جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios

جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios قسمت اول

من به سراغ برخی ژانرها نمی روم چرا که خسته کننده و آزار دهنده هستند و من را به نقطه ای می رسانند که اصلا نمی خواهم تمامشان کنم و نظراتم را به شکلی صادقانه در بخش مرور بازی مطرح کنم. اگرچه صرفنظر از پیش انگاره هایی که در مورد ژانر و گیم پلی دارم، حتما بـه سـراغ ایـن بـازی می رویـم: Bendy and the Ink Machine آخـریـن بـازی اسـت که مـن را از مـنـطـقـه ی آرامـشـم بـیـرون آورده و دو مـسـئـلـه را مـطـرح کـرده اسـت کـه نـمـی خـواهـم در بـازی هـای ویـدیـوئی شـاهـد آنـهـا باشـم.
وحشت و مخفی شدن در کمد!
پس چه چیزی من را اغوا کرد تا این بازی را یکدفعه و بدون استراحت از اول تا آخر بازی کنم؟ آیا علت محیط و کاراکترهای زیبا و فوق العاده است؟ شاید هم آن صدای عجیب و غریب و غیر عادی و افکت های صوتی نسبتا اذیت کننده ؟ یا شاید هم علت جذب شدن من به این بازی اعتیاد اور بودن حل معما ها و تعقیب توسط کاراکتری که مانند میکی موس است و هیچ حرفی نمی زند و موجبات شادی شما را فراهم می آورد؟
علت هر چه بازی، شرکت بازی سازی Joey Drew Studios از همان لحظاتی که تصاویر بازی را دیدم، من را ترغیب کرد. بیایید نگاه دقیق تری به بازی داشته باشیم. بازی Bendy and the Ink Machine با حضور شخصیت اصلی بازی، یعنی هنری، آغاز می شود. از او دعوت شده تا به استودیوی جویی درو بیاید. هنری کارمند سابق این استودیوی انیمیشن بوده است، جایی که اکنون کهنه و مندرس شده و جایی که برای سرگرم کردن تمام کودکان جهان Bendy and friends را منتشر کرد.

جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studiosجزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios
جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios

شما ۳۰ سال است که وارد این استودیو نشده اید و نمی توانید درخواست دوست قدیمی خود، جویی درو را مبنی بر وجود “چیزی خاص” که زیر ساختمان پنهان شده است را رد کنید.اگرچه جویی نمیخواهد صرفا به شما عکس، آیتم یا حتی یک کیک نشان دهد، شما به زودی متوجه می شوید که آن شی عجیب یک ماشین جوهر بوده که می تواند به شخصیت های انیمیشنی جان دهد! متاسفانه ما در اینجا در مورد Rodger Rabbit یا Bugs Bunny صحبت نمی کنیم. موجوداتی که زنده می شوند واقعا ترسناک هستند.
بنابراین، نه تنها باید در طبقات ناشناخته زیر استودیو جان خود را نجات دهید، بلکه باید از خود در برابر موجودات جوهری دفاع کرده و به آزار و اذیت های بندی پایان دهید.
زمانی که اولین بار به بازی Bendy and the Ink Machine نگاه می کنید متوجه نکات بصری فوق العاده زیبا می شوید که همگی رنگی قرمز و قهوه ای به خود گرفته و یادآور دهه ی ۱۹۳۰ است. تنها رنگ نیست که شما را به گذشته می برد، بلکه می توان به موارد دیگری هم اشاره کرد:
استودیویی پر از ماشین های قدیمی، شخصیت هایی که ما را به یاد انیمیشن Steamboat Willie می اندازند و این حس کلی که انگار به محض وارد شدن به این فضا به گذشته سفر کرده اید.
بازی Bendy and the Ink Machine یک بازی پلی استیشن معمایی اول شـخـصـی، اکـشـن و تـرسـنـاک بوده و خصوصیاتی دارد که برخی از آنها را دوست دارم و از برخی فرار می کـنـم. هـمـانـطـور که از یک طـبـقـه بـه طـبـقـه ی دیـگر پـا مـی گـذاریـد، مـعـمـاهـایـی سـاده را کـشـف مـی کـنـیـد کـه بـرای ادامـه ی بـازی بـایـد آنـها را حـل کـنـیـد.

جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios
جزئیات انتشار بازی Bendy and the Ink Machine کمپانیJoey Drew Studios

همچنین باید درخواست های فرشته را نیز پاسخ دهید. این خواسته ها و معماها خیلی دشوار نبوده و ذهن شما را درگیر نمی کنند. اکثر اوقات با فشار دادن کلید مشغول تغییر فشار، گوش دادن به یک نوار قدیمی برای پیدا کردن نشانه و یا جستجو در بین چندین شی مختلف برای باز کردن مسیرهای جدید هستید. آن بخش از بازی که در ابتدا شما را حیران می کند، محیط بازی PlayStation است. بازی Bendy and the Ink Machine یک بازی فوق العاده زیباست.
شاید به این تصاویر نگاه کنید و بگویید که انگار سطل رنگ روی صفحه ی نقاشی پاشیده شده و یا طرح ها به شدت ساده و ابتدایی هستند، اما نکته همین جاست. مثل این می ماند که وارد نقاشی هایی شده اید که یک مرد دیوانه با جوهر کشیده است!
برای برخی از افراد، یکی از معایب وجود طبقات مختلف نبود راهنما و نقشه است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =