جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio

جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio

جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio
بررسی بازی gravity rush remasteredبرای پلی استیشن ۴

در سال ۲۰۱۲ میلادی بود که دارندگان کنسول های پلی استیشن ویتا با خبر شدند که یک بازی جذاب با عنوان Gravity Rush روانه بازار شده است. بازی که از همان ابتدای کار توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. به خاطر استقبال بی نظیر از این بازی کمپانی Bluepoint Games که کارش بازسازی بازی های متعلق به کمپانی سونی است، تصمیم گرفت تا نسخه قابل پشتیبانی را برای پلی استیشن ۴ روانه بازار کند.
بدین ترتیب خیلی زود بازی Gravity Rush Remastered به بازار پررونق بازی های ویدئویی عرضه شد.
در ادامه این مقاله به بررسی Gravity Rush Remastered می پردازیم و ذات و ویژگی های این بازی را به چالش می کشیم. پس با ما همراه باشید.
نقد و بررسی بازی Gravity Rush Remastered
بگذارید داستان را از همان ابتدا برایتان تعریف کنیم. از همان جایی که همه چیز خوب و آرام است و همه در کنار هم با آرامش زندگی می کنند! داستان از آنجایی شروع می شود که سیبی از درخت می افتد و به سر کاراکتر اصلی بازی پلی استیشن اصابت می کند. کاراکتر اصلی بازی که یک دختر دوست داشتنی است بر اثر این برخورد از خواب بیدار می شود و گیج به محیط اطرافش چشم می دوزد.
پس از مدتی شاهد وقوع زمین لرزه در بازی هستیم. بر اثر این اتفاق خانه شهروندان خراب می شود و همه به دنبال راه فراری هستند تا جان خودشان را نجات دهند. دخترک داستان که “کت” نام دارد، همانند بقیه به دنبال یافتن یک جای امن است. در همین حین و در زمانی که قصد پریدن از ارتفاع را دارد، متوجه قدرت جادویی خود می شود و به این ترتیب روال داستان به کلی تغییر می کند!

جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio

دخترک متوجه می شود که می تواند نیروهای جاذبه را دفع کند و برای مدت ها در هوا معلق بماند. او از این قابلیت خود استفاده می کند و سعی می کند تا جای ممکن جان همشهریانش را نجات دهد. شاید در ابتدای بازی کمی گیج شوید، اما مطمئن باشید در ادامه انقدر همه چیز خوب پیش می رود که از روند داستانی بازی راضی می شوید.
Gravity Rush Remastered یک بازی نقش آفرینی ژاپنی است و از قدرت شخصیت پردازی مناسبی هم برخوردار است. در طول داستان به خوبی با شخصیت کت آشنا خواهید شد و این کاراکتر هیچ وقت برایتان گنگ یا غیر قابل فهم نخواهد بود. شخصیت پردازی در کت به قدری قوی است که شاید در برخی از لحظات بحرانی بازی به خوبی با او همزاد پنداری کنید.
رویارویی کت با این قدرت عجیب اما واقعی و عدم توانایی در کنترلش همان چیزیست که در ابتدای بازی شما را هم سر در گم می کند. اما او می تواند در ادامه بازی به خوبی با این قابلیت و توانایی کنار بیاید و در سایه آن ماموریت های عجیب و فوق العاده را به ثمر برساند.

گیم پلی در بازی Gravity Rush Remastered
گیم پلی در Gravity Rush Remastered واقعا جذاب و سرگرم کننده است. شما در طول بازی با لحظات و اتفاقات تازه ای مواجه خواهید شد که هر کدام به نوعی برایتان تازگی دارند. روال بازی شما را به بخش های مختلف می کشاند. در این بخش ها شما با توانایی ها و حالت های مختلف کت آشنا خواهید شد و همین امر برای اینکه لحظاتی متفاوت و جذاب را تجربه کنید، کافی خواهد بود.
در مورد کنترل کت که به نبرد جاذبه رفته است، اصلا نگران نباشید! همه چیز آرام، راحت و روان است. شما در بخش های مختلف بازی Playstation 4 سرگرم کنترل جاذبه کت و شرکت در مبارزات مختلف خواهید شد. کت قدرت فوق العاده ای در مهار دشمنان دارد. او برای از میدان به در کردن دشمنانش از لگد استفاده می کند. ضمن اینکه می تواند با فعال یا غیر فعال کردن جاذبه، شرایط مبارزه را تغییر دهد.

جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio
جزئیات انتشار بازی gravity rush remastered PS4 SCE Japan Studio

شاید تصور کنید که تمامی قدرت های کت برای گشت زدن در فضا تعریف شده است. در صورتی که اصلا این چنین نیست. کت بر روی زمین هم قابلیت های مختلفی دارد و می تواند از پس مبارزات بر آید. اما به احتمال زیاد کسی به دنبال به چالش کشیدن کت بر روی زمین نیست! تقریبا تمامی گیمرها به دنبال تجربه ای متفاوت هستند. آنها می خواهند بدانند که دنیای بدون جاذبه چه شکلی است و شهر از بالا چه رنگ و رخی دارد. به همین دلیل احتمالا شما هم در زمان تست بازی بیشتر در آسمان خواهید بود تا زمین!
داستان ها در Gravity Rush Remastered
شما در طول بازی با ۲۱ مرحله داستانی مهم و اصلی مواجه خواهید بود. البته در این میان مراحل فرعی زیادی هم وجود دارد. هر مرحله از داستان جذابیت منحصر به فرد خود را دارد و می تواند به خوبی شما را به خود درگیر کند.
به نظر می رسد Gravity Rush Remastered در مقایسه با نسخه اولیه این بازی که برای پلی استیشن ویتا طراحی شده است، بسیار آسان تر است. البته شاید این اتفاق برای کسانی که نسخه اصلی را دنبال کرده اند، خبر خوشحال کننده ای باشد. زیرا نسخه قبلی سخت تر بود. اما به احتمال زیاد در Gravity Rush Remastered شما کمتر طعم تلخ باخت را حس خواهید کرد.
به طور کلی باید گفت گیم پلی بازی واقعا جذاب است و برای علاقمندان به بازیهای نقش آفرینی ژاپنی یک تجربه متفاوت، دوست داشتنی و منحصر به فرد خواهد بود. منحصر به فرد از این بابت که می توانید تجربه گشت زدن در آسمان ها آن هم بدون وجود جاذبه را داشته باشید. چیزی که در بازی های ویدئویی دیگر به چشم نمی خورد. خلاصه اگر به دنبال کسب تجربیات متفاوت در میان بازی های ویدئویی هستید، Gravity Rush Remastered می تواند تا حد زیادی شما را راضی کند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =