جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios

جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios

جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios

Fallout 4 از جمله بازی های نقش آفرینی است که اولین نسخه آن در سال۱۹۹۷ منتشر شد. شرکتی که کار ساخت اولین نسخه این بازی را برعهده گرفت، شرکت بلک آیل بود که متاسفانه در سال ۲۰۰۳ از بین رفته و منحل شد. سرانجام در سال ۲۰۰۸ بتسدا سومین نسخه این بازی را به مخاطبانش عرضه کرد. پس از گذشت چند سال که از عرضه سومین نسخه این بازی می گذشت که بتسدا تصمیم گرفت تا Fallout 4 را نیز عرضه دارد و در این زمینه نهایت سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا این بازی به خوبی بتواند دنباله نسخه های قبلی اش در نظر گرفته شود و در این امر موفق باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با ویژگی های این بازی بر روی کنسول ایکس باکس وان آشنا کنیم. اما قبل از آن ابتدا توضیحاتی کلی در مورد خود بازی Fallout 4 به شما خواهیم داد و پس از آن به موضوع اصلی می پردازیم.

موضوع داستان بازی Fallout 4
این بازی در ابتدا زوجی جوان را به نمایش می گذارد که به همراه نوزاد تازه متولد شده خود و نیز یک ربات در حال زندگی هستند. داستان اصلی از زمانی آغاز می شود و در واقع شکلی جدی به خود می گیرد که پس از گذشت مدتی که از شروع بازی می گذرد، خبر یک انفجار عظیم را در ایالات نیویورک و پنسلوانیا اعلام می شود و مردم فرصت اندکی در اختیار دارند تا به همراه عزیزانشان در والت های زیرزمینی پناه گیرند و بتوانند خود را نجات دهند و از این مهلکه جان سالم به در برند.
پس از پناه بردن به این والت ها و اتفاقاتی که پس از آن می افتد، شخصیت اصلی داستان که در واقع شما کنترل آن را بدست دارید، ۲۰۰ سال بعد درست در دنیایی که ویران شده بیدار می شود و پس از آن کنترل آن بر عهده شما گذاشته می شود. شما باید تمام تصمیمات مربوط به او را بگیرید. زیرا هدف اصلی این بازی، توجه به نکته قضیه کارما است که در واقع معنی و مفهومش تاثیر تصمیمات ما در زندگی است.
یعنی اتفاقاتی که در زندگی برای ما می افتد، حاصل و نتیجه و یا در واقع عکس العمل تصمیماتی است که خودمان در گذشته گرفته ایم. خواه این تصمیمات خوب و درست بوده باشند و یا خواه نادرست و اشتباه! شاید بنظرتان بیاید که موضوع داستان این بازی مانند بسیاری از داستان های دیگر کلیشه ای و خسته کننده است. اما باید بدانید که سازنده این بازی یعنی بتسدا، داستانی را برای شما در نظر گرفته که سراسر پر از اتفاقات شبیه سازی شده به واقعیت است و مداما ذهن شما را درگیر اتفاقات پیش آمده می کند. همچنین علاوه بر آن، بتسدا روایت های داستانی فرعی متعددی را در اختیار شما گذاشته تا دیگر بنظرتان نیاید که با یک بازی کسل کننده طرف هستید بلکه بیشتر مایل می شوید تا داستان های فرعی آن را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که در این بازی حتی کمرنگ ترین شخصیت های بازی اهمیت زیادی داشته و مورد توجه قرار می گیرند.

جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios
جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios

توانایی ساخت و ساز لوازم مورد نیاز در بازی Fallout 4
در بازی Fallout 4 به بازیکن این اختیار داده شده تا با استفاده از منابعی که در دسترسش قرار می گیرد، تمامی لوازم مورد نیازش از لوازم خانه مانند مبل و تخت گرفته تا وسایل و ابزارهای حفاظتی مانند اسلحه را بسازد. بنابراین اگر به هنگام بازی با منابع گوناگونی که در ابتدا بنظرتان بی مصرف می آمدند را مشاهده کردید، به سادگی از کنار آنها نگذرید. چراکه در آینده هر کدام از آنها قطعا به شیوه ای به کارتان خواهد آمد. پس تنها کافی است که پس از مواجه شدن با هریک از منابع، آنها را علامت گذاری کنید تا به موقع و به راحتی بتوانید از آنها استفاده کرده و ابزار مورد نیازتان را بسازید تا در روند بازی XBox کمک حالتان باشند. وجود یک سگ از ابتدای بازی که برای شما یک همراه فوق العاده خواهد بود.
شما در این بازی از همان ابتدا با یک سگ مواجه می شوید که نقش بهترین و وفادارترین یار را برای شما ایفا می کند. البته این سگ در صورتی که تمایل داشته باشد، در تمامی مراحل بازی همراهیتان خواهد کرد. در صورتی که آن سگ نسبت به شما اعلام وفاداری کرد، می توانید در پیدا کردن ابزارآلات و تجهیزات مورد نظرتان و همینطور حمل آنها از او کمک بگیرید. حال که تا حدودی در مورد بازی Fallout 4 توضیحاتی کلی دادیم، به سراغ موضوع اصلی مقاله می رویم. ژانر بازی Fallout 4 اکشن و نقش آفرینی بوده و با کنسول ایکس باکس وان سازگار می باشد. همچنین این بازی به صورت یک نفره برنامه ریزی شده است. یعنی شما نمی توانید این بازی را به صورت گروهی تجربه کنید. از تصاویر این بازی می توان چنین تصور کرده و در نظر گرفت که این بازی برای افراد بالای ۱۸ سال مناسب تر است.

جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios
جزئیات انتشار بازی Fallout 4 XBox One کمپانی Bethesda Game Studios

این بازی برای کنسول ایکس باکس وان با کیفیت ۱۰۸۰p و همچنین نرخ فریم ۳۰ قابل اجرا خواهد بود. بد نیست بدانید که شرکت بتسدا اعلام کرده که بازی Fallout 4 بروزرسانی شده است تا بتواند از آیتم های مثبت ایکس باکس وان بهره ببرد. بازی Fallout 4 در آپدیت جدیدش از رزولوشن ۴k نیز بهره مند می باشد. همچنین از دیگر ویژگی های این بازی می توان به افزایش کیفیت نورپردازی و بهبود دورنمای اشیای درون بازی اشاره نمود. اگر شما نسخه پیشین این بازی را با نسخه بروزرسانی شده جدید آن مقایسه کنید، به راحتی متوجه تغییرات آن خواهید شد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یازده =