جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

بازی Galak Z : The dimentional بازی ای از سبک شوتر است که توسط استودیوی ۱۷ Bit ساخته شده است و برای پلتفرم های windows , PS4 , OS X و Linux عرضه شده است وبازی برای اولین بار در کنفرانس پیش از E3 2013 شرکت سونی معرفی و برای علاقه مندان رونمایی شد . سازندگان بازی سعی کرده اند ترکیبی از بازی های آرکید کلاسیک و بازی های مبارزه ای مدرن در فضایی دو بعدی ارائه دهند.
و از این رو این بازی هم به بازی های کلاسکی چون Gradius و مخصوصا Spelunky تشبیه می شود و هم در کنار آن اسم بازی هایی چون Farcry 3 و Halo را نیز می شنویم .همانگونه که اشاره شد بازی Galak Z با بازی های Gradus شباهت هایی دارد اما در واقع این بازی Spelunky است که از لحاظ ساختار و فلسفه بازی نزدیک ترین رابطه را با بازی برقرار می کند و تمام چالشی که همچین رابطه ای می تواند به وجود بیاورد نیز در بازی وجود دارد.

جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17
جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

در طول بازی پلی استیشن ۴ بسیاری از وقت شما به جستجو در میان سنگ ها که در اینجا سیارک های بسیار بزرگ که فضای خالی زیادی در خود دارند و درون آن ها از تونل ها و راهرو های تو خالی پر شده است ، می گذرد و شما به دنبال وسایل و گنجینه هایی در آن ها می کردید که البته در این بازی PlayStation 4 منظور از گنجینه به جای صندوق های پر از طلا و جواهرات ، تکه هایی از آشغال ها و بازیافت های فضایی است که شما آن ها را یا در محـل های ذخـیره ای پـیـدا مـیــکـنـیـد یـا از بـدن دشـمـنـان نـابـود شـده خـود بـر مـیـداریـد .
در ادامه می توان از این وسایل برای خرید ارتقا برای صفینه خود استفاده کرد. با وجود اینکه در هر مرحله شما ماموریت خاصی دارید اما به طور کلی شما در بازی باید به دنبال گنجینه های مختلف بگردید ، گنجینه ها را پیدا کنید و با آن وسایل خود را ارتقا دهید.یکی از ویژگی های بازی این است که چیدمان و قرارگیری آیتم های هر مرحله به همراه تمامی سیارک ها و جایگیری دشمنان در هر بار تلاش متغییرند و هر بار که کاربر در عبور از مرحله ناکام می ماند و دوباره تلاش می کند با فضایی نسبتا جدید روبرو می شود.
از این رو برخلاف دیگر بازی های از این سبک شما برای موفقیت نیازی نیست که نقشه و چیدمان بازی را یاد بگیرید بلکه بازی شما را مجبور می کند برای گذر از مراحل الگو ها و اصول بازی را یاد بگیرید که در حالت و موقعیتی توانایی واکنش به اتفاقات بازی را داشته باشید.صفینه فضایی که در اختیار شما قرار می گیرد بسیار چابک است و با آن می توانید به راحتی از خطر ها فرار کرده یا به سمت آن ها پرواز کنید و توانایی پرواز در همه جهات را داراست و با آن می توانید به سمت دشمنان خود حمله کنید یا به سمت آن ها گلوله های آتشین پرتاب کنید .

جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17
جزئیات انتشار بازی Galak Z : The Dimentional کمپانی Bit 17

صفینه حتی قابلیت پریدن از روی حملات حریف را دارد که با فشار دادن دکمه ای با زمان بندی مناسب قابل انجام است . در طول بازی صفینه را می توان با امکانات درون بازی هر گونه که مایل هستید شخصی سازی کرده واصلحه و قابلیت های آن را عوض کرده و ارتقا دهید و با پیشرفت در بازی این فرایند بسیار دامنه اش گسترده تر می شود و توانایی انتخاب بین گزینه های مختلف برای شما بیشتر می شود.
اما اصل این است که شما در طراحی کشتی فضایی خود بهترین جواب به موقعیتی که در آن مرحله در آن قرار می گیرید را ، به دست آورید.فضای بازی پر شده است از دشمنان و چالش های مختلف که با شروع بازی متوجه می شوید که از تمام آنچه که انتظار داشته اید بیشتر و چالش بر انگیزتر است . در فضای بازی رقیب های زیادی برای شما طراحی شده است برای مثال گشت های بدون سرنشین امپراطوری وجود دارند که حتی اگر در محدوده صدایی موتور های شما قرار گیرند. آن را ردیابی کرده و به شما حمله می کنند .
و یا کشتی های مهجم فضایی از جنگجویان خود مختار وجود دارد که همگی حاضر به حمله به شما هستند. در بازی گونه های مختلف فضایی نیز وجود دارد که بعضی مانند حباب های بزرگی در فضا هستند و بعضی دیگر موجوداتی متخاصم که ابتدا شما را به بهانه مجموعه ای از گنجینه های بازی به محلی کشانده و سپس از پشت به شما حمله میکنند در کنار این ها موجودات عظیم الجثه به نام Mecha نیز وجود دارند که با شمشیر های پلاسمای خود به شما حمله می کنند. اما این ها تمام سختی ها و چالش های بازی نیست و در کنار همه ی این ها سختی ها و موانع ساختاری بازی را نیز باید پشت سر بگذارید.

مرکز خرید دات کام

کلیدواژه : کمپانی Bit 17
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =