پشتیبانی کند.

توضیح در مورد ریجن 2
توضیح در مورد ریجن ۲

آیا می توان کنسول ریجن ۲ را تعویض کرد؟

شاید شما هم در مورد قابلیت تعویض کنسول پلی استیشن ۴ ریجن ۲ چیزی شنیده باشید. بر خلاف تصور عده ای، این ادعا حقیقت دارد. بدین ترتیب اگر شما کنسول ریجن ۲ را خریداری کرده باشید، میتوانید در صورت بروز مشکل به منظور تعویض آن اقدام کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که برای تعویض کنسول ریجن ۲ خودتان باید راهی دوبی شوید! شاید برخی از فروشندگان با اعلام این مزیت بخواهند کنسول را با قیمت بالاتری به شما بفروشند.

اما در نهایت ریش و قیچی دست خودتان است. شما باید تعیین کنید که آیا این مزیت برایتان کاربردی دارد یا خیر. زیرا در صورت بروز مشکلی در این زمینه شما باید هزینه نسبتا زیادی را برای سفر به دوبی بپردازید. پس از برآورد کلی هزینه ها، متوجه می شوید که هزینه های مرتبط با سفر به دوبی یا ارسال کنسول، پیگیری های اداری و… زیاد خواهد بود. شاید هزینه ای بیشتر از یک کنسول جدید!

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − ده =