جزئیات انتشار بازی Fist of the North Star: Lost Paradise PS4 کمپانی Sega

.

جزئیات انتشار بازی Fist of the North Star: Lost Paradise PS4 کمپانی Sega

بررسی بازی Fist of the North Star: Lost Paradise قسمت اول

ویژگی های کلیدی

  • بررسی قیمت: ۴۴٫۹۹ پوند
  • ناشر: شرکت سگا (SEGA)
  • ژانر: نقش­آفرینی اکشن
  • تاریخ انتشار: منتشر شده است
  • سازنده: شرکت Ryu ga Gotoku Studio
  • پلتفرم: پلی استیشن ۴

Fist of the North Star  یا Hokuto no Ken to purists در تاریخ انیمه و مانگا محسوب میشود. مانگای اصلی توسط Yoshiyuki ‘Buronson’ Okamura نوشته شده و Tetsuo Hara آنرا تصویرسازی کرده است؛ این مانگا الهام بخش تعداد زیادی مانگای سریالی، یک فیلم فوق خشن ۱۹۸۶ که در جهان مشهور شد، و تعداد زیادی اسپین آف و داستان جانبی بوده است. حتی اگر به هیچ وجه با هیچ یک از این آثار آشنایی نداشته باشید، احتمال اینکه با نقل قول معروف شخصیت اصلی مانگا Kenshiro که میگفت ” you’re already dead” مواجه شده باشید خیلی زیاد است.
در اصل، این سری بازی ها خیلی معروف هستند، اما با وجود سناریو دوستانه بازی که در آن در آینده­ پس از قیامت ، تعدادی انسان جهش یافته، راهزنان و مهاجمان به افراد نجات یافته حمله میکنند، و Kenshiro از یک هنر رزمی مرگبار باستانی به نام ” Hokuto Shinken” برای محافظت از افراد ضعیف- و چندین حمله در سه دهه گذشته، استفاده میکند، واقعا این بازی هیچ ویژگی خاصی ندارد که آنرا به یک بازی فوق­العاده تبدیل کند.
بیشتر تلاش های اخیر بازی بسوی ژانر مبارزه ­ای بوده است، چه مبارزه یک به یک و یا سبک Dynasty Warriors که مبارزه گروهی است. در نسخه Lost Paradise، Sega تلاش کرده است که این الگوی قدیمی را از بین ببرد، مخاطب را وارد یک دنیای اکشن با قابلیت­ های نقش آفرینی کند، و کمی بیشتر بر روی داستان اصلی Playstation ۴ Fist of the North Star تمرکز کرده است.
در اینجا از کلمه ی “کمی بیشتر” استفاده کردیم، زیرا علیرغم ماجرای سفر Ken به شهر Eden برای پیدا کردن نامزد گمشده ­اش Yuria، بازی Lost Paradise هنوز هم مانند فیلم Mad Max  است که در آن Mel Gibson باید تعداد زیادی از افراد را بکشد. اگر شانسی برای بازی Fist of the North Star وجود داشته باشد که بازی جزو بازی های برتر شود، باید در آن از یک غول ۲۵ فوتی استفاده کنند که شما با دست خالی با آن مبارزه کنید.
آنچه باعث برتری Lost Paradise نسبت به نسخه ­های قبلی بازی میشود، این است که شخصیت Kenshiro توسط Takaya Kuroda صداگذاری شده است، همان صداگذار شخصیت Yakuza’s Kiryu Kazuma. ویژگی های خاصی که در این نسخه بازی وجود دارد باعث شده است تمام طرفداران بازیهای جنایی Sega به آن جذب شوند. یک بخش پر از مینی­گیم­های مخصوص کازینو، و یا قابلیت عضوگیری برای تیم Ken، و حتی شما میتوانید بازی اصلی Hokuto no Ken Master System را باز کنید.
با این حال، در Lost Paradise از موتور جدید Dragon engine که در بازی Yakuza 6 استفاده شده است، استفاده نکرده ­اند و تفاوتشان کاملا محسوس است. این بازی نه از لحاظ جلوه­ های بصری و نه از لحاظ تکنیکی برتری ندارد، اگرچه سبک طراحی cel-shaded و جزییات ظریف طراحی باعث شده ­است آن کمبودها نادیده گرفته شود. با وجود طراحی مناسب شخصیت Hara و طراحی محیط بازی بگونه­ ای که انگار زندگی در آن در جریان است، بازی فوق ­العاده بنظر میرسد. همچنین بازی از لحاظ سینماتیک با وجود سکانس ­های کوتاه، عالی است و حتی دیالوگ­ هایی که بین شخصیت ­ها رد و بدل میشوند بسیار پویا هستند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =