بررسی ریجن ۳ پلی ستیشن ۴

توضیح در مورد ریجن 3

به جرات می توان گفت یکی از چالش ها و دغدغه هایی که همواره کاربران کنسول های پلی استیشن ۴ با آن مواجه هستند، به موضوع ریجن کنسول ها باز می گردد. موضوعی که هنوز هم برای بسیاری از مخاطبان و طرفداران شرکت سونی گنگ و نامفهوم است.

مسئله ریجن ها در زمان خرید کنسول های بازی Playstation و یا تهیه بازی های کنسول و DLC ها از اهمیت دو چندانی برخوردار می شود.
اگر شما هم در این زمینه سوالاتی در ذهن دارید، باید بدانید که پاسخ بسیار ساده تر از آن چیزیست که فکرش را می کنید.

پیش از اینکه به صورت اختصاصی به موضوع ریجن ها و علی الخصوص ریجن ۳ بپردازیم، باید بدانید که ریجن ها در کیفیت با یکدیگر تفاوتی ندارند. اما در صورت انتخاب یک ریجن یا DLC اشتباه و عدم همخوانی بسته کمکی با کنسول، امکان استفاده از DLC برای شما وجود نخواهد داشت. از همین رو به افرادی که قصد تهیه DLC ها را دارند، توصیه می شوند که در زمان انتخاب کنسول به ریجن آن توجه نمایند.

توضیح در مورد ریجن 3
توضیح در مورد ریجن ۳

هدف شرکت سونی از ارائه ریجن های مختلف

شاید پیش خودتان بگویید هدف شرکت سونی از این کار چه بوده است؟ او با این کار فقط و فقط ما را به عنوان یک خریدار در زمان خرید و تهیه DLC ها و کنسول گیج کرده است! باید بگوییم که موضوع به این سادگی که فکرش را می کنید نیست. شرکت سونی با ناحیه بندی کنسول های خود هدف مشخصی را دنبال می کرده است.

ضمن اینکه هیچ گیج شدنی هم برای شما در کار نخواهد بود. این شرکت با این کار می تواند تا حد زیادی مسئله کپی رایت بازی ها پلی استیشن را مدیریت کند. او با این ناحیه بندی می تواند تعیین کند که چه دستگاهی به کدام بخش از این کره خاکی تعلق دارد. ترتیب می تواند طرفدارانش را در سرتاسر دنیا بیابد و آنها را مورد بررسی و آنالیز قرار دهد.

شما هم به عنوان یک خریدار هیچ وقت گیج نخواهید شد. فقط کافیست کمی در مورد ریجن کنسول پلی استیشن ۴ اطلاعات کسب کنید تا بتوانید در زمان خرید آگاهانه تر عمل کنید. شاید در زمان خرید از سوی فروشندگان شایعات و یا ادعاهای کذبی را بشنوید. در صورتی که خودتان به قدر کافی در مورد ریجن های کنسول اطلاعات داشته باشید، می توانید بدون توجه به این ادعاهای دروغین، تصمیمتان را برای خرید نهایی کنید.

توضیح در مورد ریجن 3
توضیح در مورد ریجن ۳

رایج ترین دروغ در مورد ریجن ۳

شاید پس از پا گذاشتن در بازار، برخی از فروشنده ها شما را از خریدن کنسول پلی استیشن ریجن ۳ منع کنند. پس از اینکه شما علت را جویا می شوید. آنها می گویند که کنسول های ریجن ۱ و ۳ بی علت می سوزند و پس از آن با ادعای قوی بودن ریجن ۲، این کنسول را به قیمت بالاتری به شما پیشنهاد می دهند.
در صورتی که شما پیش از اقدام به خرید اطلاعات کافی کسب کرده باشید، حتما می دانید که این ادعای برخی از فروشندگان کذب است. اگر شما در ادامه بخواهید تا با منطق و استدلال این مسئله را به شما ثابت کنند، آنها هیچ چیزی در دست نخواهند داشت. مطمئن باشید چنین ادعایی درست نخواهد بود. زیرا تمامی ریجن های مختلف کنسول ها تحت یک استاندارد در کارخانه تهیه و تولید می شوند.

ویژگی های سخت افزاری کنسول پلی استیشن ۴ 

همان طور که گفتیم ریجن ۳ این کنسول هیچ تفاوت سخت افزاری با ریجن های پیش از خود ندارد. در این ریجن نیز از یک پردازشگر ۸ هسته ای استفاده شده است. شرکت سونی ریجن ۳ را همانند ریجن های ۱ و ۲ دارای یک حافظه رم ۸ گیگابایتی معرفی کرده است. ضمن اینکه این ریجن دارای هارد دیسکی با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت می باشد.

اگر بخواهیم در مورد سایر امکانات این ریجن با شما صحبت کنیم باید به خروجی HDMI، بلوتوث، وای فای، دسته DualShock 4 و سایر امکانات موجود در ریجن های دیگر اشاره کنیم. عده ای از کاربران تصور می کنند که ریجن ۳ این کنسول به اداپتور و یا تبدیلگر برق نیازمند است. در پاسخ باید بگوییم که خیر. شما می توانید بدون استفاده از اداپتور یا تبدیلگر از این کنسول هیجان انگیز استفاده کنید.

ما در مقاله های پیشین در مورد سایر ریجن های پلی استیشن ۴ با شما صحبت کردیم. همان طور که می بینید، این ریجن هیچ تفاوت سخت افزاری خاصی در مقایسه با سایر ریجن ها ندارد. کیفیت در تمامی این ریجن ها یکسان است و این شمایید که باید از میانشان یکی را انتخاب کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =