جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

این روزها صنعت بازی های ویدئویی پر شده از عناوینی که با تبلیغات بسیار پر رنگ و لعاب به مخاطبان معرفی می شوند، اما پس از عرضه هیچ شباهتی به تبلیغات قبلی ندارند. Battleborn جز همان دسته از بازی هایی است که از سوی “استودیوی گیرباکس” روانه بازار شده است. اگر تمایل دارید در مورد بخش های مختلف این بازی بر روی کنسول پی اس ۴ بیشتر بدانید، با ما باشید.
اگر به گذشته بازی های ویدئویی دقت کنید، متوجه می شوید که بازی های اول شخص اکشن همواره از پرطرفدارترین ها بوده اند. گیمرها همیشه از عناوینی با این سبک و سیاق استقبال کرده اند و بیشتر به دنبال بخش چندنفر این بازی ها رفته اند. به طور کلی همیشه بخش چند نفره بازی های اکشن اول شخص از محبوبیت بالاتری نسبت به بخش تک نفره برخوردار بوده است. همین موضوع، موجب شده است تا در چند سال اخیر بازی های زیادی با این سبک روانه بازار شوند.
مشکل از جایی شروع می شود که متوجه می شوید هدف اصلی کمپانی های بازی ساز فقط عرضه یک بازی اول شخص اکشن بوده است که بتواند مخاطب را در بخش چند نفره جذب کند. البته این کار اصلا اشتباه نیست. تا کنون بازی های زیادی با این هدف ساخته شده اند و توانسته اند خیلی زود به دل طرفداران بنشینند و به فروش بالایی دست پیدا کنند.

جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software
جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

اما وقتی با عناوینی رو به رو می شویم که فقط از بخش چند نفره برخوردار هستند و همین بخش چند نفره هم به میزان کافی قدرتمند نیست، حسابی عصبانی می شویم. اگر بخواهیم بی پرده در مورد این بازی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هدف اصلی تیمهای سازنده از ساخت عناوینی این چنینی گول زدن مخاطب بوده است. زیرا این بازی ها با قیمت ۶۰ دلاری، هیچ چیز تازه ای ندارند.
در واقع شما با پرداخت ۶۰ دلار به بخش چند نفره آنلاین ناقصی می رسید که بدون شک لیاقت پرداخت چنین مبلغی را نداشته است.
استودیو گیرباکس پیش از ساخت بازی Battleborn نشان داده بود که از توانایی خوبی در ساخت بازی های اکشن اول شخص برخوردار است. او به تمامی بخش های مختلف بازی اول شخص اکشن خود که Borderlands نام داشت، توجه کرد. به همین دلیل این عنوان با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شد.
Borderlands دارای گرافیک و گیم پلی خوبی بود و با استفاده از دیالوگ ها وگفتمان های بامزه، جذاب تر هم شده بود. مهم تر از هر چیزی، Borderlands سرشار از ایده های نوآورانه بود. به طور کلی همه چیز در این عنوان مهیا بود تا گیمر را برای ساعت ها به خودش مشغول کند.حالا باید دید که گیرباکس در Battleborn چه کرده است؟ آیا توانسته است که باز هم یک بازی اول شخص اکشن جذاب روانه بازار کند؟ با ما همراه شوید تا بهتر و بیشتر Battleborn را بررسی کنیم.

آشنایی بیشتر با بازی Battleborn
Battleborn به بازی های پیشین گیرباکس بی شباهت نیست. اما به نظر می رسد که همه چیز در این عنوان افت کیفیت داشته است. در خوشبینانه ترین حالت می توانیم بگوییم که Battleborn همانند Borderlands سرشار از دیالوگ های خنده دار و بامزه است. به غیر از این مورد، همه چیز به میزان قابل توجهی در Battleborn افت داشته است. متاسفانه گیم پلی این عنوان اصلا درگیر کننده نیست. گرافیک بازی هم چندان به دل نمی نشیند.
اگر چه در Battleborn ایده ها و نوآوری هایی هم دیده می شود، اما هیچ کدام به اندازه کافی قدرت ندارند که بتوانند مخاطب را تا انتهای بازی به خود امیدوار نگه دارند. اگر در ساعات اولیه تجربه بازی Battleborn از گیم پلی آن لذت نبردید، بهتر است به سراغ یک بازی تازه بروید! چون در ادامه این بازی PS4 اتفاق تازه و هیجان انگیزی رقم نخواهد خورد. متاسفانه بخش چندنفره این عنوان هم حرف زیادی برای گفتن ندارد.

جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software
جزئیات انتشار بازی Battleborn PS4 کمپانی Gearbox Software

شخصیت ها در بازی Battleborn
اگر بخواهیم به وجه مثبت این بازی بپردازیم باید به کاراکترهای آن اشاره کنیم. البته در تبلیغات این بازی صحبت زیادی از کاراکترها و شخصیت ها شده بود. گویا تیم سازنده به خوبی می دانسته است که Battleborn بدون شخصیت هایش هیچ حرفی برای گفتن ندارد. پس تا جای ممکن روی آنها مانور داد تا مخاطبان را به این عنوان نه چندان دوست داشتنی امیدوار کند.شما در طول بازی با ۲۵ کاراکتر مختلف مواجه خواهید بود.
تمامی این شخصیت ها به خوبی شخصیت پردازی شده اند. به همین دلیل ارتباط گرفتن با آنها اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست. هر یک از این ۲۵ کاراکتر ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارند که می توانید با امتحان هریک، به تجربه ای دلچسب و متفاوت برسید.
جالب است بدانید که استودیوی گیرباکس کاراکترهای موجود در Battleborn را با شخصیت های موثر در بازی تاج و تخت قیاس کرده است. اما آیا واقعا چنین قیاسی درست است؟
در Battleborn شما با ۵ گروه مختلف رو به رو هستید که ۲۵ شخصیت بازی در این ۵ گروه جای گرفته اند. این گروه ها ارتباط خوبی با یکدیگر ندارند، اما مجبورند برای شکست یک دشمن واحد با هم متحد شوند. اگر چه داستان کلی و ایده اصلی بازی واقعا جذاب است، اما تیم سازنده نتوانسته با توجه به این ایده، داستان بازی را به خوبی پیش ببرد. به همین دلیل ما در Battleborn با اتفاقاتی ساده و معمول مواجه هستیم.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هجده =