جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

معرفی بازی
استودیو فارم بعد از چندین سال که طی ان چندین بار ویدئوهای تکنیکه از بازی منتشر کرده بود بلاخره این بازی را منتشر کرد.از تریلرهای که از بازی دیده بودیم متوجه شده بودیم که با بازی داستان محور برخورد خواهیم کرد. سازنده بازی وعده داستانی متفاوت با حس امیزی زیاد و اتمسفر سنگین و سیاه را داده بود. حالا ما بابررسی بازی در این مقاله به شما خواهیم نشان داد که ایا این بازی موفق شده است همان تجربه عالی و خاص را همراه خود داشته باشد.

روند بازی
داستان بازی نقطعه قوت بازی می باشد.بسیار خوب و خلاقانه روایت خواهدشد.اولین بخش از داستان با دختری که به بمب بسته شده است ؛ تیمارستانی که بیمارهای روانی ان را اشغال کرده اندو مردی که بدون اینکه هیچ اطلاعاتی داشته باشد.از گذشته اش بیدار می شود و حقیقتی بر ان اشکار می شود.حضور شخصیت رد در بازی که صداگذاری خوبی بر روی ان انجام شده است عاملی برای جذب بازیکن به بازی های شخصیت های بازی می باشد.
سازنده بازی اما اشتباهاتی در بخش اول بازی مرتکب شده است که باعث می شود روند بازی برای بازیکن خسته کننده شود و حتی به فکر خارج شدن از بازی بیافتد.اولین اشتباه سازنده نامفهوم بودن روایت بازی است. سازنده بازیکن را با صدها اسم ؛شخصیت ؛مکان و اتفاق روبرو خواهد کرد که هیچ چیزی از ان ها نمیداند. سازنده قصد داشته است بازیکن را با اتفاقات و شخصیت های مرموزی روبرو کند تا بازیکن مجبور به تجزیه و تحلیل ان ها شود.

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51
جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

اما با زیاده روی در این کار باعث سربردن حوصله بازیکن شده است. همچنین استودیو فارم برای انجام این قسمت از بازی باید حدس میزده چه چیزهایی را از دسترس بازیکن خارج کند تا خود بازیکن با بهره گیری از هوشش بتواند پی به ادامه قصه ببرد.دومین اشتباه بازی استفاده کردن از نوشته های طولانی و با تعداد بالا می باشد. بعد از اینکه بازیکن برای ادامه دادن روند بازی کنجکاو شده است ناگهان متن های غیر حرفه ای بر سر راه او قرار خواهند گرفت.
این متن ها به طور مثال درباره ی کمپانی تولید سلاح نوشته شده است یا گزارش هایی که خبر پیدا شدن جسد در یک ساختمان متروکه را اعلام میکند.این ایده سازنده بسیار جالب است البته اگر در تعداد ان زیاده روی نمی کرد.این نوشته ها در روند پیش بردن داستان بسیار تاثیر گذار عمل خواهند کرد.اگر ان ها را مورد مطالعه قرار ندهید بسیاری از زوایای مخفی از داستان از دست شما خواهد رفت. بازیکن از این نظر از بازی دور خواهد شد که نه از نوشته ها چیزی سردرمیاورد نه با نادیده گرفتن ان ها می تواند پی به داستان ببرد.
همچنین باید ساعتها وقت خود را به مطالعه متن ها و جست و جو کردن بپردازد که در اخر ممکن است نتیجه ای برایش نداشته باشد.دومین بخش از بازی مرحله تقابل را به ما نشان خواهد داد. با وارد شدن به این بخش بازهم باید روند متن ها و اتفاقات را پیش ببرید اما در این بخش متوجه مطالبی درباره داستان بازی خواهیدشد.نقطعه قوت این قسمت در کم شدن متن ها و مهم تر شدن ان ها می باشد.
در این بخش بازیکن در داستان بازی و نقشش فرو خواهد رفت و کم کم جذب به بازی خواهدشد و انگیزه ای برای دنبال کردن روند بازی در ان بوجود خواهد امد.هنگامی که در جریان داستان بازی قرار خواهید گرفت باعث می شود که برای فهمیدن تمام زوایای مختلف بازی تلاش کنید. این باعثی است که متن هایی ک برایتان ازار دهنده بود حالا تبدیل به لذت بخش ترین قسمت بازی شود.کم کم شما با شخصیت ها اشنا خواهید شد و به درکی درست از اتفاقاتی که در اطرافتان رخ میدهد خواهید رسید.

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51
جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

متن ها را با دقت بیشتری بررسی خواهید کرد و نکات دقیق و ریزی را از ان ها دستگیرتان خواهد شد. بخش تقابل کمک شایانی به جذابیت و روند بازی خواهد کرد و بهترین لحظات بازی پی اس ۴ در این بخش برایتان رخ خواهد داد. سومین بخش از بازی را میتوان از اواخر بازی با شخصیت بلک و شروع بازی با شخصیت رامسی برابر دانست.در این قسمت شما شخصیتی که ساعت ها درگیر ان بوده اید و به گفتار و صدایش عادت کرده اید را باید فراموش کنید و در نقش شخصیتی دیگر فرو بروید.
این از نقاط ضعف بزرگ این بخش است.متاسفانه شخصیتی که قرار است با ان بازی را ادامه دهید کسی است که در طول بازی به عنوان یک مرد خیانتکار و هوس باز معرفی شده است. سازنده بازی شصیت بلک را که در تمام بازی ان را یک ناجی میدانستند به یکباره مقصر تمام اتفاقات میداند.
بازی از اواخر شخصیت بلک سوالاتی را در ذهن بازیکن ایجاد خواهد کرد اما دقیقا زمانی که منتظر جواب سوالات خود را بگیرد شخصیت های داستان تغییر خواهند کرد.بازیکن بازی را این بار به امید پیدا کردن پاسخ سوالاتش در نقش شخصیت جدید داستان پیش خواهد برد.
اما تنها با صحنه های بی معنی مجددا محاصره خواهد شد. شخصیت این بخش از بازی هرازگاهی جمله الان همه چیز مشخص میشه را بر زبان خواهد اورد اما هربار با گفتن این جمله نه تنها چیزی مشخص نخواهد شد بلکه تنها کش دادن های بیهوده بازی نصیب شما خواهد شد.
یکی از بهترین قسمت های در نظر گرفته شده جذب کردن مخاطب برای دستیابی به رسیدن جواب سوالات می باشد. اما در نهایت سازنده بازی پایان غافلگیر کننده ای را برای بازی در نطر گرفته است که باعث احساس رضایت مخاطب خواهد شد. داستان بازی با تمام نقاط ضعفی که از ان صحبت کردیم در حقیقت یکی از بهترین داستان های بازی های کامپیوتری که تاکنون ساخته شده است می باشد.

