بازی Black Mirror کمپانی King Art Games

جزئیات انتشار بازی Black Mirror PS4 کمپانی King Art Games

بازی black mirror پلی استیشن ۴ یا همان (آینه سیاه) محصول شرکت تی اچ کیو نوردیک (THQ nordic) است که سال گذشته منتشر شده است. داستان بازی رازگونه و ماجراجویی است. این بازی و داستانش تا حدی ترسناک هستند. نسخه نخست این بازی تقریبا ۱۵ سال پیش ساخته شده است و پنج سال بعد نسخه دوم آن و حدودا ۷ سال بعد نسخه سوم آن منتشر شد ولی داستان نسخه چهارم با داستان بقیه نسخه ها متفاوت است و اصلا ربطی به هم ندارند.

از نسخه های مختلف بازی  پیدا است که در بین گیمرها محبوب است و مشتریان خاص خود را دارد. داستان بازی در مورد مردی به نام گوردون است که بعد از مرگ پدرش بر خلاف باور بقیه که می گویند پدرش خودکشی کرده به دنبال علت مرگ پدرش میگردد. در این میان متوجه میشود که باید به قلعه خانوادگی خود برود تا متوجه ماجرا شود.

جزئیات انتشار بازی Black Mirror PS4 کمپانی King Art Games
جزئیات انتشار بازی Black Mirror PS4 کمپانی King Art Games

در این قلعه اتفاقاتی می افتد که گوردون متوجه رازهای مخفی خاندانش میشود و همچنین می فهمد که در او قدرت های نهفته ای وجود دارد که تا به الان از آنها بی خبر بوده است. داستان بازی به گونه ای است که از همان ابتدای بازی شما را وادار به ماجراجویی و تفحص در قلعه میکند و شما به دنبال معماها و حل آنها هستید.

این بازی شما را کاملا کنجکاو پیش می برد ولی در انتهای بازی از کنجکاوی شما کاسته می شود و معما ها دیگر آن طوری که باید، نظر شما را به خود جلب نمی کنند و باید بگویم که انتهای بازی کاملا غم انگیز است. کلا داستان بازی بیش از حد گنگ است و مخاطب را گیج می کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به حل معما های گوناگون علاقه دارید، این بازی از این نظر غنی است و میتواند شما را تا حدودی راضی نگه دارد و فرصت مناسبی برای شما بوجود می آورد تا با این معماها دست و پنجه نرم کنید. این معما ها به فکر و محاسبات نیاز دارند ولی یک ایرادی که وجود دارد این است که هیچ گونه راهنمایی در بازی برای پیدا کردن معما و حل آن وجود ندارد و بازی هیچگونه کمکی به شما در این زمینه نمی کند و اگر معمایی را نتوانید پیدا کنید باید همینطور در بازی سرگردان باشید و در قلعه بگردید تا معما را پیدا کنید.

از دیگر ضعف های بازی می توان به این نکته اشاره کرد که محیط بازی کاملا محدود است و تمام اتفاقات فقط درون قلعه میافتند. قلعه ای با اتاق های زیاد و شبیه به هم که شما باید بیشتر مواقع کل اتاقها را برای پیدا کردن معما و حل آن بگردید.

این را هم باید بگویم که گرافیک و سرعت لود صفحات بازی black mirror Playstation 4 در حد راضی کننده و عالی نیست و چندان تعریفی ندارد و آنطور که باید و شایسته است مخاطب را راضی نمیکند و نسبت به بازی هایی که در همین زمان ساخته و به بازار آمده اند گرافیک ضعیفی دارد. اما از اینها که بگذریم فضا و صحنه های قلعه و موسیقی زمینه که با آن همراه شده است فضای ترس و وحشت را به بازیکن انتقال میدهد و این یکی از نقاط مثبت بازی به شمار می آید.

جزئیات انتشار بازی Black Mirror PS4 کمپانی King Art Games
جزئیات انتشار بازی Black Mirror PS4 کمپانی King Art Games

باتوجه به استقبال و نظرات گیمرها بازی black mirror کمی حوصله سربر و طاقت فرسا است تا اینکه جنبه سرگرمی داشته باشد. شاید اگر در بازی برای حل معماها راهنمایی وجود داشت یا صحنه ها و گرافیک بازی اینقدر خشک نبود و گرافیک بازی از بافت خوبی برخوردار بود به هیجان بازی افزوده میشد. به هر حال این بازی در رده های متوسط جای دارد زیرا اوج خلاقیت آن به پای بازیهای هم دوران خود نمی رسد.

آنچه که در این بازی به چشم می خورد چهره های شخصیت های بازی است که با فضای رعب و وحشت همخوانی دارند اما حرکتی روان و ملموس ندارند و روی حرکات شخصیت ها به خوبی کار نشده است. مثلا ترس یا خشم یا شادی در چهره ی آنها قابل مشاهده نیست یا حرکات دست ها و پاها کاملا مصنوعی است. همچنین اتاق های یک جور با دکوری یکسان و دیوارهای متصل بهم باعث سردرگمی بازیکن می شود.

با این حال این بازی به تمرکز و دقت بالا نیاز دارد گرچه این بازی اکشن است ولی تمرکز از هر چیزی بیشتر احتیاج است. صداگذاری این بازی هم مانند گرافیک بیش از حد از شخصیت دور است. به نظر من ساخت این بازی هنوز تمام نشده و به بازبینی و ویرایش بیشتری احتیاج دارد زیرا همه چیز به حد کمال و مناسب خود نرسیده و نیمه کاره رها شده است. با این حال تا کسی تجربه با بازی black mirror را نداشته باشد نمیتواند قضاوتی در مورد آن داشته باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + دو =