جزئیات بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy کمپانی Vicarious Visions

جزئیات انتشار بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Xbox One کمپانی Vicarious Visions

سازنده این بازی نوستالژی، ویکاریوس ویژنز بوده و در سبک پلتفرم سه بعدی موفقیت خوبی بدست آورده است. این بازی پس از گذشت بیست سال هنوز مخاطبان سرسخت خودش را دارد و همین چیز هاست که بر محبوبیت یک بازی می افزاید. از شما می خواهیم با ما همراه باشید تا در این مقاله به توصیف بازی XBox One Crash Bandicoot N. Sane Trilogy بپردازیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بازی کرش اگرچه ساختار اصلی خود را همچنان حفظ کرده اما گرافیک آن دستخوش تغییرات بسیاری شده و همین موضوع بر کیفیت بازی افزوده است.

در کل ظاهر بازی به صورت مدرن و امروزی در آمده ولی کلیات قدیمی آن، همچنان به جای خود باقی مانده است. یعنی تمام جزئیات بازی مثل انیمیشن، موسیقی و تصاویر و متن بازی و…. همگی در فضایی امروزی و مدرن در یک قاب کنار هم قرار گرفته اند. این امر سبب می شود تا حس نوستالژیک برای گیمری که از گذشته با این بازی سر و کار داشته، زنده شود.

با همین توضیحات اندک می توان دریافت که اولین نسخه از این بازی در میان سه نسخه ای که تا کنون داشته، از گرافیک ساده تری برخوردار بوده اما حتی در اولین نسخه آن نیز نکات بسیار ریزی به چشم می خورد که نشان از توجه سازندگان کرش دارد. از جمله این نکات ریز می توان به برگ درختان که مشخص است در طبیعی جلوه دادن آن سعی داشته اند و یا همینطور واضح بودن موهای بدن کرش، اشاره کرد.

در نسخه های بعدی سازندگان با افزودن آیتم های مختلف به بازی مثل ایجاد دشمنان متفاوت و متنوع و همینطور افزایش رنگ های موجود در گرافیک بازی، سعی داشته اند که طراحی ساختار کلی بازی را برای مخاطب جذاب و جدید جلوه دهند. چیزی که باعث جذابیت نسخه سوم بازی کرش نسبت به سایر نسخه های این بازی شده است، پرداختن به جزئیاتی تاثیرگذار مانند پرداختن به نحوه سایه زنی و نورپردازی در بازی و یا مثلا رد پای کرش بر روی برف و… می باشد.

جزئیات انتشار بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Xbox One کمپانی Vicarious Visions
جزئیات انتشار بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Xbox One کمپانی Vicarious Visions

پرداختن به نکات ریز اما تاثیرگذار، همیشه سبب افزایش محبوبیت و موفقیت یک بازی قدیمی و نوستالژی می شود. همچنین ایجاد تغییر در موسیقی و متن بازی، از اهمیت بالایی برخوردار است. در مورد تجربه بازی ایکس باکس وان Crash Bandicoot باید بدانید که سختی بیش از حد آن ممکن است تا حدودی بازی را برای شما آزاردهنده کند. ممکن است حتی به هنگام بازی کنترل خود را از دست داده و عصبی شوید! چون اگر به اندازه ثانیه ای خطایی از شما سر زند، در آن صورت به راحتی پرش موفقیت آمیز خود را از دست داده و یا حتی بدتر از آن ممکن است تبدیل به غذای گیاهان گوشت خوار شده و بازی را به راحتی از دست بدهید.

شاید اگر محل چاله ها جور دیگری برنامه ریزی می شد، بازی تا این حد برای بازیکن سخت نمی شد. اما باز با این حال شما با مدیریت زمان و چندین بار تمرین و تکرار می توانید مرحله ای که در آن گرفتار شده اید را پشت سر بگذارید. ولی اگر آدم صبوری نباشید ممکن است زود خسته شده و یا حتی بدتر از آن از رد کردن آن مرحله نا امید شوید چون شاید این تمرین و تکرار به ده ها بار تکرار منجر شود.

ولی اگر کمی حوصله به خرج دهید، یعنی درست وقتی که نتیجه تلاش هایتان را با پرش به موقع از چاله ها و پشت سر گذاشتن دشمنانتان میبینید، آنوقت است که تازه لذت بازی کرش را درک خواهید کرد. در نسخه دوم این بازی سعی شده که اکثر نقص های کرش از بین برود و با این وجود میان شرایط سخت بازی و لذت تجربه آن یک نوع تعادل ایجاد شده است. نکته ای که قابل توجه است تغییر جنس سختی بازی نسبت به قبل می باشد.

جزئیات انتشار بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Xbox One کمپانی Vicarious Visions
جزئیات انتشار بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Xbox One کمپانی Vicarious Visions

به این معنا که اگر قبلا نامناسب بودن محل چاله ها دلیل سختی بازی کرش و ماندن در یک مرحله بوده است، اکنون دلیل سختی آن چیز دیگریست و آن هم سختی بازی از جانب فکری و منطقی بودن بازی است که باید با استفاده از فکر و منطق بازی را پیش ببرید. به صورت کلی، بازی هر چه جلوتر می رود روند ساده تری به خود می گیرد.

چنانچه در نسخه سوم این بازی شاهد این موضوع خواهید بود که در پایان هر مرحله جان اضافه خواهید آورد و اگر سهل انگاری از جانب شما رخ ندهد، هرگز مجبور به شروع بازی از ابتدا نخواهید بود. با وجود تمام مطالب گفته شده بد نیست که شانس امتحان بازی کرش را به خودتان بدهید تا لذت آن را شخصا تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =