جزئیات انتشار بازی Everybody’s Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room

جزئیات انتشار بازی Everybody's Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room

جزئیات انتشار بازی Everybody’s Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room

فقدان چیزی است که نمی توانید آن را به حالت اول باز گردانید. نبودن اشیا در جای خود ناراحت کننده است و اگر آن چیز برای شما ارزشی عاطفی داشته باشد و یا از آن در کارهای مهمی استفاده می کردید، برای شما مشکل ساز خواهد شد. جا گذاشتن گوشی آیفون در قطار فاجعه است، گم کردن پول اتفاق بدی است و باید گفت که هرگز چیزهای از دست رفته را پیدا نمی کنیم مگر اینکه انسانی خیراندیش سر راهمان قرار بگیرد.
در مورد گم شدن یک انسان چطور؟ قضیه سخت تر می شود.
مرگ باعث می شود که افراد از دایره ی هستی خارج شوند. مرگ یعنی شما دیگر آنها را نخواهید دید. اما از دست دادن یک رابطه دوستی یا شکست خوردن در یک رابطه عاشقانه به این معناست که آنها بدون شما به حیات خود ادامه می دهند. بازی Everybody’s Gone to the Rapture باعث شد که از خودم بپرسم کدام احساس بدتر است و کدام یک بیشتر ما را ناراحت می کند.
حداقل شاید بتوان گفت مرگ و از دست دادن یک نفر یکی از این احساسات است.
در این بازی، شما به آرامی در جهان حرکت می کنید، رادیوها را خاموش و روشن می کنید، درها را باز کرده و مانند یک روح در محیط از این طرف به آن طرف می روید. این بازی با داستان تاثیر گذار و مکانیک برجسته ی خود تجربه ای منحصر بفرد را در اختیار شما قرار داده و راز و رمزها و معماهای درون بازی موجبات غم و اندوه شما را فراهم می آورد.

جزئیات انتشار بازی Everybody's Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room
جزئیات انتشار بازی Everybody’s Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room

نقطه ی قوت بازی جایی است که امید و ناامیدی را کنار هم قرار داده و همین امر باعث می شود که بازی PlayStation به یکی از بهترین بازی های پلی استیشن روایت محور عمر من تبدیل شود.وقایع موجود در بازی در شهری کوچک در شروپ شر در کشور انگلستان رخ می دهد. مشخص نیست که شما چه شخصیتی را کنترل می کند و او یکه و تنهاست. هیچ کس در شهر نیست. شما باید علت این امر را بفهمید.
هیچ راهنما یا مسیری وجود نداشته و شما باید نشانه ها را مانند تکه های پازل کنار هم قرار دهید.
همانطور که در شهر پیش می روید، درهای نیمه باز، ماشین هایی که به شکل اریب روی پیاده رو پارک شده اند و درها و پنجره هایشان باز است، و پرندگان و دستمال های خونی بر روی زمین مشاهده می کنید. هیچ کس در شهر نیست و تنها چیزی که باعث می شود بازی را ادامه دهید، امید به پیدا کردن نشانه ای از انسان هاست.
Everybody’s Gone to the Rapture به مانند یک فیلم وحشتناک ترس و دلهره را در وجود شما شعله ور می کند.
تشریح کردن داستان بازی دشوار است چرا که اگر جزئیات نحوه ی بدست آوردن اطلاعات را به شما بگوییم، بازی لو می رود. نکته ی جالب در این بازی رفتن به تمام گوشه و کنارهای شهر و امید برای پیدا کردن چیزی است که به شما بگوید چه اتفاقی در اینجا افتاده است.

جزئیات انتشار بازی Everybody's Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room
جزئیات انتشار بازی Everybody’s Gone to the Rapture PS4 کمپانی The Chinese Room

در بسیاری از موارد جستجوهای من بیهوده بود و در نهایت راهم به خانه ای خالی ختم می شد. بازی Everybody’s Gone to the Rapture داستانی درباره ی مردم و حل راز و رمز آنهاست. در این بازی ۵ ناحیه وجود داشته که هر یک خرده داستان های خاص خود را داراست. فهمیدن اینکه چه بر سر ساکنین شهر امده است به بررسی تمام نقاط شهر بستگی دارد. این داستان زیبا در رابطه با علم و عرفان و عشق غیر خطی بوده و خرده داستان ها با هر نظمی کامل می شوند.
بازی هرگز اطلاعات کافی در اختیار شما قرار نمی دهد و زمانی که فکر می کنید یک معما را حل کرده اید، معمای دیگری به سراغتان می آید و گمگشتگی شما بیشتر می شود.
در بازی شاهد نوعی موسیقی هستید که به شکلی فوق العاده اتمسفر غم بار و پوچ بازی را تشدید می کند. محیط بازی، با موسیقی که هرگز دست از سر شما بر نمی دارد، همواره شما را در لبه ی سوگ و اندوه قرار می دهد، اما همچنین سبب می شود که به درون داستان بازی کشیده شوید.
در واقع، موسیقی بازی سبب می شود که شما هم مانند شهر به یک احساس مشترک برسید: سرما، خاموشی، تنهایی و سکوت.
بازی Everybody’s Gone to the Rapture برای راهنمایی شما در جهان خود از نشانه هایی ظریف استفاده می کند. این بازی نمونه ای بی نظیر برای بازی هایی است که با حداقل درگیری فیزیکی روایت خود را مطرح می کند. احساس پوچی هیچ وقت شما را ترک نمی کند و امیدوار بودن در ادامه ی بازی تنها به خود شما بستگی دارد. مجبور نیستید یک پایان خوشحال کننده را تجربه کنید.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : کمپانی The Chinese Room
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =