جزئیات انتشار بازی Crossing Souls PS4 کمپانی Spain-based indie development studio Fourattic

.

جزئیات انتشار بازی Crossing Souls PS4 کمپانی Spain-based indie development studio Fourattic

بررسی بازی پلی استیشن ۴ Crossing Souls

فرهنگ پاپ ۸۰ در سال های اخیر به شدت در حال پیشرفت بوده است، بین چیزهایی مانند سریال بسیار مشهور  Stranger Things وشهرت درحال افزایش بازی synthwave میتوان این پیشرفت موسیقی را مشاهده کرد. این دهه پر از برنامه­ها، فیلم­ها، آهنگ­ها و چیزهای دیگری بود که بین افراد پیر و جوان محبوب بوده است، بنابراین ایده ساخت یک بازی براساس همین عوامل، به نام  Fourattic’s Crossing Souls مانند یک بمب عمل میکند.
Playstation ۴ Crossing Souls یک بازی جنگی/پازلی/ پلتفرمر است که به سبک pixelated art style توسط شرکت Devolver Digital ساخته شده­است. شما یک گروه شامل پنج بچه را کنترل خواهید کرد که نیروهای مختلفی دارند؛ یک بچه tomboy، یک بچه قوی، یک بچه عادی، یک بچه خنگ و یکی هم دردسرساز است. آنها یک سنگ عجیب وغریب باستانی را با ویژگی ­های جذاب کشف می کنند که به آنها این امکان را میدهد تا ارواح مردگان که در یک سطح دیگر از هستی وجود دارند را ببینند.
داستان بازی ترکیبی از تمام فیلمهای دهه ۸۰ است که برای فرهنگ پاپ اهمیت دارد. اثرات کوچک و بزرگ این فیلمها را در همه بخشهای بازی خواهید دید، مثل تونلهای تهویه فیلم E.T و یا مواردی مانند یک مسابقه جانبی که کاملا سکانسی خلاصه شده از فیلم Poltergeist است.این احترام به فرهنگ پاپ دهه ۸۰ تنها یکی از جنبه ­های مثبت بازی است، موارد و جوکهای هوشمندانه بسیار زیادی در بازی منتظر شما خواهند بود. یکی از جنبه­ های بسیار خاص بازی بخشی از مبارزه با غول اواسط بازی است که در آن دشمنانتان همان شخصیت­های فیلم Ghostbusters هستند.
گفته شده است که زمانیکه به خاطرات دهه ۸۰ نگاه میکنید ، اتفاقاتی رخ خواهد داد. هر یک از بچه­های گروه دارای یک توانایی منحصربفرد است، و پازلهایی در بازی وجود دارد که برای حل آن نیاز است که شما از چند شخصیت استفاده کنید. مشکل اینجاست که این موضوع خیلی کم اتفاق می­افتد. اکثراوقات شما نمیتوانید فقط با یکی از شخصیت­ها در محیط بازی به گردش بپردازید. پازلهایی که به چنین قابلیتی نیاز دارند جالبترین بخض گیم­پلی بازی هستند، و این موضوع در اواسط بازی ناامیدکننده خواهد بود.
قابلیت استفاده از آن سنگ باستانی عجیب تقریبا از بین خواهد رفت، و زمانیکه به بخش خسته کننده و ناخوشایند جنگی بازی میرسیم،  تعداد اعضای گروهتان کم خواهد. درحالیکه پازلها هیچگاه چالش­برانگیز نیستند، اما آنها سرگرم کننده و رضایت بخش هستند و بدون درنظر گرفتن درجه سختی طراحی شده­اند.
بهترین مشخصه بازی، اولویت دادن به پازلها و هوش است، که باعث میشود محیط بازی خوشایند باشد زیرا پازلها را در همه جا خواهیم دید، اما این موضوع آزاردهنده است که در مرحله نهایی پازلها را حذف کرده­اند. خوشبختانه، بازی تا انتها دارای سناریویی قوی است، اما تصور کنید اگر اجرای بازی هم مانند داستان بازی قوی بود چقدر به جذابیت بازی افزوده میشد. و نه تنها این موضوع، بلکه موارد دیگری مثل حرکات و یا ترکیب حرکاتی در بازی وجود دارند که فقط یکبار از آنها استفاده میشود و این نیز آزاردهنده است.
اگر بخشی از مبارزات را حذف میکردند و بجای آنها از پازلهای پیچیده­تری استفاده میکردند، قطعا نتیجه بازی خیلی بهتر از چیزی که ساخته­اند، میشد. مطمئنا سرگرم کننده­تر از فشار دادن دکمه مربع به مدت دو ساعت بود. بله، مبارزه تنها چیز مهم در دنیا نیست، اما یکی از جنبه­های مهم این بازی است.
همانطور که قبلا گفتیم خاطرات فرهنگ پاپ یکی ازجنبه­های مهم فروش بازی است و همچنین جنبه­های جانبی هنری آن نیز موثر هستند. طراحی سرشار از رنگ بازی، آنرا رضایت­بخش کرده است و سکانس­های بازی باشکوه هستند. آنها را به سبک بازیهای دهه ۸۰ مانند He-Man ، Teenage Mutant Ninja Turtles طراحی کرده­اند. این بازی با داشتن این خصوصیات کوچک و جذاب ارزشش را دارد.

نتیجه

بازی Crossing Souls عنوانی جالب است. و قطعا مطابق با فرهنگ پاپ دهه ی ۱۹۸۰ است، و این تطابق را همراه خود دارد و جذابیت بازی غیر قابل انکار است. متاسفانه، در صورتی که نویسندگی، هنر، موسیقی و مراجع عالی هستند، اما گیم پلی به سرعت از بین نمی رود. نتیجه ی نهایی این است که این بازی علیرغم گیم پلی بازی، این بازی بسیار جالب و سرگرم کننده است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =