جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

Atomic Heart یک بازی اسرارآمیز اکشن در سبک نقش‌آفرینی است که تحت تاثیر بازی‌های دیگری همچون Metro 2033، BioShock و Fallout قرار دارد.در این بازی باید از میان اتومبیل‌های اسقاطی و شاخ و برگ انبوه گیاهان، ببینید که آیا هدف‌تان ارزش هدر دادن گلوله را دارد یا خیر. ما در Atomic Heart نقش یک مامور ویژه را بازی می‌کنیم که P-3 نام دارد. او در جهانی موازی برای سرویس اطلاعاتی KGB (متعلق به شوروی سابق) کار می‌کند.
جهانی که در آن فروپاشی شوروی هرگز اتفاق نیفتاده است. در این دنیا انقلابی در تکنولوژی رخ می‌دهد که در کمونیسم و ترس از امپریالیسم وحشتناک قدرت‌های غربی ریشه دارد … دنیایی که ظاهرا حسابی به مذاق P-3 با آن دستکش‌های شیکش خوش می‌آید.
بازی اکشن Atomic Heart کار خود را در ماه می سال ۲۰۱۸ آغاز کرد، پس از آن توسط سایت IGN به عنوان بهترین تریلر سال انتخاب و معرفی شد.
یک سال بعد، پس از آن که شایعاتی درباره مشکلاتی در ساخت بازی شنیده می‌شد، اعلام شد که بازی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد. سازنده آن یعنی شرکت Mundfish به تازگی دمویی ۱۰ دقیقه‌ای را در اختیار علاقه‌مندان بازی قرار داده است که نشان می‌دهد Atomic Heart یکی از هیجان‌انگیزترین بازی‌های ماجراجویانه اول شخص در نسل خود خواهد بود.

جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish
جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

در این بازی پلی استیشن ۴ ماشین‌های متحرکی را در این سو و آن سوی محیط می‌بینیم که خوشبختانه به سادگی متوجه وجود مانمی‌شوند. اگر نمی‌دانستیم که تا چه اندازه خوی پلید و جنایتکارانه‌ای دارند، به طور حتم فکر می‌کردیم، موجودات شیرین و دوست‌داشتنی هستند. وقتی در کنارمان حضور دارند و ممکن است خطری برای‌مان داشته باشند، می‌توانیم از بخاری که از مایعات متصاعد می‌شود و پشت بسیاری چیزهای دیگر، خود را دور از دید آن‌ها دور نگه داریم به سرعت آن محل را ترک کنیم.
در همین حوالی یک زیپ وایر (بند یا ریسمانی که در ارتفاعات نصب می‌شود و کاربرد آن انتقال و جایجایی افراد و کالا از مکانی به مکان دیگر است) وجود دارد، اما برای آن که بتوانیم از آن استفاده کنیم، لازم است یک کارابینر (حلقه‌ای به شکل بیضی که برای عبور از زیپ وایر استفاده می‌شود) داشته باشیم. پس از بررسی دور و اطرف در نهایت کارابینر را پیدا می‌کنیم.
البته برای به دست آوردن آن ابتدا ناچار هستید تا از روی یک جسد و حفره بزرگ قرمز رنگی که روی زمین به وجود آمده است، عبور کنیم. با این وجود باید به هر شکل ممکن این کار را انجام دهیم. P-3 بی دلیل
وارد این منطقه خوفناک نشده است و دلیل آمدنش انجام تحقیق درباره مساله‌ای سری است: یک تاسیسات علمی زیرزمینی که پر است از دستگاه‌های معیوب و ربات‌های قاتل که برای خودشان تمدنی راه انداخته‌اند.
همان طور که احتمالا حدس می‌زنید، اوضاع چندان مناسب نیست و این وظیفه P-3 است تا کشف کند، مشکل از کجا آب می‌خورد. بعضی از شایعات دلیل این وضعیت را عشقی نافرجام میان دو نفر از کارکنان می‌دانند و برخی معتقدن مسبب همه چیز آزمایش‌های عجیبی است که باعث و میر عده‌ای را به دنبال داشته، اما این که همه این‌ قضایا با سقوط ۳۸۲۶ چه ارتباطی دارند، در پرده‌ای از ابهام باقی می‌ماند، البته تا زمانی که شما پرده از این راز بردارید.
هیچ چاره‌ای دیگری ندارید، باید دل را به دریا بزنید و وارد حریم این هیولاهای مخوف شوید.
واضح است که از ما استقبال چندان گرمی نمی‌شود. پس از ورودمان چیزی برق می‌زند و با صدای تیزی از کنارمان عبور می‌کند، جسدها در اطراف و میان پوسترهای تبلیغاتی پراکنده شده‌اند و موجودی تلاش می‌کند تا ما را در چنگال خود گرفتار سازد. در نقطه‌ای گلوله‌هایمان ته می‌کشد، اما خوشبختانه قبل از این که موقعیت‌مان توسط دشمن کشف شود.
چیزی را از جایی پیدا کرده‌ایم که شبیه به یک سلاح سرد است. برای این که ربات مزاحم را نابود کنیم، باید چند ضربه محکم به او وارد کنیم، البته خود نیز تا اندازه زیادی آسیب می‌بینیم.
گرچه تمرکز اصلی بازی ایکس باکس روی مبارزه تن به تن با اسلحه سرد است، اما کمی بعد از آن که توانستید، تعداد زیادی از ربات‌ها را قلع و قمح کنید، شات‌گانی را به عنوان پاداش دریافت می‌کنید.

جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish
جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

از آنجایی که دشمنان‌تان سرسخت هستند و به این سادگی‌ها از پا در نمی‌آیند و به علاوه از نظر مهمات نیز در مضیقه هستید، به نفع‌تان است که تا جایی که می‌توانید از رویارویی و مبارزه دوری کنید. نکته‌ای که ممکن است توجه‌تان را جلب کند این است که وقتی از گلخانه‌ها و اصطبل‌های مختلف عبور می‌کنیم، متوجه حضور دشمنی مکانیکی می‌شویم که با محبت و مهربانی مشغول مراقبت از تعدادی مرغ است.
شاید آن‌ها فقط از انسان بیزارند. اما ما وقتی برای فکر کردن به این چیزها نداریم، چرا که یک ماشین مکانیکی از جایی نامعلوم وارد صحنه می‌شود و بدون آن که شلیک تیرهای شات‌گان ما برایش اهمیتی داشته باشد، خود را روی ما می‌اندازد و همینجاست که دردسرهای جدید ما آغاز می‌شوند.

Mundfish سازنده این بازی بیش از یک سال است که سرگرم طراحی این بازی بوده، صرف نظر از صحبت‌هایی درباره اختلاف سلیقه و مسائلی از این دست در طی پروسه ساخت، باید گفت که این شرکت چیزهایی بیشتری در چنته دارد که هنوز بسیاری از آن‌ها را رو نکرده است. ما مشتاقانه در انتظاریم تا چیزهای بیشتری درباره تاسیسات ۳۸۲۶ و رویدادهای آن بدانیم و مایلیم با انتشار بازی در اواخر سال ۲۰۱۹ دریابیم چه حقیقتی پشت این پرده نهفته شده است.
Atomic Heart را با انتشار دموی ده دقیقه‌ای خود مخاطب را قانع کرده است که بازی‌ را شاهد خواهد بود که تمام لحظاتش سرشار از هیجان و اضطراب است. داستان بازی روی موضوع جالبی دست گذاشته است، با آن که گهگاه اثری از دیگر بازی‌ها در آن دیده می‌شود که البته کاملا طبیعی است، اما رمزآلود بودن و فضای مبهم بازی می‌تواند کنجکاوری هر کسی را برانگیزد. ماجرا مربوط به اتفاقاتی است که می‌توانست در زمان حکمفرمایی اتحاد جماهیر شوروی رخ دهند.
اما به دلایلی این‌طور نشد. پیشرفت‌هایی که اکنون در تکنولوژی شاهد هستیم، در بازی Playstation 4 نیز مشهودند، و این در حالی است که در زمان فروپاشی شوروی بیشتر این توسعه‌ها در حد ایده و یا در مراحل ابتدایی خود قرار داشتند، از جمله ربات‌ها، اینترنت و هلوگرام‌ها همگی اختراع شده‌اند و حتی از زمان حال نیز پیشرفت بیشتری دارند. همه این اختراعات مدیون کمونیسم، امپریالیسم و رویارویی با جهان غرب است.
KGB به یکی از ماموران خود ماموریتی دشوار را محول می‌کند، او باید به این دنیای خشن و پر از ربات وارد شود تا بتواند اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و گزارشی را در اختیار مقامات ارشد خود قرار دهد. با توجه به تصاویر منتشرشده، دنیای این بازی به چند منطقه مختلف تقسیم می‌شود، برخی از آن‌ها روی سطح زمین و بعضی دیگر در بخش‌های زیرزمینی و متروک این تاسیسات قرار دارند.
ربات‌هایی که در غالب اوقات ناچار به نبرد با آن‌ها هستید، ساخته و پرداخته همین تاسیسات هستند، دلیل اصلی تولید این موجودات خدمت‌رسانی و برآورده کردن نیازهای صنعتی شوروی و یا کمک به شهروندان در امور روزمره بوده است. اما نکته دیگری که نباید درباره این جانوارن مکانیکی فراموش کنید، توانایی آن‌ها در مبارزه کردن است، ظاهرا در برنامه‌ریزی آن‌ها این نکته از قلم نیفتاده و اتفاقا به خوبی نیز به آن پرداخته شده است.

جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish
جزئیات انتشار بازی Atomic Heart PS4 کمپانی Mundfish

تاسیسات متروک شوروی در دل خود داستان‌های حیرت‌انگیز و رازهای مگویی دارد که شنیدن و دیدن آن‌ها به‌طور قطع برای همه ما جالب خواهد بود، این را از روی تجربه و خاطراتی که از دیگر بازی‌های این شرکت داریم، می‌گوییم. با آن که دمو چندان طولانی نیست، اما با تماشای آن می‌توانید بلافاصله متوجه می‌شوید که امتحان آن خالی از لطف نخواهد بود.
شاید بعد از تماشای این ویدئو فکر کنید بیش از حد اطلاعات گرفته‌اید و شرکت به اصلاح مزه بازی را برده است.اما به نظر نمی‌آید که کمپانی سازنده این ملاحظات را در نظر نگرفته باشد، پس می‌توان انتظار داشت که این فیلم تنها تکه‌ای کوچک از داستانی بزرگتر و جذاب‌تر است.
با تماشای ویدئو خواهید دید که ربات‌ها از هر سو به شما حمله‌ور می‌شوند، آزمایش‌های عجیب و غریبی در حال انجام شدن هستند و وقتی به بخش انتهایی فیلم نزدیک می‌شویم ربات‌های غول‌پیکر و زشتی را می‌بینیم که حتما جز باس‌های بازی به شمار می‌روند، یعنی همان‌هایی که باید برای رفتن به مرحله بعد شکست‌شان دهید.

نتیجه‌گیری
Atomic Heart هم داستانی تخیلی و هیجان‌انگیز دارد و هم جنبه‌های تاکتیکی قابل توجه، اما به نظر می‌رسد که داستان نقطه جذاب‌تر بازی است. ترکیب گذشته‌ پرافتخار شوروی که اکنون دیگر اثری از آثارش دیده نمی‌شود با آینده‌ای که درواقع هرگز تحقق نیافته، حاکی از هسته هوشمندانه و زیرکانه‌ای است که تنها می‌تواند هنر نویسنده‌ای خلاق باشد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 1 =