جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc

جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc

جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc

بازی های مستقل ، بازی هایی که امروزه درصد زیادی از بازار بازی های ویدیویی را به خود اختصاص داده اند ، بازی هایی گاه گاهایی در خیل عظیمشان که در فروشگاه های مختلف بازی های ویدیویی مخصوصا استیم با آن ها رو به رو می شویم ، با شاهکار هایی مواجه می شویم ، شاهکار هایی که در بعضی مواقع آنقدر پیش می روند که با عناوین بزرگ آن سال که شاهکار شرکت های میلیون دلاری هست مقایسه می شوند .
شاید نزدیک ترین عناوینی که توانست به این حد از محبوبیت و مقام برسد بازی Celeste بود که با بازی های بزرگی مثل God Of War و یا Red dead Redemption 2 مقایسه می شد با اینکه Celeste کار یک تیم کوچک بود و دو بازی XBox دیگر کار شرکت های فوق العاده بزرگ بازی سازی .

اما در این بین عناوین مستقل زیادی هم هستند که به موفقیت نمی رسند و شاید در مدت خیلی کوتاهی بازی شوند و بعد به فراموشی سپرده شوند به طوری که انگار هیچ وقت ساخته نشده بود.یکی از این بازی ها ، بازی Battle Princess Madelyn است ، بازی که ساخت آن توسط استودیو .Causal Bit Games Inc انجام گرفت و سرمایه ساخت آن نیز از طریق کیک استارتر جمع آوری شد.

جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc
جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc

بازی که .Causal Bit Games Inc سعی کرده بود با باز آفرینی حس بازی های کلاسیک عنوانی بسازد که به دل گیمر ها و منتقدین بشیند ، اما بازی Battle Princess Madelyn آن عنوانی نیست که انتظارش را داشتیم ، البته که بازی با وجود تمامی کم و کاستی هایش باز هم یک عنوان قابل احترام به شمار می رود.
بازی در سال ۲۰۱۸ توسط سه ناشر Causal Bit Games Inc ، Hound Picked Games و ۳goo برای پلتفرم های ویندوز و کنسول های پلی استیشن ویتا ، نینتندو سوئیچ ، ایکس باکس وان ، پلی استیشن ۴ و Wii U منتشر شد. بازی دارای دو بخش آرکید و داستانی است ، بخش آرکیدی که شما را به یک نبرد بی پایان در دنیایش می برد.
نبردی که به دلیل استفاده از اصول منطقی بازی ها کلاسیک این سبک توانسته بدون نقص ظاهر شود و دقیقا خاطارت کلاسیک های بزرگ این سبک را برایتان زنده می کند ، بازی با خلق دشمنان جدید و سخت در طول پیش روی بخش آرکید حتی لحظه ای از ریتم نمی افتد و جذابیت خود را از دست نمی دهد.
اما مشکل در بخش داستانی بازی است بخشی که Battle Princess Madelyn هیچ حرف جدیدی برای گفتن در آن ندارد و بازی در بخش داستانی غرق کلیشه های بی پایان می شود و کاش همینجا تمام شد و بازی به دلیل نداشتن هیچ راهنمایی خاصی شما را در دنیای خود رها می کند ، تا با گم شدن های متوالی بالاخره راه درست را پیدا کنید .
البته با صدها بار رفتن یک مسیر تکراری و انجام کارهای تکراری تر ، این دقیقا بخشی است که Battle Princess Madelyn بزرگترین ضربه را از آن می خورد البته که در همین بخش داستانی نیست روایت خوبی را شاهد هستیم اما روایت قربانی کلیشه هایی شد که استودیو توسعه دهنده علاقه داشت در بازی خود جای دهد بدون توجه به این سوال اینکه آیا هر چیزی که در بازی های کلاسیک بود باید در یک بازی جمع شود؟

بازی با الهام از عنوان کلاسیک بازی های آرکید و در سبک ژانر دو بعدی ساخته شد ، بازی که سعی کرد با استفاده از گرافیک شانزده بیتی حس و حالی شبیه به بازی های ساخته شده در دهه نود میلادی را به کاربر هدیه بده ، البته که در اینکار هم موفق شده است و بازی با ارائه گرافیک فنی خوب خود نشان داد که به هدف خود رسیده و با خلق تصاویری پر جزئیات در عین شانزده بیتی بودنش از لحاظ گرافیک بازی خوبی به شمار می رود.
گیم پلی بازی دقیقا چیزی است که در بازی های دهه نود با آن مواجه هستیم ، یک ادونچر دو بعدی جذاب که البته تاثیر پذیری Battle Princess Madelyn از مجموعه Ghouls ‘n Ghosts را نمی توان انکار کرد و بازی در گیم پلی تا حد زیادی سعی کرده خود را شبیه به این مجموعه پر طرفدار کند.
سیستم مبارزه بازی تا حدودی خوب طراحی شده است و نبرد های هیجانی و چالشی را برایتان به ارمغان می آورد البته که در بعضی نقاط ضعف هایی وجود دارد که به اتمام رساندن آن نبرد نتیجه ای کاری فارغ از مهارت گیمر بر گیم پلی است و شانس نیز در آن دخیل می شود.

جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc
جزئیات انتشار بازی Battle Princess Madelyn XBox کمپانی Causal Bit Games Inc

موسیقی و صداگذاری بازی قربانی حس نوستالوژیک سازنده ها شده است و نتوانسته آن طور که شاید حس و حال کلاسیک و مدرن را در خود ترکیب کند و یک موسیقی فوق العاده خلق کند ، شاید بهتر بود Battle Princess Madelyn در موسیقی کمی از روی دست Celeste تقلب می کرد ، Celeste که به معنای واقعی نشان داد چقدر موسیقی می تواند حس و حال جدیدی به بازی هدیه بدهد .
از دید منتقدین نیز بازی Battle Princess Madelyn یک عناوین متوسط است به طوری که نسخه های مختلف بازی در سایت Metacritic نمرات متوسطی را دریافت کردند ، نسخه سوئیچ بازی نمره ۶۵ از ۱۰۰ ، نسخه PC بازی نمره ۷۳ از ۱۰۰ ، نسخه پلی استیشن ۴ بازی نمره ۶۳ از ۱۰۰ و نسخه ایکس باکس وان بازی نمره ۶۹ از ۱۰۰ را بدست آورد که نشان می دهد منتقدین نیز به خوبی به ضعف های Battle Princess Madelyn پی برده اند .
اما در مجموع اگر دلتنگ یک بازی کلاسیک هستید که یادآور خاطرات زیادی برایتان باشد بدون شک بازی Battle Princess Madelyn میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد بازی که شاید یک اثر فوق العاده نباشد اما اثر ضعیفی هم نیست و بعد از تجربه از بازی کردن خود پشیمان نخواهید شد .

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =