جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios

جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios

جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios
جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios

بازی Batman Arkham Knight به بازار عرضه شد تا بتواند یک پایان فوق العاده برای سری بازی های بتمن رقم بزند. Batman Arkham Knight یک بازی جذاب و پر طرفدار است که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.
باید دید که آیا این نسخه از بازی توانسته به عنوان یک پایان موفق برای سری بازی های قبل به حساب بیاید یا خیر؟ آیا کیفیت موجود در Batman Arkham City و Batman Arkham Asylum در نسخه جدیدتر هم مشهود است؟ اینها سوالاتی است که ذهن بسیاری از طرفداران را پس از عرضه Batman Arkham Knight به خود درگیر کرد.

ما سعی داریم تا در این مقاله به این قبیل از سوالات پاسخ دهیم و به یک بررسی کلی از نسخه آخر داستان بتمن بپردازیم. می توانید در ادامه همراه ما باشید تا Batman Arkham Knight را بر روی کنسول ایکس باکس وان بررسی نماییم.
آشنایی بیشتر با بازی Batman Arkham Knight
اگر تجربه بازی ایکس باکس در نسخه های پیشین بتمن را داشته باشید، حتما می دانید که مردم “گاتهام” همواره در تلاطم و هیجان هستند. انگار قرار نیست که این مردم برای مدتی در آرامش کامل به سر ببرند. آنها مدام دستخوش اتفاقات تازه می شوند و مجبورند تا نبردی میان حق و باطل را نظاره گر باشند. اما در شروع بازی Batman Arkham Knight چنین چیزی به مخاطب القا نمی شود.

جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios
جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios

در ابتدای بازی همه چیز امن و امان است. Batman Arkham Knight با ماجرای هالووین شروع می شود. حالا چند ماهیست که جوکر مرده است و شهر به آرامش لذت بخشی رسیده است. همه چیز روال عادی خود را طی می کند تا اینکه صدایی از تلویزیون های عمومی شهر به گوش می رسد. گویا قرار است در این نسخه از بازی با کاراکتر جدیدی به نام Scarecrow یا همان “مترسک” مواجه شویم.
او مردم را تهدید می کند و آرامش شهر را به هم می زند. مدتی نمی گذرد که پلیس موفق می شود مردم را به بیرون شهر هدایت کند. اما توان زیادی در مهار این قدرت نوظهور ندارد. زیرا مترسک با متحد کردن تمام چهره های سیاه، به قدرت فوق العاده ای رسیده است که از میدان به در کردنش کار چندان ساده ای نیست.
به نظر می رسد هیچ کس به غیر از بتمن نمی تواند وضعیت شهر را سر و سامان بدهد. پس در ادامه شاهد حضور او هستیم. او در یک شب بارانی سر می رسد تا همه چیز را به حالت اولش باز گرداند. اما راهی که در پیش دارد اصلا آسان نیست. او باید با چهره های سیاه مختلفی رویارویی کند که یکی از آنها شوالیه آرکام یا Arkham Knight است.
در واقع نبرد میان بتمن و Arkham Knight بخش اصلی بازی را تشکیل می دهد. شوالیه آرکام قصد جان بتمن را دارد و سعی می کند با کمک نیروهای مختلف به خواسته اش برسد.
شاید پس از گذشت مقداری از بازی متوجه شوید که Arkham Knight کیست. اما اگر نتوانید حدس بزنید، باید تا پایان بازی صبر کنید تا هویت این چهره منفی برملا شود. اگر چه بخش اصلی داستان به مبارزه میان بتمن و Arkham Knight باز می گردد.
اما بتمن موظف است حواسش را به سایر این گروه سیاه هم بدهد و تا جای ممکن از خراب کاری هایشان جلوگیری کند. مثلا باید بتواند در برابر Two-Face ایستادگی کند و از تخریب بانک ها جلوگیری نماید و در ادامه او را به پلیس تحویل دهد. این تنها بخش کوچکی از داستان Batman Arkham Knight است. حالا تصور کنید مقابله با تمامی این نیروهای شرور چه دشواری خواهد داشت.
بدین ترتیب در طول بازی Xbox ماموریت های فرعی زیادی رقم می خورد که هر یک جذابیت و هیجان خاص خودشان را دارند. البته برای اینکه بتوانید به بخش پایانی داستان برسید، راهی به جز سپری کردن این ماموریت های فرعی نخواهید داشت. شما باید بتوانید Batman Arkham Knight را ۱۰۰ درصد پیش ببرید.

جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios
جزئیات انتشار بازی Batman Arkham Knight Xbox One کمپانی Rocksteady Studios

همان طور که پیشتر گفتیم، شخصیت های مختلفی در Batman Arkham Knight وجود دارد. نکته مهم تر این است که پرداخت به هر یک از این شخصیت ها به خوبی انجام شده است. یعنی شما در طول بازی با کاراکترهای قوی و قابل لمس مواجه خواهید شد. شاید وقتی که مشخص شد جوکر مرده و جسدش هم سوزانده شده است، عده ای از این اتفاق ناراحت شدند و تصور کردند که قطعا سری جدید بتمن هیچ وقت به جذابیت قبلش باز نمی گردد.
اما “راک استدی” فکر این را هم کرده است و در این نسخه از بازی، به طرز هنرمندانه ای جوکر را به Batman Arkham Knight بازگردانده است تا هیچ وقت جای خالی اش احساس نشود. البته این بار حضور جوکر در بازی کمی متفاوت است. ما این بار جوکر را در خیالات بتمن خواهیم دید.

پس از اولین ملاقاتی که بین بتمن و مترسک اتفاق می افتد، جوکر به ذهن بتمن وارد می شود و در ادامه بازی همراهش است. او مدام در تلاش است تا اعصاب بتمن را خرد کند، اتفاقات گذشته را به یادش بیاورد و عملکردش را دچار اختلال کند. باید اعتراف کرد حضور جوکر آن هم به این شکل در نسخه جدید، یک ابتکار قابل تقدیر است که جذابیت بازی را در مقایسه با نسخه های قبل بیشتر کرده است.
گیم پلی بازی بسیار جذاب است و بر خلاف بسیاری از بازی های ویدئویی این روزها، شما مجبور هستید برای پیش رفتن در بازی از قدرت فکرتان کمک بگیرید. مطمئن باشید گذر از مراحل مختلف بازی بدون تفکر و شناسایی دقیق محیط اصلا امکان نخواهد داشت.
از لحاظ موسیقی و صداگذاری هم هیچ ایرادی به Batman Arkham Knight وارد نیست. در این نسخه از بازی از صداپیشگان مطرح و با تجربه استفاده شده است.”کوین کانروی”، “مارک همیل”، “تروی بیکر” و “جان نوبل” از جمله دوبلورهای مطرح این بازی هستند.
در نهایت باید بگوییم با تجربه بازی Batman Arkham Knight می توانید به دنیای تازه و عجیبی سفر کنید. دنیایی که از لحاظ کیفیت و گرافیک تفاوت چندانی با واقعیت ندارد و می تواند حسابی غافلگیرتان کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =