جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت دوم

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت دوم

ممکن است هر بار اندکی بتوانید جلوتر بروید و عده‌ای را از سر راه‌تان کنار بگذارید، اما بعد ظرف چند ثانیه توسط کسانی که اصلا نمی‌دانید از کجا سروکله‌شان پیدا شده، سلاخی می‌شوید.بدتر این که یاد گرفتن و تمرین کردن الگوها همیشه هم جواب نمی‌دهد، چون گاهی ترتیب مرحله‌ها و روند ظاهر شدن هیولاها تغییر می‌کند یا شخصیت‌های اصلی به شکلی به حرکات cuphead واکنش نشان می‌دهند که پیدا کردن راهکار مقابله با آن اندکی زمان می‌برد.
احتمال دارد بعضی از بازیکنان تلاش کنند تا با تقلب از شر این شخصیت‌های اصلی راحت شوند، اما تنها راه مطمئن برای کشتن آن یادگیری حقه‌های آنان است، پس فقط باید همین مساله را در نظر داشته باشید و تمام حواس‌تان را متوجه آن کنید.درنتیجه ممکن است حسی که به بازی Cuphead پیدا می‌کنید، تلفیقی از عشق و نفرت باشد. شاید اول فکر کنید بازی نینتندو سوئیچ به طرز احمقانه و ناجوانمردانه‌ای سخت است.
اما آنقدر سبک آن را دوست داشته باشید که دل‌تان نیاید تا آخر به بازی ادامه ندهید. هر کسی انرژی و صبر لازم برای تمام کردن این جور بازی‌ها را ندارد، اما Cuphead چیزی در خود دارد که بسیاری را مفتون خود خواهد ساخت، ویژگی عجیبی که باعث می‌شود هر بار که می‌خواهید دست بکشید و بازی را متوقف کنید، باز هم شما را وسوسه می‌کنید تا یک بار دیگر شانس خود را امتحان کنید و همین یک بار دیگرها آنقدر تکرار می‌شوند که حسابش از دست‌تان در می‌رود.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

برای این که کارتان راحت‌تر شود، چند گزینه پیش روی تان قرار دارد. اول آن که می‌توانید سطح سختی بازی ایکس باکس را با رفتن به تنظیمات و تغییر آن کاهش دهید. دوم این که می‌توانید سکه‌های طلایی را جمع‌آوری کنید و افسون‌ها و سلاح‌های جـدیدی را به کار بگیرید. مثلا می‌توانید از آن شعله کوتاه و قدرتمندتان استفاده کنید یا به آن حرکتی متوسل شوید که موقتا شما را شکست‌ناپذیر می‌کند و اجازه می‌دهد به جایی که می‌خواهید برسید.
مسلما این‌ مراحل هدف اصلی تولیدکنندگان بازی نینتندو سوئیچ و XBox ۱ نبوده‌اند، چرا که نسبتا در مدت کمی می‌توان آن‌ها را انجام داد که ویژگی خوبی است، چون به طرز وحشیانه‌ای دشوار هستند و در هیچ کدام از آن‌ها از checkpoint خبری نیست.دیگر این که برای مراحلی که در آن شخصیت‌های اصلی حضور دارند، امکان انتخاب سطح سختی بازی وجود دارد و این امکان برای مراحل run-and-gun فراهم نیست.
این ویژگی چندان هم چیز خوبی نیست، چون شما را از رسیدن به مرحله آخر باز می‌دارد. راه چاره دیگری نیست، تنها انتخاب‌تان این است که سطح استاندارد را برای بازی انتخاب کنید. البته شاید خیلی هم جای نگرانی نباشد، چون می‌توانید بعد از بالا بردن مهارت‌ها و مجهز کردن خودتان دوباره برگردید و با قدرت بیشتر همان مراحل را با سطح سختی بالاتر تمام کنید.
شاید مهم‌ترین چیز این باشد که در مانورهای دفاعی Cuphead به مهارت کامل برسید.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

نکته‌ای که خیلی زود در بازی متوجه آن می‌شوید این است که بعضی از دشمنان‌، شلیک‌ها و اشیا دارای رنگ صورتی روشنی هستند. وقتی آن‌ها را دیدید باید به هوا بپرید و در زمانی که با آن‌ها برخورد پیدا می‌کنید، دکمه پرش را بزنید، آن وقت ضربه جانانه‌ای به آن‌ها وارد می‌کنید و درنتیجه کارت‌هایی نصیب‌تان می‌شود که باعث می‌‌شد پیمانه حرکات ویژه‌تان در ادامه راه پر باشد.
وقتی این پیمانه پر باشد، می‌توانید هر وقت دوست داشتید از حرکت ویژه خود استفاده کنید که می‌توانید حمله‌ای پرقدرت و یا آسیب‌ناپذیر شدن موقت باشد. البته این قابلیت تمام مشکلات Cuphead را حل نمی‌کند و گاهی مبهوت می‌مانید که اصلا کسی هست که بتواند در برابر آماج حملات سریع و غیرقابل پیش‌بینی دشمنان‌تان دوام بیاورد یا خیر. با این وجود شاید همین مـشـکـلات بـاشـد کـه بـاعـث مـی‌شـود نـهـایـتـا پـیـشـرفت کنید و بخش‌ هایی را پشت سر بگذارید که برای خودتان هم تعجب‌ آور هستند.
اما این نبردهای سخت و جانکاه تنها بخشی از بازی هستند. Cuphead این بازی بی‌نهایت زیبا و مسحورکننده رنگ‌ها و طراحی‌هایی دارد که با هیچ کدام از بازی‌هایی که پیش‌تر در این زمینه ارائه شده، قابل مقایسه نیست. اکنون که بازی در دسترس علاقه‌مندان قرار داده شده است، می‌توان نگاه دقیق‌تری به آن انداخت. کمتر کسی است که لب به تحسین طراحی‌ها و مهارت‌های به‌کار گرفته‌شده در آن باز نکند.
همین‌طور که به cuphead کمک می‌کنید مراحل را یکی یکی پشت سر بگذارد و با شخصیت‌ها و محیط‌های بسیار متنوعی روبرو شود، آرام آرام متوجه می‌شوید که ماجرا از چه قرار است و دلیل همه این اتفاقات چیست و همین مساله باعث شده تا تمام لحظات بازی برای هیجان‌انگیز و فرح‌بخش باشند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 7 =