جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games

جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games

جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games
جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games
Dead Alliance یکی از بازی های ویدئویی به شمار می رود که برای کنسول های پلی استیشن۴ در دسترس است. ما تصمیم داریم در ادامه این مقاله به نقد و بررسی این بازی بپردازیم و ببینیم آیا Dead Alliance توانسته به خوبی با مخاطبانش ارتباط برقرار کند یا خیر.
راستش را بخواهید این روزها دنیای بازی های ویدئویی خیلی عوض شده است. این تغییر از افزایش سطح توقع مخاطبان نشات می گیرد. مطمئن باشید اگر قرار بود در سال های گذشته به بررسی بازی های ویدئویی بپردازیم، معیارهای متفاوتی داشتیم. در آن روزها یک بازی که سیر داستانی مشخصی نداشت و فقط با بکش بکش سر مخاطب را گرم می کرد، در زمره بازی های پرطرفدار جای می گرفت.
اما اخیرا برای اینکه بتوان به یک بازی ویدئویی امتیاز قابل قبولی داد، باید آن را از فیلترهای متفاوتی گذراند.
حالا گیمرها حتی در مورد فریم ریت، تکسچر و گزینه های تخصصی هم نظر می دهند و این موضوع کار را برای سازندگان بازی های ویدئویی به شدت سخت کرده است. تصور کنید بازی که با گرافیک و کیفیت بازی های ویدئویی سال های دور به این بازار پررقابت پا بگذارد، چه بلایی بر سرش می آید.
اگر بخواهیم با یک دید کلی در مورد Dead Alliance نظر بدهیم، باید بگوییم که این بازی همان اتفاق بی کیفیتی است که می تواند حسابی مخاطب را ناامید کند. به نظر می رسد سازنده کارش را خیلی جدی نگرفته است. در ادامه با ما باشید تا با جزئیات بیشتری به بررسی نقاط مثبت و منفی بازی Dead Alliance بپردازیم.

جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games
جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games

آشنایی بیشتر با نقاط ضعف و قوت بازی Dead Alliance
بازی از دو بخش تک نفره و چند نفره تشکیل شده است. بگذارید از بخش تک نفره آن شروع کنیم. در این بخش شما کار سختی در پیش رو ندارید. فقط کافیست تا در برابر زامبی ها ایستادگی گنید و آنها را بکشید. این بخش از بازی به حدی ساده و کسل کننده است که خیلی زود از آن خسته می شوید. هوش مصنوعی تعریف شده برای زامبی ها اصلا چنگی به دل نمی زند.
حتی اگر بی حرکت بایستید تا آنها، شما را بکشند باز هم باید برای چند دقیقه منتظر بمانید تا آنها ماموریتشان را به درستی انجام دهند! چنین اتفاقی وضعیت بازی Playstation 4 را بسیار بدتر کرده است. وقتی متوجه می شوید که دشمنانتان زوری برای از بین بردنتان ندارند، هیچ انگیزه ای برای ادامه بازی و مقابله نخواهید داشت. به طور کلی ماموریت شما در بخش تک نفره زنده ماندن است و با همین کار به بخش های دیگر بازی هدایت می شوید.

اگر از بخش تک نفره Dead Alliance خسته شدید و تصمیم گرفتید تا به بخش چند نفره آن وارد شوید، باید خودتان را آماده کنید. زیرا هیچ اتفاق خارق العاده ای در این بخش انتظارتان را نمی کشد. شاید انتظار می رفت حالا که بخش تک نفره حرفی برای گفتن ندارد، تمام کاستی ها در بخش چند نفره جبران شود. اما متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاده است و باز هم تمام آمال و ارزوهایتان در مورد بازی Dead Alliance نقش بر آب می شود.
در این بخش می توانید در حین رویارویی با زامبی ها با سایر بازیکنان حاضر هم کلنجار بروید و به دنبال راهی باشید تا آنها را بکشید. البته شاید از این بخش در مقایسه با بخش تک نفره راضی تر باشید. اما همان طور که گفتیم بخش چند نفره اتفاق عجیبی را برای گیمر رقم نمی زند.

گیم پلی در بازی Dead Alliance
حالا به گیم پلی بازی می رسیم. مطمئن باشید پس از مواجهه شدن با بخش شوتینگ بازی حسابی کلافه خواهید شد. در این بخش هیچ چیز سرجای خودش نیست. اگر بخواهید شلیک کنید، باید انرژی زیادی صرف کنید و در آخر هم می بینید که آن اتفاقی که باید، نیفتاده است. اوضاع به حدی خراب است که شاید ترجیح دهید به جای استفاده از تفنگ، با کمک شمشیر به جان زامبی ها بیفتید!

جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games
جزئیات انتشار بازی Dead Alliance PS4 کمپانی Maximum Games

البته در بخش گیم پلی کور سویی از امید هم مشاهده می شود. شما در طول بازی به نارنجک های مختلفی دسترسی خواهید داشت. برخی از آنها می توانند توجه زامبی ها را به خود جلب کنند و برخی دیگر باعث و بانی حمله زامبی ها به دشمنانتان در بخش چند نفره می شوند. اگر چه اشکالاتی در تعریف این بخش وجود دارد، اما به نظر می رسد که تعریف چنین اتفاقی برای بازی، کمی شور و هیجان را به Dead Alliance بازگردانده است.
گرافیک در بازی Dead Alliance
متاسفانه در بخش گرافیک Dead Alliance هم اوضاع خراب است. شاید اگر بازی سیر داستانی و گیم پلی جذابی داشت، می توانستیم راحت تر از گرافیک آن چشم پوشی کنیم. اما حالا که هیچ چیز سرجای خودش نیست، توجه نداشتن به گرافیک و طراحی فضاها کار احمقانه ای به نظر می رسد.
کیفیت گرافیک Dead Alliance به بازی های نسل ششمی شباهت زیادی دارد. مطمئن باشید چنین اتفاقی در این روزها که بازی های ویدئویی فیلم گونه، روانه بازار شده است، چیزی شبیه به فاجعه است. در طول بازی با افت فریم و باگ هایی در نقشه های بازی مواجه خواهید شد که ضعف این بخش را بیشتر به رخ مخاطب می کشاند. شاید بتوان گفت که Dead Alliance از لحاظ گرافیک زیر خط فقر قرار دارد.
حرف آخر در مورد بازی Dead Alliance
اگر تجربه بازی های ویدئویی با کیفیت را دارید، بی درنگ دور تجربه بازی Dead Alliance را خط بکشید. مطمن باشید که این بازی چیزی برای عرضه ندارد و شاید بتواند تنها برای دقایقی سر کودکان کم سن و سال را به خودش گرم کند. البته این پیش بینی هم بر مبنای حدس و گمان است و شاید برای گیمرهای کم سن هم هیچ جذابیتی نداشته باشد.
متاسفانه هیچ اتفاق خوبی در بخش گیم پلی و گرافیک بازی نیفتاده است و این به معنای شکست یک پروژه به حساب می آید. بهتر است تا تیم سازنده برای کارهای بعدی با دقت، تمرکز، توانایی و دانش بالاتری وارد این میدان پر رقابت شوند. به جرات می توان گفت Dead Alliance در میان بازی های پرنقص جای دارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =