جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

از جمله چیزهایی که سبب شوق و هیجان گیمر ها می شود، بازی هایی به سبک بازی A Way To Out می باشد. زیرا این بازی هیجان و سرگرمی را به گونه ای متفاوت در اختیار مخاطب قرار می دهد که برایش تازگی دارد و همین تازگی است که سبب روی آوردن او به سمت چنین بازی هایی می شود. بازی A Way To Out اگرچه ممکن است نکات منفی را در بر داشته باشد اما لحظات نابی که در ثانیه به ثانیه آن می توان احساس کرد، چیزی نیست که بتوان نادیده اش گرفت و عنوان یک بازی فوق العاده را از آن سلب کرد.
هدف از طراحی و ساخت بازی PlayStation 4 A Way To Out ایجاد طرحی نو و بی سابقه در تاریخچه بازی های ویدئویی بوده است که سازنده آن به خوبی توانسته به این هدف دست یابد. کارگردان این بازی، این ساخته ارزشمندش را با سخاوت تمام تنها در ازای دریافت ۳۰ دلار در اختیار دو مخاطب قرار می دهد. پس توجه داشته باشید که جوزف فارس، این کارگردان توانا و موفق، تنها با دریافت نیمی از آنچه که سایر سازندگان در ازای عرضه محصولشان از مخاطبان خود دریافت می کنند، بازی ارزشمند خود را به اشتراک و در اختیار مخاطبان خود می گذارد. حال اگر مایلید در ادامه با ما در این مقاله همراه باشید.

موضوع بازی پلی استیشن ۴ A Way To Out
اگر شما قبل از نصب بازی و تجربه آن، ابتدا به سراغ نمایش هایی که از آن منتشر شده بروید، شاید موضوع بازی چندان جذبتان نکند. چون از نمایش های بازی اینطور برداشت می شود که موضوع بازی حول محور پرداختن به زندگی دو زندانی و چگونه صبح و شب کردن زندگیشان می چرخد. گویی که انگار قرار نیست در هیچ کجای بازی نقطه اوجی را درون محتوای خود گنجانده باشد. و شما تنها قرار است که کنترل دو کاراکتر اصلی بازی را به دست بگیرید. اما باید به شما بگوییم که خیالتان راحت باشد.

جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios
جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

همچین تصوری اشتباه بوده و از روی قضاوت زود هنگام ناشی می شود! دو شخصیت اصلی داستان به گونه ای حرفه ای خلق شده اند که مخاطب را مشتاقانه تشنه دنبال کردن گفت و گوهایشان و لحظاتی که در کنار هم سپری می کنند، می کند. همین امر سبب می شود تا گیمر مادامیکه در حال بازی است، از بازی خسته نشود و احساس نکند که در حال تلف کردن وقتش بر سر یک بازی کسل کننده است و این موضوع برای جذب مخاطب از اهمیت ویژه ای برای سازنده برخوردار است.
چرا که اگر اینگونه نباشد، محصولش با شکست مواجه می شود. پس هنگامیکه شروع به انجام بازی کردید و احساس کردید که با یک بازی به دور از هیجان طرف هستید، تنها کافی است کمی حوصله به خرج داده تا شاهد پیشرفت بازی A Way To Out باشید و مطمئن باشید هرگز از فرصتی که در اختیار بازی و همینطور خودتان قرار داده اید، پشیمان نخواهید شد.

پرداختن به آیتم های A Way To Out
در این بازی با آیتم های گوناگونی مواجه می شوید که بیشتر آنها با الهام گرفتن از سایر بازی های ویدئویی، با چیدمانی خاص در صفحه بازی قرار گرفته اند. اما یک آیتم در A Way To Out وجود دارد که با استفاده از خلاقیت و ذوق کارگردان ایجاد شده و بخش مهمی در بازی محسوب می شود. این آیتم خاص، اسپیلیت اسکرین بازی می باشد که کار را برای گیمرها راحت کرده است.
با توجه به اینکه دو گیمر در بازی نقش دارند، گاهی ممکن است پیش بیاید که در مراحلی یکی از دو شخصیت وینسنت و لئو به تنهایی وارد عملی شده که فقط مربوط به آن کاراکتر است و از دست کاراکتر دیگر هیچ کاری ساخته نیست. در اینگونه مواقع است که اهمیت وجود اسپیلیت اسکرین بازی مشخص می شود.
کارایی اسپیلیت اسکرین بازی به اینگونه است که با استفاده از دوربین هایی که به لطف کارگردان بازی در جاهای گوناگون در نظر گرفته شده، تصاویر در موقعیت های مناسب تغییر اندازه می دهند تا تمرکز گیمر بر روی موضوع اصلی افزایش یابد. اگر تا حدودی گیج شده اید، باید بگوییم که نگران نباشید. با توضیح مثالی، موضوع را برای شما روشن تر خواهیم کرد.
تصور کنید که در موقعیتی، یکی از کاراکترهای بازی مثلا لئو باید به تنهایی با شخصی صحبت کند و موضوعی را که کاملا به او مربوط می شود، به تنهایی و بدون کمک وینسنت حل کند. در این لحظه گیمری که کنترل وینسنت را در دست دارد، شاهد کوچک شدن صفحه ای که وینسنت در آن قرار دارد، خواهد بود. بدین معنا که صفحه ای که وینسنت در آن قرار دارد بسیار کوچک شده و در مقابل بیش از نیمی از صفحه به لئو که در آن لحظه کاراکتر اصلی محسوب می شود، اختصاص داده می شود.
شاید تصور کنید که چنین امری اگر مدام رخ دهد، سبب آزار شما می شود. اما باید بدانید که خلاقیت کارگردان بازی، به گونه ای برنامه ریزی شده که وقوع چنین امری حتی به دفعات، موجب آزار و اذیت شما نخواهد شد.

جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios
جزئیات انتشار بازی A Way Out PS4 کمپانی Hazelight Studios

پرداختن به ژانر بازی
قبل از اینکه به توضیح درباره این موضوع بپردازیم، باید به شما بگوییم که نمی توان دقیقا ژانر خاصی برای A Way To Out در نظر گرفت. دلیل این امر اگر تجربه این بازی را داشته اید، بسیار واضح است. زیرا در هر یک از مراحل با تنوع زیادی مواجه می شوید. مثلا در یک جا باید شخصیت خود را با مخفی کاری پیش ببرید و دشمنانتان را بدون کمک هیچ سلاحی از بین ببرید و در جایی دیگر با استفاده از اسلحه باید این کار را انجام دهید.
حتی در موقعیت هایی دیگر باید با استفاده از خلاقیت و سرگرمی، مرحله بازی را پشت سر بگذارید. پس متوجه شدید که این بازی از طراحی متنوعی برخوردار بوده که هیچ یک از مراحل آن را نمی توان به دیگری شبیه دانست. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که شانس تجربه این بازی را به خودتان و همچنین به دوستان و عزیزانتان بدهید تا این تجربه به خاطره ای تکرار نشدنی تبدیل شود.

مرکز خرید دات کام

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =