جذاب ترین زنان دنیای کمیک بوک

شخصیت زن کمیک بوک

کدام شخصیت زن کمیک بوک برای شما جذاب‌تر است؟ وجود زنان افسانه‌ای بر روی کاور کمیک بوک‌ها باعث بالا رفتن جذابیت آن‌ برای طرفداران می‌شود. بیشتر مردم فکر می‌کنند که ابرقهرمانان زن نسبت به مردان از اهمیت کمتری برخوردارند، اما خوب است از خود بپرسید که چه کسی توجه طرفداران کمیک بوک را سریع‌تر به خود جلب می‌کند. در این مقاله به معرفی زیباترین و قدرتمندترین زنان کمیک بوک می‌پردازیم. 

اگر شخصیت‌هایی مانند Batman ،Superman و Spider-Man پرچمداران کمپانی کمیک بوک باشند، در اینجا زنانی را داریم که موجب پیشروی آن می‌شوند.

Dawn

شخصیت زن کمیک بوک

Dawn در سال ۱۹۸۹ توسط Joseph Michael Linsner، یکی از هنرمندان کمیک بوک خلق شد. او الهه تولد و تجدید حیات و همچنین نگهبان تمام جادوگران روی زمین است. Dawn به قدری محبوب است که ده سال پیش در Dragon-Con مسابقه‌ای برگزار شد که باید در آن لباسی شبیه به Dawn می‌پوشیدند. همچنین عکس او بر روی جلد سی ‌دی Gary Numan نیز قرار گرفته است.

با اینکه Dawn معمولاً به صورت یک زن جوان با موهای قرمز و لباسی زرق و برق‌دار نشان داده می‌شود، اما در شکل‌ها، سایزها و رنگ‌های مختلفی نیز به تصویر کشیده می‌شود، زیرا می‌تواند ظاهر خود را متناسب با انتظارات شخصی که به او نگاه می‌کند، تغییر دهد.

Storm

شخصیت زن کمیک بوک

اگر به دنبال زنی با سابقه غنی هستید، نمی‌توانید کسی بهتر از Ororo Iqadi T’Challa-Munroe یا همان Storm بیابید. این شخصیت توسط Len Wein و Dave Cockrum خلق شد و اولین حضور خود را در Giant Size X-Men #1 در سال ۱۹۷۵ داشت.

Storm علاوه بر اینکه کاراکتر زن بسیار قدرتمندی بود، افتخار این را نیز داشت که برای اولین بار به عنوان یک زن سیاه ‌پوست، در نقش اصلی یک مجموعه کمیک برای دو کمپانی بزرگ کمیک بوک بازی کند. برای اینکه فکر نکنید Storm فقط چهره زیبایی دارد، باید بدانید که Sentinelها (ربات‌هایی که برای جستجو و به قتل رساندن انسان‌های جهش ‌یافته‌ برنامه‌ریزی شده ‌اند) Storm را به عنوان یک جهش یافته در سطح امگا (بسیار قدرتمند) شناسایی کرده‌ اند. او دارای مهارت‌ جنگی، مهارت دزدی، پتانسیل جادویی عالی، مصونیت در برابر شرایط جوی و درجه حرارت شدید است. همچنین یکی از قوی‌ترین اراده‌ها را در X-Men دارد. Halle Berry نقش او را در فیلم اصلی X-Men بازی کرده و قرار است Alexandra Shipp نیز در X-Men: Apocalypse نقش او را داشته باشد.

Rogue

شخصیت زن کمیک بوک

X-Man Rogue توسط Chris Claremont و Michael Golden خلق شد و برای اولین بار در سال ۱۹۸۱ در Avengers Annual #10 حضور یافت. Rogue نیز درست مانند دو شخصیت قبلی، یکی از قدرتمندترین موجودات دنیای کمیک است. اگر شما را لمس کند، می‌تواند حافظه، دانش، مهارت، شخصیت و توانایی‌های جسمی شما را جذب نماید. Rogue در تمام فیلم‌ها (با بازیگری Anna Paquin) و کارتون‌های X-Men حضور داشت. باید اعتراف کنیم که X-Men قدیمی مربوط به دهه ۱۹۹۰، تصویرگری مورد علاقه من بود.

Black Widow

شخصیت زن کمیک بوک

شخصیت Black Widow (معروف به Natalia Romanova یا Natasha Romanoff) اولین بار به عنوان یک زن تبه‌کار در سال ۱۹۶۴ در Tales of Suspense #52 ظاهر شد. بعد از اینکه لباس اصلی عجیب و غریب خود را کنار گذاشت و کاستوم یک‌ سره سیاه رنگ مخصوص خود را به تن کرد، تبدیل به یکی از شخصیت‌های مورد علاقه من شد. او حدود سه سال دوست دختر Daredevil بود و تیم خودش (The Champions) را رهبری می‌کرد. البته Widow بیشتر به خاطر بازی Scarlett Johansson در نقش او در فیلم‌های Iron Man 2 و The Avengers به محبوبیت زیادی دست یافته است.

Fairchild

شخصیت زن کمیک بوک

ظاهراً کاراکتر عضله‌ای گروه ابرقهرمان Gen13، یعنی Caitlin Fairchild مورد علاقه هنرمندان و طرفداران کمیک بوک‌ها است. او چهارمین زن مو قرمز در این مقاله است. Fairchild از قدرت و مقاومت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و ژنی که دارد، باعث رشد چشمگیر توده و عضلات او می‌شود. مسلماً مانند سایر قهرمانان کمیک بوک، تمام این ویژگی‌ها با گذشت سال‌ها دستخوش تغییراتی شده ‌اند. اما Caitlin ضدگلوله ای که می‌تواند کامیون‌ها را به سمت شما پرتاب کند، شخصیت مورد علاقه من است.

Black Cat

شخصیت زن کمیک بوک

شخصیت Black Cat از کمیک‌های Marvel (Felicia Hardy) یکی از جذاب‌ترین ضلع‌های مثلث عشقی کمیک‌ها است و Spider-man و Mary Jane Watson دو ضلع دیگر این مثلث هستند. در حقیقت Black Cat نه به عنوان شخصیت مرد عنکبوتی، بلکه به عنوان زن عنکبوتی ساخته شد. مهم نیست که خالق او، Marv Wolfman، چه می‌گوید، به نظر ما Black Cat تجلیلی از Catwoman است (یا از آن الهام گرفته است).

– استفاده از کلمه “Cat” به عنوان بخشی از نام او þ

– گربه‌ی سارق þ

– کاستوم مشکی و چسبان þ

– عشق یک طرفه به یک ابرقهرمان þ

البته، فقط به این دلیل که ما فکر می‌کنیم شخصیت Black Cat از Catwoman الهام گرفته شده است، چیزی از اصل بودن شخصیت Black Cat کم نمی‌کند. منظور ما این است که نگاهی بهAquaman/Namor، Green Arrow/Hawkeye، Dr Fate/Dr Strange بیاندازید، با اینکه شبیه به هم هستند اما شخصیت‌های متفاوتی دارند.

Elektra

شخصیت زن کمیک بوک

فکر می‌کنیم به راحتی بتوان گفت که در میان ابرقهرمانان به استثناء Dark Phoenix، بدن‌های زیادی به Elektra نسبت داده شد. او یک نینجای قاتل است که در هنرهای رزمی و جنگ ‌افزاری مهارت دارد و از توانایی‌های ذهنی مانند هیپنوتیزم، تبادل ذهن، دورجنبانی (حرکت اجسام از راه دور) سطح پایین برخوردار است. همچنین می‌تواند با افرادی که قدرت ذهنی مشابه او را دارند، به صورت تله ‌پاتی ارتباط برقرار کند. Elektra اولین بار توسط Jennifer Garner در Daredevil (2003) به تصویر کشیده شد و سپس در یک فیلم اسپین‌آف Elektra در سال ۲۰۰۵ حضور یافت.

Mystique

شخصیت زن کمیک بوک

Mystique شخصیت دیگری با یک گذشته بسیار پیچیده و طولانی است. او مادر پسر شروری به نام Graydon Creed (پدر او Sabretooth بود)، قهرمانی به نام Nightcrawler (پدر جهش ‌یافته و اهریمنی او Azazel نام داشت) و دایه Rogue است.

این جهش ‌یافته تغییر شکل‌دهنده، که پوست آبی و چشمانی زرد رنگ دارد، تیم خود را (the Brotherhood of Evil Mutants) تشکیل داده است، تقریباً به اندازه Elektra آدم کشته و گفته می‌شود بیش از صد سال سن دارد.

در فیلم X-Men توسط Rebecca Romijn به تصویر کشیده شده است، اما ما هرگز با ظاهر خزنده او کنار نیامدیم. بیشتر پوست آبی رنگ معمولی را ترجیح می‌دهیم، اما حدس می‌زنیم که شاید آن‌ها از این مسئله ترسیده ‌اند که شبیه به شخصیت‌های خنده‌دار اسمارف شود.

Starfire

شخصیت زن کمیک بوک

Koriand’r به دست Marv Wolfman (بله، همان کسی که Black Cat را ساخت) و George Pérez ساخته شده است و برای اولین بار در DC Comics Presents #26 (1980) حضور یافت. Starfire یک شخصیت فوق‌العاده جذاب است. علاوه بر ظاهر جسمانی که دارد، هنگام پرواز، موهای بلند قرمز رنگش آویزان شده و با آن‌ها شلیک می‌کند.

البته نسخه کمیک بوک Starfire بسیار متفاوت‌تر از ظاهری است که با آن در سری انیمیشن Teen Titans حضور می‌یابد. Koriand’r چهارمین قهرمان DC که این نام را دارد. قبل از او،Russian superhero Starfire، Supergirl villain Starfire و Swordswoman Starfire بودند که هیچ یک از آن‌ها به او مربوط نمی‌شدند.

Birds of Prey

شخصیت زن کمیک بوک

این مورد فقط یک شخص نیست؛ یک گروه است. Birds of Prey در سال ۱۹۹۶ با عنوان Black Canary/Oracle: Birds of Prey شروع به کار کرد. Huntress تا سال ۲۰۰۳ وارد این گروه نشد و البته بیشتر مردم به خاطر مجموعه تلویزیونی Birds of Prey در سال ۲۰۰۲ با این گروه سه نفره آشنا شدند. فقط این سه نفر در Birds of Prey نبوده ‌اند؛ اکثر ابرقهرمانان زن در دنیای DC زمانی در این گروه عضو بوده و یا با آن کار کرده‌اند.

X-23

شخصیت زن کمیک بوک

مانند Harley Quinn در مجموعه انیمیشن Batman، X-23 نیز برای کارتون (X-Men: Evolution) ساخته شده بود و بعدها وارد کمیک شد. او به دست Craig Kyle و Chris Yost خلق شده و دختر Wolverine می‌باشد.

Wolverine واقعاً معروف است، پس بیایید قدرت او و یک دختر نوجوان جذاب را با هم ترکیب کنیم!». با این حال، به لطف نویسندگانی همچون Marjorie Liu، این کاراکتر ابعاد دیگری از توانایی‌های خود را نشان داد و ثابت کرد که چیزهایی ارزشمندتر از ظاهر زیبا دارد.

Vampirella

شخصیت زن کمیک بوک

این یکی از جذاب‌ترین و کشنده‌ترین دختران دراکولایی است که در سال ۱۹۶۹ به دست Forrest J Ackerman و طراح کاستوم آن یعنی Trina Robbins خلق شد. ظاهر آن به حدی چشمگیر و منحصر به فرد است که بلافاصله توسط طرفداران آن در سراسر جهان شناخته می‌شود و مهم نیست که کدام هنرمند او را ترسیم کرده باشد.

Psylocke (Elizabeth “Betsy” Braddock)

شخصیت زن کمیک بوک

Psylocke از کمیک‌های Marvel (Elizabeth “Betsy” Braddock) در سال ۱۹۷۶ به دست Chris Claremont و Herb Trimpe ساخته شد. اما در آن زمان شروع به کار نکرد. اولین حضور او در سریال انگلیسی Marvel به نام Captain Britain بود. Betsy، خواهر دوقلوی Captain Britain، کار خود را به عنوان یک پیش‌دان شروع کرد. توانایی برقراری ارتباط به صورت تله ‌پاتی کسب کرد، سرانجام ذهن خود را درون بدن یک زن نینجای ژاپنی به نام Kwannon قرار داد و سپس قابلیت حرکت اجسام از راه دور را نیز به دست آورد.

توانایی‌های او به حدی زیاد است که نام بردن آن‌ها به اندازه یک مقاله کامل طول می‌کشد. Psylocke شخصیت مورد علاقه طرفداران و کاس‌ پلیر‌ها است. او دو بار بر روی صفحه نمایش بزرگ به نمایش درآمد، نقش او یک بار در فیلم X-Men: The Last Stand محصول ۲۰۰۶، توسط Meiling Melançon و بار دیگر در فیلم X-Men: Apocalypse محصول سال ۲۰۱۶ توسط Olivia Munn بازی شد.

Scarlet Witch (Wanda Maximoff)

شخصیت زن کمیک بوک

Scarlet Witch (Wanda Maximoff) یکی دیگر از آن شخصیت‌هایی است که گذشته طولانی و پر پیچ و خمی دارد. او به دست Stan Lee و Jack Kirby در سال ۱۹۶۴ خلق شد و اولین بار در کنار برادرش، Quicksilver، به عنوان یکی از اعضای Brotherhood of Evil Mutants در X-Men #4 حضور یافت.

او معمولاً از گلوله‌ها و گوی‌های جادویی استفاده می‌کرد که بسیار فراتر از انتظارات نویسنده عمل می‌کردند. اما توانایی او از یک قدرت جهش یافته، به توانایی اداره شلوغی‌ها و توانایی استفاده از جادوگری تبدیل شد.

او دختر ابرقهرمان عصر طلایی Whizzer بود، سپس دختر Magneto شد و پس از آن دختر یک فرد معمولی که توسط High Evolutionary ربوده شد و آزمایش‌هایی بر روی آن صورت گرفت. اکنون، او و برادرش فرزندان Django و Marya Maximoff هستند. با این اوصاف جای هیچ تعجبی نیست که چرا این زن بیچاره این قدر مشکلات دارد.

 

منبع: Hobbylark

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =