ایکس باکس, بلاگ, نقد و بررسی بازی های ایکس باکس

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

بازی Grimshade که به تازگی نسخه ی آپدیت آن برای کنسولهای ایکس باکس وان منتشر شده است یک بازی تخیلی و ترسناک است. تجربۀ موفق استفاده از درون مایه های نوستالژیک داستانی در Grimshade یک بار دیگر با موفقیت تکرار شده است. داستان بازی در مورد حملۀ سایه های ترسناکی است که تحت عنوان «ارتش تاریکی» به سرزمین ریفه آمده اند و مردم ریفه درمانده شده اند و دیگر قدرتی برای مقابله با این سایه های ترسناک را ندارند. سایه هایی شبیه به حیوانات ترسناک مانند اژدها و مار و… هستند. در این بازی صحبت از فردی خاکستری رنگ میشود که هرگز نامی از او برده نشده و او را یک عروسک خیمه شب بازی با دستانی خاکستری معرفی میکند که تمام نور و روشنی را می گیرد و دنیا را به پایان میرساند. در این میان گروهی برای مقابله با این سایه های ترسناک متحد میشوند . این گروه همان گروه قابل کنترل شماست که در این گروه شما شاهد همکاری حیوان و انسان هستید.

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

در بازی Grimshade شما هم شخصیت های قابل کنترل را می بینید و هم شخصیتهایی که کنترل آنها به دست شما نیست و اصطلاحا به این شخصیتها NPC میگویند. به طور کلی هفت شخصیت در بازی قابل انتخاب هستند و میتوانید در قالب هریک از شخصیت های اصلی بازی به نامهای Ruby، Alister، Charlie، Kiba و … ایفای نقش کنید. اما آنچه این بازی را مهیج تر میکند و توانایی ذهنی و هماهنگی ذهنی و بدنی شما را بیشتر به چالش میکشد، لزوم هماهنگی تیمی در بازی است.
باید قادر باشید بین شخصیت های ذکر شده، به منظور مقابله با دشمنان رابطۀ خوبی برقرار کنید و بدین ترتیب تکنیک ها و تاکتیک های نظامی را به درستی به کار ببرید. بنابراین وقتی کنسول بازی را به دست می گیرید باید مطمئن باشید که میتوانید به خوبی از پس کار تیمی بربیایید. یادتان باشد در سرتاسر بازی، یک هدف اصلی دنبال میشود: در حین مبارزه باید به دنبال یافتن ریشۀ اصلی تمامی وقایع باشید! این مسئله برای آنهایی که در پی تقویت حس کنجکاوی و آزمودن توانایی های ذهنی خود در شرایط سخت و استرس آور هستند، میتواند نکتۀ قابل توجهی در انتخاب بازی باشد و نکتۀ دیگر این که در بازی Grimshade بیشتر باید حس مدیریت و رهبری داشته باشید تا بتوانید تمام مکان های بازی را زیر نظر داشته باشید.
این بازی سراسر هیجان و غیر منتظره است پس مواظب اطراف خود باشید چون ممکن است این سایه ها از هر سمتی ظاهر شوند. در این بازی شما می توانید قابلیت ها و توانایی های شخصیتها مثل انواع سلاح را برای آنها انتخاب کنید. ماهیت کلی این داستان تخیلی است. طرح ریزی داستان بر پایۀ یک سیستم مبارزاتی مبتکرانه مبتنی بر جنگهای تاکتیکی است، اما با ابعاد بیشتر و پیشرفته تر و انواعی از دشمنان که به شما اجازه میدهند که کل بازی را با استفاده از یک تاکتیک یا تیم شکست ناپذیر اداره کنید. 
موسیقی بازی، تاثیر خوبی بر اهداف ماجراجویانۀ بازی داشته است. بازی Grimshade XBox با موسیقی بسیار زیبا و رمز آلود به پیش میرود و حس ترس و ماجراجویی را به مخاطب منتقل میکند.

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

جزئیات انتشار بازی Grimshade XBox کمپانی TALEROCK

اگرچه تیم سازنده بازی آن چنان که باید روی گرافیک متمرکز نبوده است و گرافیک بازی از انعطاف خوبی برخوردار نیست ولی با این حال در این بازی تمام صحنه ها و تصاویر به گونه ای طراحی شده اند که مخوف به نظر می آیند و ترس و استرس را به بازیکن القا میکنند. مانند قلعه های مخروبه، مکان های تاریک و نا امن، ساختمان هایی چوبی با پله هایی بلند که هر لحظه امکان فرو ریختن آنها وجود دارد. همانند تمام بازیها، بر اساس بازخوردهای مخاطبان، پیشرفتها و اصلاحاتی در آخرین نسخه های ارائه شدۀ بازی وجود دارند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
صحنه های نبرد تا حدودی بهینه سازی شده اند. برخی از باگهای کوچک از گوشه و کنار بازی برطرف شده اند. قبلا شخصیت های داخل بازی که کنترل آنها با بازی بود، ساکت بودند ولی حالا در این نسخه میتوانند صحبت کنند. همچنین barkley و Martha (دو شخصیت در بازی ) در حال حاضر ارتباط بیشتری با هم دارند. مدت زمان افسون و جادو شدن هم مشخص شده است و دیگر تغییرات جزئی که در جریان بازی قطعا حس بهتری به بازیکن القاء خواهد کرد. بنابراین اگر تجربۀ نسخه های قبلی بازی Grimshade را داشته اید، بد نیست بار دیگر آن را در نسخۀ آپدیت شده در پلتفرم ایکس باکس وان تجربه کنید.

مرکزخرید دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =