بازی Godzilla کمپانی Natsume

اگر قوه تخیل قدرتمندی دارید و یا اگر به دنبال اتفاقات تازه و متفاوت هستید، بهتر است به دنبال بازی های ویدئویی بروید. با پا گذاشتن در این دنیا تمام اتفاقات دنیای واقعی را به فراموشی می سپارید و می توانید به فضا هایی تازه و متفاوت برسید. از زمانی که رسانه ها شکل گرفته اند، دغدغه ها، چالش ها و سوالات افراد هم گسترده تر از قبل شده اند.

شاید پیش از اینکه رسانه های دیجیتال شکل بگیرند. سفر به فضا، وجود موجودات فرازمینی، اتفاقات آخر زمانی و حتی انقراض موجودات عجیب از دغدغه ها و سوالات رایج افراد مختلف نبود. اما درحال حاضر در صورتی که سوالی در ذهن شخصی شکل بگیرد، در آن واحد با استفاده از تکنولوژی به دغدغه ای مشترک در میان افراد مختلف جهان تبدیل می شود. به طور کلی رسانه ها بهترین فضا برای انتقال یک ایده و یا ابتکار نو به حساب می آیند.

تمام این ها را گفتیم تا در ادامه به بازی Godzilla برسیم. بازی که از پس فیلم های سینمایی گذشته شکل گرفته است. شاید وقتی که در دهه ۵۰ میلادی، کمپانی های ژاپنی به فکر استفاده از کاراکتری به نام گودزیلا بودند، حتی فکرش را هم نمی کردند که این موجودات عجیب و عظیم الجثه روزی به بازی های ویدئویی برسند. اما حالا چنین اتفاقی افتاده است و از این کاراکتر قدیمی در بازی های ویدئویی تازه استفاده شده است. اگر به این موجودات عظیم و قدرتمند علاقه دارید، بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه بمانید. ما در ادامه به معرفی بازی Godzilla می پردازیم.

آشنایی با بازی Godzilla

در سال ۲۰۱۵ میلادی بازی ویدئویی تازه ای به نام Godzilla روانه بازار شد. بازی که برای علاقمندان به کاراکتر های عجیب و غریب بسیار دوست داشتنی بود. گیمرها می توانستند با حضور در بازی Godzilla به فضایی اکشن و هیجان انگیز برسند که در بازی های ویدئویی دیگری با این سبک و سیاق، تجربه نکرده بودند.

اگر دارای کنسول های پلی استیشن ۳ و ۴ هستید، می توانید در بازی Godzilla شرکت کنید. Bandai Namco Games به عنوان ناشر این بازی تمام تلاش خود را به کار گرفته بود تا بتواند یک بازی متفاوت در فضای اکشن روانه بازار کند. اما باید دید که این کمپانی در کار خود موفق بوده است یا ما با یک بازی شکست خورده مواجه هستیم.

Godzilla یک بازی موفق به حساب می آید؟

اگر بخواهیم در کمال بی رحمی در مورد بازی Godzilla نظر بدهیم، باید بگوییم که این عنوان با یک نگاه کلی یک پروژه شکست خورده به حساب می آید. زمانی که این بازی پی اس ۴ به بازار هدف معرفی شد، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و منتقدان مواجه شد. تمامی افرادی که از این بازی استقبال کرده بودند، می خواستند بدانند که کیفیت یک بازی متفاوت چگونه است. زیرا پیش از این بازی، در عناوین زیادی به گودزیلا پرداخته نشده بود.

اگر چه استقبال اولیه از این بازی خوب بود، اما وقتی که مخاطبان به دل دنیای بازی Godzilla وارد شدند، خیلی زود متوجه یک دنیای بی کیفیت و عاری از هر گونه جذابیت شدند. این مسئله موجب شد تا فضاسازی علیه بازی Godzilla به وجود آید و همه چیز در مورد آینده این بازی تحت تاثیر عوامل منفی قرار بگیرد.

متاسفانه Godzilla هیچ جایی برای دفاع باقی نگذاشته است. مطمئن باشید پس از پا گذاشتن در این بازی، هیچ نقطه جذاب و شگفت اوری شما را به خود مشغول نمی کند. به احتمال زیاد پس از کمی پیش رفتن در بازی، ترجیح می دهید تا کنسول را خاموش کنید و یا به سراغ بازی های دیگری بروید. بازی هایی که به اندازه کافی با کیفیت و جذاب باشند و موجب کسالتتان نشوند.

وقتی که امتیاز متای این بازی را بررسی می کنید، مطمئن می شوید که بازی Godzilla یک پروژه شکست خورده و ضعیف است که جایی برای دفاع باقی نگذاشته است. این بازی امتیاز متای ۳۶ را دریافت کرده است که این امتیاز نشان دهنده این است که در عنوان Godzilla هیچ چیزی در سر جای خود قرار ندارد!

به طور کلی باید بگوییم اگر به دنیای گودزیلاها علاقمند باشید، احتمالا راحت تر با این بازی ارتباط برقرار می کنید. اما مطمئن باشید پس از کمی پیش رفتن در بازی از گرافیک ضعیف به کار گرفته شده در بازی خسته می شوید. باید قبول کرد که در نسل هشتم بازی های ویدئویی، عناوینی با گرافیک های بی جان هیچ شانسی برای درخشش و موفقیت ندارند. البته نا گفته نماند که طراحی گودزیلاها در این بازی خوب است. اما به غیر از آن ها نمی توانید به سایر بخش های گرافیکی امیدی داشته باشید.

در بازی Godzilla همه چیز به یک گرافیک غیرقابل قبول ختم نمی شود. متاسفانه سیر داستان بازی و مراحل در نظر گرفته شده برای آن هم اصلا چنگی به دل نمی زند و خیلی زود گیمر را از ادامه بازی منصرف می کند. وقتی که متوجه شوید تمامی مراحل به نوعی کپی از یکدیگر هستند، انگیزه ای برای ادامه بازی نخواهید داشت. متاسفانه وقتی که می فهمید کنترل کاراکترهای بازی کار ساده ای نیست و نواقصی در این بخش وجود دارد، بیشتر از قبل از عنوان Godzilla زده می شوید.

حرف آخر

گرافیک، سیر داستانی وگیم پلی از موارد مهم و موثر در انتخاب بازی های ویدئویی با کیفیت است. وقتی که بازی Godzilla هیچ یک از این المان ها را ندارد، باید بپذیریم که Bandai Namco Games یک پروژه شکست خورده را نشر داده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =