جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games

جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games قسمت اول

جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games قسمت اول

بازی Celeste آخرین محصول شرکت Matt Makes Games است، تیمی که پیشتر توانسته بود، یکی از بهترین بازی‌های چند نفره را برای کنسول PS4 خلق کند، یعنیTowerFall Ascension. نبردهای با تیر و کمان بسیار دوست‌داشتنی و لذت‌بخش هستند و دلیل آن تا حدی حرکات سریع و راضی‌کننده بازی است.
در این بازی باید نقش دختری به نام مادلین را بازی کنید، او عزم خود را جزم کرده است تا به قله رسیده و آن را فتح کند، البته دلیل این صعود تا آخر بازی مشخص نمی‌شود، پس باید تا آخرین لحظه برای کشف این راز منتظر بمانید. شما با استفاده از پرش‌ها و حرکت‌های سریعی که مادلین در هوا انجام می‌دهد و توانایی او در بالا رفتن از دیوار ها می‌توانید از محیط‌های صعب‌العبور گذر کنید.

جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games
جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games

گاهی استفاده از حرکات سریع مادلین دشوار و چالش‌برانگیز می‌شود، اما می‌توان از این حرکات سخت در هشت جهت استفاده کرد. مشکلی که گهگاه پیش می‌آید این است که امکان دارد با این حرکات به‌طور تصادفی و ناخواسته باعث مرگ دیگران شوید و دست‌تان به خون آلوده شود. اما پلتفرم این بازی بسیار روان است و کنترل حرکات آنقدر آسان است که به سرعت نحوه استفاده از آن‌ها را یاد می‌گیرید.
شاید فکر کنید تعداد حرکات‌تان محدود است، اما سازنده این بازی با مهارتِ تمام مراحلی را طراحی کرده است که قابلیت شما را در عبور از موانع به بوته آزمایش می‌گذارد. این بازی سکوهایی دارد که تنها وقتی به حرکت در می‌آیند که با آن‌ها تماس برقرار کنید، موجودات شریری که شما را پا به پا تعقیب می‌کنند و دست از سرتان بر نمی‌دارند و گوی‌هایی که به شما اصابت می‌کنند به صفحه نمایشگرتان میخکوبتان می‌کنند.
این‌ها تنها چند مورد از موارد پرشماری هستند که در بازی به شکلی خاص سر راه شما سبز شده و در برابرتان قد علم می‌کنند. به محض آن که بتوانید از مجموعه‌ای از مانع‌ها عبور کنید، دوباره با موانع جدیدی روبرو می‌شوید. به این ترتیب همیشه در حال یادگیری نکات تازه‌ای هستید و لحظه‌ای را به بطالت نخواهید گذارند.

Celeste بر خلاف ظاهرش بازی نیست که فقط برای بالا رفتن از کوه‌ها و پریدن از روی گودال‌ها طراحی شده باشد، بلکه طراحی آن به گونه‌ای است که روایتگر داستان دختری باشد که تلاش دارد بر مشکلات روحی خود غالب شود، مشکلاتی که برای حل شدن به کمک شما نیاز دارند. با وجود آن که در بخش‌هایی از بازی حسابی به مشکل برمی‌خورید و به اصلاح راه به جایی نمی‌برید.
اما در عوض بازی را تجربه می‌کنید که به احتمال زیاد برای همیشه در ذهن شما باقی خواهد ماند و به این زودی به دست فراموشی سپرده نخواهد شد.
شما با بازی پی اس ۴ در نقش مادلین با دردها و مشکلات او آشنا می‌شوید و در عین حال کمک می‌کنید تا تمام آن‌ها را یکی یکی بر طرف کند. همان ابتدای بازی به شما هشدار داده می‌شود که کوهستان محل خطرناکی است و ممکن است شاهد چیزهایی باشید که برای دیدن‌شان آماده نیستید و چندان خوشایندتان نباشد.
اما همین ماجراجویی باعث می‌شود خود واقعی‌تان را بشناسید و درک بیشتری از خود پیدا کنید. با آن که شروع ماجرا آسان و بدون دردسر است و فقط باید از روی شکافی بپرید و لبه‌ای را بگیرید و چیزهایی را جمع‌آوری کنید، اما کوهستان خیلی زود با نشان دادن مشکلات روحی مادلین آن روی خشمگین خود را نشان می‌دهد. اضطراب و افسردگی مادلین در نسخه دیگری از او که “بخشی از من” نام دارد، به تصویر کشیده می‌شود.

جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games
جزئیات انتشار بازی Celeste PS4 کمپانی Matt Makes Games

شخصیتی که تنها وظیفه آن این است که در دل مادلین ایجاد شک و تردید کند، او را به گمراهی بکشد و پشت سر هم در گوش او بخواند که محال است در این راه به موفقیت دست پیدا کند. این اتفاق در شرایط مختلفی رخ می‌دهد، یعنی وقتی “بخشی از من” به عنوان شخصیت اصلی نقش‌آفرینی می‌کند و کنترل امور را در دست می‌گیرد. با این حال “بخشی از من” این کار را از روی کینه و دشمنی انجام نمی‌دهد و نیت بدی در سر ندارد.
استدلال او این است که تنها قصد او کمک کردن است و می‌خواهد مادلین را از چیزی که به گمان او مرگ حتمی است، محافظت کند چرا که مادلین کوه‌نورد است و خطر هر لحظه و در همه جا در کمین اوست.
مادلین در راه با کسانی برخورد می‌کند که برای رسیدن به مراحل بعدی باید از سدشان عبور کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =