جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت چهارم

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR قسمت چهارم

هیچ‌گاه نمی‌توانید متوجه شوید که چقدر دیگر باید تلاش کنید تا شخصیت‌های اصلی را از پا در بیاورید و یا تا تمام شدن مرحله چقدر دیگر مانده است.در صورتی که شکست بخورید، شاید این سوال برایتان مطرح شود که آیا در مرحله از اسلحه مناسبی استفاده کرده‌اید یا خیر. حتی وقتی مراحلی را که قبلا انجام داده‌اید، دوباره تکرار می‌کنید، باز هم به راحتی نمی‌توانید آن‌ها را پشت سر بگذارید.
حرکت‌ تان به آرامی و کندی انجام می‌شود، اما این روند کند کسالت‌آور نیست و هر لحظه‌اش هیجان خاص خود را دارد. آشنا شـدن بـا سـلاح‌ هـا و نـحـوه اسـتـفـاده از آن‌ ها کار دشـواری اسـت و مـتـاسفـانـه هـیـچ اطـلاعـاتی درباره میزان تخریب سلاح‌ها نسبت به دیگر تجهیزات به مخاطب داده نمی‌شود و تنها نکاتی هم که در اختیار او قرار می‌گیرد، مبهم و گنگ هستند.اگر در بازی XBox ۱ برای نبردهایی که Cuphead پیش رو دارد، فقط یک راه‌ حل در نظر گرفته شده بود، بـه‌ طور قـطـع مـخـاطب از ادامه دادن آن نامید می‌شـد.
پس با وجود این نقصی که در رابطه با اسلحه‌ها وجود دارد و مشکلاتی که در نتیجه آنپیش می‌آید، بازکنان بازی سرخورده نمی‌شوند و بدون در نظر گرفتن این مشکل به بازی کردن ادامه می‌دهند. یکی دیگر از نکاتی که می‌توان در اینجا به آن اشاره کرد، این است که چنانچه در زمان مبارزه با یکی از شخصیت‌های اصلی شکست بخورید، مرحله خیلی زود و تنها طرف یکی دو ثانیه دوباره آغاز می‌شود.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

درنتیجه از کشته شدن خود چندان ناراحت نمی‌شوید، چون می‌توانید بلافاصله به میدان نبرد بازگشته و یک بار دیگر برای شکست دادن حریف‌تان تلاش کنید.در بازی Cuphead امکان بازی کردن شخص دیگری [در غلب mughead] نیز وجود دارد، این یعنی می‌توانید مراحل را دو نفره و به کمک یکی از آشنایان‌تان انجام دهید، اما بعضی معتقدند با این کار بازی ایکس باکس و نینتندو سوئیچ سخت‌تر از قبل می‌شود.
به دلیل وجود هرج‌و‌مرج فوق‌العاده‌ای که در هر کدام از نبردهای‌تان ناچار به رویارویی با آن‌ها هستید، وقتی یک شخصیت دیگر هم به تصویر اضافه می‌شود، تشخیص دادن این که چه کسانی شما را احاطه کرده‌اند، بسیار دشوارتر می‌شود. وقتی دوست‌ تان کشته شده باشد، زمان‌تان برای پایان دادن به مرحله محدود می‌شود.اگر دوست دارید بدون آن که دچار زحمت زیادی شوید، بازی Cuphead را امتحان کنید.
می‌توانید میزان سختی مراحلی را که با شخصیت‌های اصلی روبرو می‌شوید، کاهش دهید. البته همان‌طور که گفته شد، اگر ماموریت‌های این مراحل در حالت استاندارد به پایان نرسند، امکان رفتن به مرحله آخر و تمام کردن بازی برایتان وجود نخواهد داشت. در حقیقت ممکن است نهایتا همان سطح استاندارد را برای نبردهای‌تان در نظر بگیرید، چراکه Cuphead بدون در نظر گرفتن این که چطور بازی می‌کنید، بازی بی‌رحمی است.

جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR
جزئیات انتشار بازی Cuphead کمپانی Studio MDHR

Cupheadسابقه طولانی در پرونده خود دارد و این که توانسته تمام این مدت موفقیت خود را حفظ کند و در تمام پلتفرم‌ها در دسترس باشد، فوق‌العاده است. دیدن تصاویر این بازی عالی است، موسیقی آن گوش‌نواز است، تولیدکنندگان آن به خوبی توانسته‌اند فضای آن را حفظ کنند. Cuphead بازی اکشنی است که هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند. می‌توان گفت یکی دو مورد جدید به بازی اضافه شده است.
امکان بازی دونفره ممکن است انتظارتان را برآورده نکند و آن چیزی نباشد که توقعش را داشتید، اما با این حال Cuphead یک بازی نادر و منحصربه‌فرد است که خود را از همتایان خود متمایز ساخته است.خلاصه آن که Cuphead هم داستان خوبی دارد و هم طراحی چشم‌نوازی. هیچ کدام از وجوه آن قربانی جنبه‌های دیگر بازی نشده‌اند. درباره همه چیز خوب فکر شده و مشخص است که عده‌ای کاربلد دور یک دیگر جمع شده‌اند تا اثری کم‌نظیر را خلق کنند.
با وجود بازی‌هایی که این روزها حسابی سر و صدا به راه انداخته‌اند، این بازی توانسته است با حفظ همان حال و هوای قدیمی توجه بسیاری را به خود جلب کند و این نشان می‌دهد که تولیدکنندگان آن چه مهارت فوق‌العاده‌ای در انجام کارشان دارند.گرافیک و موسیقی بازی چیزی دارد که انسان را به یاد Bioshock می‌اندازد، اما واقعا نمی‌توان آن را یک کپی ناشیانه‌ و بی‌ارزش قلمداد کرد.
تقریبا نیازی به گفتن نیست که تصاویر cuphead خارق‌العاده هستند، چون این خصوصیت به محض شروع بازی توجه مخاطب را جلب می‌کند. نبردهای حیرت‌انگیز run-and-gun با آن سبک کارتن‌های قدیمی، هم مملو از خلاقیت هستند و هم نوستالژیک. در کل تصویر، صدا و موسیقی و حال و هوای آن باورنکردنی است. Cuphead برای برخی بیش از اندازه سخت است و تنها می‌توان Nioh و Dark Souls را از این حیث با آن مقایسه کرد.
شکست دادن شخصیت‌های اصلی نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد، اما Cuphead با آن جذابیت بالای خود تا زمانی که همه آن‌ها را شکست نداده‌اید، مدام شما را ترغیب به ادامه دادن می‌کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =