جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon

جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon PS4 از یوبی سافت

اگر به سری بازی های Far Cry 3 علاقه داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد نسخه Far Cry 3: Blood Dragon را هم به خوبی می شناسید. این نسخه یکی از بهترین های این مجموعه بود که مخاطب را به دنیایی سرگرم کننده و دوست داشتنی وارد می کرد. Far Cry 3: Blood Dragon در سال ۲۰۱۳ میلادی به بازار عرضه شد و خیلی زود در میان بازی بازان شناخته گردید.

کار ساخت این بازی بر عهده کمپانی معروف و حرفه ای “یوبی سافت” قرار داشت. البته کارگردانی این اثر هم “دین ایونز” در دست گرفته بود. به طور کلی انتظار می رود هر بازی که ساخت ان بر عهده کمپانی یوبی سافت قرار دارد، بی نظیر باشد. شاید چنین توقعی کمی بی رحمانه باشد. اما قطعا این انتظار به نفع این مجموعه بازی ساز تمام می شود.

جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon PS4 از یوبی سافت
جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon PS4 از یوبی سافت

زیرا در صورتی که یوبی سافت اعلام کند که عنوان تازه ای برای عرضه دارد، مخاطبان با کمترین میزان شک و تردید بابت بازی تازه پول خواهند داد. زیرا مطمئن هستند که با پرداخت هزینه برای پروژه های یوبی سافت، پولشان را دور نریخته اند. همان طور که پیشتر هم گفتیم، کار کارگردانی Far Cry 3: Blood Dragon که از بهترین نسخه های این سری بازی پلی استیشن ۴ بود، به عهده دین ایونز قرار داشته است.

اما به تازگی اعلام شده است که این کارگردان حرفه ای از یوبی سافت جدا شده است. وقتی که این خبر به گوش مخاطبان رسید، همه متعجب و شگفت زده شدند. زیرا ایونز بالغ بر ۱۲ سال با یوبی سافت همکاری داشته است و حالا این همکاری به یکباره پایان پیدا کرده است. جالب است بدانید که ایونز علاوه بر سری بازیهای Far Cry در ساخت عناوین مطرحی از جمله Assassin’s Creed و Cell هم مشارکت داشته است.

بدون شک این جدایی میتواند عواقب بدی را برای یوبی سافت در پی داشته باشد. اگرچه این مجموعه بازی ساز همواره به فکر همکاری با نیروهای تازه و ماهر است، اما بالاخره ایونز هم در ساخت بازیهای مختلف به مهارت و تجربه قابل قبولی رسیده بود که بی شک با پایان یافتن این همکاری، خلائی در این زمینه احساس می شد.

علت اصلی جدایی ایونز از یوبی سافت

به طور کلی به نظر میرسد که مشکلات شخصی ایونز و اختلافاتی که او با کمپانی یوبی سافت پیدا کرده است، علت اصلی این قطع همکاری بوده است. “گیم اینفورمر” در این رابطه اطلاعاتی به دست آورده است که در ادامه آنها را با شما به به اشتراک میگذاریم. این مجموعه اعلام کرده است که اخیرا ایونز در حال کار بر روی بازی تازه ای بوده است که یوبی سافت اطلاعاتی از آن را منتشر نکرده بوده است.

پس از مدتی یوبی سافت از ساخت این بازی پلی استیشن ۴ تازه پشیمان می شود و پروژه مورد نظر را لغو می کند. همین موضوع موجب می شود تا ایونز از ادامه کارش باز بماند. یوبی سافت که به خوبی بر شرایط واقف بوده است، از ایونز می خواهد تا برای ادامه همکاری به استودیو دیگر این کمپانی که در پاریس قرار گرفته است، برود. اما ایونز با این کار مخالفت می کند و در نهایت تصمیم می گیرد تا به همکاری خود با یوبی سافت پایان دهد.

همان طور که پیشتر هم گفتیم، بر هم خوردن پروژه کاری ایونز تنها علت این قطع همکاری نیست. در این میان مشکلات شخصی این کارگردان نام آشنا هم بی تاثیر نبوده است. در ادامه صحبت های ایونز را در مورد علت جداییش از یوبی سافت می خوانید: “من در حال حاضر در شرایط خاصی قرار گرفته ام. زیرا به تازگی از همسرم جدا شده ام و پروژه تازه ای که روی آن کار می کردم هم به تازگی از سوی مجموعه یوبی سافت لغو شده است.

قطعا رخ دادن این اتفاقات در یک زمان، موجب می شود تا من با تغییرات تازه و مهمی در زندگی ام مواجه شوم. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا بیشتر و دقیق تر در مورد رفتن به شهری دیگر فکر کنم. من هم اینک در آستانه ۴۰ سالگی قرار دارم و این موضوع موجب شده است تا در برهه تازه ای از زندگی قرار بگیرم و برای همه چیز بهتر و بیشتر فکر کنم. در واقع همواره به دنبال یک تحلیل تازه هستم تا به نتیجه دقیقی از تصمیم گیری هایم برسم.

جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon PS4 از یوبی سافت
جداشدن سازنده بازی Far Cry 3 Blood Dragon PS4 از یوبی سافت

می خواهم با تحلیل درست از تصمیم گیری های اشتباه جلوگیری کنم. برنامه ای که در حال حاضر برای خودم چیده ام، جالب است. تصمیم دارم تا به انگلستان باز گردم و برای مدتی به سفر مشغول شوم. حقیقت این است که در حال حاضر خیلی به داشتن کاری تازه علاقه ندارم و ترجیح می دهم مدتی به تفریح سرگرم شوم. حقیقت این است که ۲۰ سال از زمان حضور من در صنعت بازی سازی می گذرد که ۱۲ سال آن را در یوبی سافت سپری کرده ام.

کار بی وقفه در تمام این سالها موجب شده است تا هیچ وقت زمان کافی برای سفر و استراحت نداشته باشم. الان فکرمی کنم که وقت ان رسیده است تا زمانی را برای خودم در نظر بگیرم. من همواره از ریسک خوشم می امده است. اما بازی های AAA فرصت ریسک را از آدم می گیرد. شاید روزی با افتتاح استودیو خودم، به سراغ پروژه های پرریسک بروم.”

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 11 =