گیم پلی بازی
گیم پلی بازی از دو قسمت تشکیل یافته است که نا به بررسی ان ها خواهیم پرداخت. اولین کارکتری که با ان باید اشنایی پیدا کنید بلک می باشد. او در نقش یک رنجر توانمد با استعداد و اموزش دیده حضور پیدا خواهد کرد. او در انجام ماموریت های حساس که انجان ان ها غیر ممکن می باشد مهارت دارد.او مانند سایر سربازان برای انکه بتواند مراحل بازی را به درستی پیش ببرد به اسلحه و مواردی مجهز است. بلک دارای اسلحه ای است که قادر است که هر اسلحه یا مسلسلی را به ان وصل کند.
این سلاح دارای قابلیت بسیار جالبی می باشد.با بهره گیری از ان شما قادر هستید پشت کاور خود قرار بگیرید و لوله شلیک سلاح خودرا نود درجه به سمتی که مایل هستید بچرخانید.اینگونه شما موفق خواهید شد دشمنان خود را نابود کنید. همچنین شخصی بلک دارای تلفن همراهی می باشد که میتواند با وصل کردن تلفن به سلاح پیشرفته خود صحنه ای را که در مقابل لوله اسلحه قرار گرفته است را ببیند.
یعنی او قادر است برای شلیک کردن به هر چیزی که میخواهد بدون اینکه سرش را بچرخاند یا لازم باشد که به طور مخفیانه ای به هدفش را زیر نظر بگیرد با استفاده از نمایشگر تلفن همراه خود تماشا کند که تیراندازی کردنش چگونه پیش خواهد رفت. بازیکن با استفاده از این طریق هدف خود را مشخص خواهد کرد و سپس با پشت کاور و در امنیت کامل دشمن خود را از پای در خواهد اورد.از نکات جذاب بازی در این است که شما به بهره برداری از این قابلیت میتوانید استراتژی های دیگری را نیز رقم بزنید.
به طور مثال هنگامی که دوربین را به سمت بالا حرکت میدهد و بعد از سلاح خود را تود درجه میچرخانید دیگر نیازی ندارید که به سمت گوشه های کاور حرکت کنید و شما قادر هستید که از همان مکان به طرز دراز کش شلیک را انجام دهید. از قابلیت های دیگر تلفن همراه بلک می توان به شناسایی کردن دشمنان در تاریکی و مکان هایی که تشخیص دادن رنگ لباس انها برای بازیکن سخت است اشاره کرد.
همچنین تلفن همراه از قابلیت چراغ بنفش برخوردار می باشد که با استفاده از ان شما می توانید به اطراف خود روشنایی ببخشید و نوشته های روی دیوار را که به طرز رمزالودی کشیده شده اند را بخوانید.
بخش اسکنر نیز از قابلیت های ان می باشد که به یافتن اشیا کمک میکند. همچنین با استفاده از قابلیت زوم در تلفن همراه می توان تیر اندازی های دقیق تری را انجام داد.البته بازیکنانی که سال ها روند بازی را به نحوی پیش برده اند که ابتدا باید از پشت کاور خارج شوند و سپس سر دشمنان خود را مورد اصابت قرار دهند. به ساعت ها زمان نیاز دارند تا با سیستم جدید بازی هماهنگ شوند. همچنین احتمال اینکه شما بتوانید از قابلیت ها در مبارزات جدی بهره کنید خیلی کم است. بنابراین ممکن است ای قابلیت ها برای بازیکنان بلا استفاده باشند.
همچنین نکته ای که در این بازی شما را نا امید خواهد کرد نبودن هیچ گونه اچ یو دی در بازی می باشدکه باعث می شود شما هیچ گزارشی از تعداد گلوله ها و سایر مشخصات نخواهید داشت. البته بازی گاها با نمایش دادن یک پنجره کوچک گزارشی ناقص از مهمات را به شما نشان خواهد داد.یکی ازنکات منفی در گیم پلی بازی حذف کردن نشانگر تیراندازی می باشد. شما سلاح خود را در دست می گیرید اما هیچ نشانه ای دریافت نخواهید کرد که به شما نشان دهد به کدام نقطه باید شلیک کنید. سازندگان بازی برای واقعی تر نشان دادن بازی از خیلی از ویژگی های گیم پلی بازی صرفنظر کرده اند.
ویژگی های که در صورت وجود میتوانستند باعث ارتقا دادن کیفیت گیم پلی بازی شود.همچنین ما شاهد تاخیر و ناپایداری دوربین ها در تبدیل اسکرین بازی به اسکرین گوشی هستیم که باعث ایجاد ضعف های بزرگی در شیوه تیراندازی خواهد شد و تصویری که شما در گوشی تلفن همراه خود خواهید دید با تاخیر همراه خواهد بود. فریم ریت نیز بسیار پایین تر از خود بازی می باشد.مشکلات گیم پلی بازی به همین جا ختم نخواهد شد.طراحی حوصله بر مرحله اول بازی و لول دیزاین نه چندان با کیفیت بالای بازی را می توان به مشکلات ان اضافه نمود.
نحوه ی قرار گرفتن کاورها ؛موانع ؛ساختمان ها و دشمنان اصلا جالب نمی باشد.هوش مصنوعی دشمنان نیز در نحوه ی جاگیری ان ها در هنگامی که خطر را احساس می کنند؛سیستم هدف گرفتن و شلیک نمودن ان ها بسیار پایین طراحی شده است. البته در بخش مبارزات بازی های خوبی در نظر گرفته شده است.اخرین بخش از گیم پلی بازی شامل جست و جو کردن و جمع کردن نوشته ها می باشد.
محیط و مراحل بازی طراحی جالبی ندارند اما از مسیرهای فرعی و مکان های نیز تشکیل یافته اند که با سرک کشیدن در انها میتوانید به پیدا کردن چیزهای جالبی دست یابید.
شما برای اینکه به درک بهتری از بازی برسید نیاز دارید که به جست و جو کردن خود ادامه دهید. شما همیشه در بازی با متن هایی برای خوانده شدن ؛صداهای زیادی برای شنیده شدن و اشیای زیادی برای اسکن کردن دسترسی پیدا خواهید کرد و تمام این فعالیت ها را برای بدست اوردن درک درست تری از بازی می باشد.رفتن در پی جزئیات و زاویه های پنهان بازی باعث چند برابر شدن جذابیت بازی خواهد شد.

جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51
جزئیات انتشار بازی Get even PS4 کمپانی The Farm 51

گرافیک بازی
گرافیک بازی در هیچ یک از بخش های فنی خود از استانداردهای مستقل نسل هفتم پا فراتر نخواهد گذاشت.مدل های بی کیفیت ؛تکسچرهای نا امید کننده و طراحی های که قبلا مشابه ان را بارها و بارها دیده ایم عاملی است تا بازی از نظر گرافیکی بسیار ضعیف محسوب شود.
سازنده برای طبیعی تر نشان دادن گرافیک بازی از رنگ ها و فیلترهای رنگی استفاده نموده است که عجیب و غریب بودن ان میتواند موجب ناراحتی بازیکن شود و باعث می شود چشم هایش خسته شود.گرافیک هنری در بخش های هنری نیز چندان جالب کار نشده است.
البته گاها با صحنه هایی برخورد خواهیم داشت که از نظر رنگ بندی و نور پردازی از سطح بالایی برخوردار هستند اما این اتفاق به ندرت خواهد افتاد.

صداگذاری در بازی
در بخش موسیقی بازی ما با یک شاهکار تمام عیار برخورد خواهیم داشت.موسیقی بازی از کیفیت و زیبایی ستودنی تشکیل شده است.اما ویژگی که امروزه خیلی کم در بازی های کامپیوتری شاهد ان هستیم این است که موسیقی کاملا متناسب با روایت بازی پیش خواهد رفت.
در تمامی صحنه ها حضور پیدا میکند و تمام تلاش خود را به کار میگیرد که فضای داستان را به زیباترین شکلی که امکان دارد رقم بزند.بازی حداقل نیمی از اثرگذاری خود را مدیون به موسیقی بازی می باشد.
در زمینه صداگذاری شخصیت ها نیز طراحی بسیار خوبی برای بازی در نظر گرفته شده است.گویندگان موفق شده اند احساسات شخصیت های بازی را به خوبی نشان دهندو از انجا که احساسات بازیکنان تنها با صدا ابراز خواهد شد و ماهرگز با چهره برخورد نخواهیم کرد می توان کار صداگذاران را تحسین نمود.

کلام اخر
این بازی از محتوای داستانی بسیار خوبی برخوردار می باشد اما گیم پلی ان عملکرد چندان جالبی از خود به جا نگذاشته است.اما در کل میتوان ادعا کرد که ابن بازی در رده بازی های خوبی قرار دارد و تجربه کردنش چندان بد نمی باشد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 10 =