جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works

جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works

جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works

با توجه به روح هیجان‌طلب انسان میل به مبارزه همواره در آدمی وجود داشته است. گواه این ادعا تعداد بیشمار ورزش های رزمی ابداع شده توسط بشر است که در غالب آن ها، مبارزه رکنی اصلی است. حال تصور کنید امکان شرکت در یک مبارزه بدون وجود کم ترین ریسکی برای به وجود آمدن آسیب های احتمالی موجود برای شما ممکن گردد.
یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و گسترش شگفت آور بازی های ویدئویی عملی شدن همین تصور آن هم نه تنها در این زمینه بلکه در بسیاری از جنبه های زندگی بشر امروزی است. از همین رو تاکنون بازی های ویدئویی بسیاری توسعه داده شده اند که دارای ماهیت مبارزه ای هستند.

جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works
جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works

در اینجا منظور از مبارزه نبردی تن به تن بین دو شخصیت است که در نهایت محدود به استفاده از سلاح های دستی می شود که در اکثر این گونه بازی ها، همین سلاح ها هم دارای ماهیت فانتزی و تخیلی هستند. بازی Guilty Gear Xrd-Revelator نمونه یکی از همین بازی های مبارزه ای محبوب است.نخستین نسخه از مجموعه بازی های Guilty Gear در سال ۱۹۹۸ برای کنسول پلی استیشن یک منتشر شد.
نسخه های جدید این بازی مبارزه ای از آن تاریخ تاکنون و با توجه به استقبالی که از این بازی صورت گرفته است مستمراً انتشار یافته است. در سال ۲۰۱۴ و پس از انتشار نسخه های اولیه، سرانجام سری بازی های نسخه Xrd این بازی منتشر گردید. اولین نسخه این سری از بازی با نام کامل Guilty Gear Xrd-Sign و برای کنسول های پلی استیشن ۳ و ۴ منتشر گردید. سرانجام نسخه Guilty Gear Xrd-Revelator این بازی در سال ۲۰۱۶ برای کنسول پلی استیشن ۴ وارد بازار شد. مطابق نسخه های قبلی، توسعه دهنده ی Guilty Gear Xrd-Revelator شرکت ژاپنی Arc System Works Co، انتشار آن در کشور ژاپن را خود به عهده گرفته و انتشار آن در نقاط دیگر دنیا را نیز به ناشرین مختلفی واگذار نموده است.

مطابق معمول سری بازی های Guilty Gear، نسخه Xrd-Revelator نیز علاوه بر بخش مبارزه شامل قسمت داستانی نیز هست. داستان این بازی دقیقاً ادامه نسخه قبلی Guilty Gear Xrd یعنی Sign است و روایت به صورت انیمه ای با گرافیک بالا و داستانی هیجان انگیز و مهیج (خصوصاً برای کسانی که در بخش اپیزودیک بازی حال شناخت نسبی نسبت به شخصیت های خط داستانی پیدا کرده اند) صورت می پذیرد.
شاید نقطه ضعف اصلی Revelator در این بخش نسبت به نسخه ی قبلی سری Guilty Gear Xrd عدم وجود متن‌های انگلیسی برای شخصیت های داستان باشد جایی که بسیاری اوقات با جا ماندن از زیرنویس انگلیسی عملاً داستان را از دست داده اید. البته صداهای خاص انتخاب شده برای شخصیت ها همانند نسخه های قبلی شنیدن نریشن های ژاپنی را نیز جذاب می سازد.
برخی معتقد هستند برای لذت بردن از این بازی باید با خط داستانی کامل بازی آشنایی کامل داشت و یا حداقل از ابتدای نسخه Sign با این بازی همراه بود، اما برخی دیگر نیز اعتقاد دارند جذابیت های بازی به قدری بالا است که می توان با ورود به داستان از جایی که Revelator شروع می شود هم می توان لذت کافی از مبارزات دیوانه وار این بازی برد.
البته داستان بازی در بخش داستانی به قدری پیچیده هست تا خود سازندگان را مجاب نموده باشد تا در کنار دست شما و در منوی بازی یک لغت نامه برای آشنایی با معنای اصطلاحات مختص این بازی قرار دهد.
با توجه به این که در این بازی تنها با عملکرد عادی کلیدهای کنترلر خود سرکار نداشته و فنون بسیاری در این بازی Playstation 4 وجود دارد که می بایست با استفاده از ترکیب کلیدهای کنترلر اجرا شوند (مانند بسیاری دیگر از بازی های سبک مبارزه ای نظیر مورتال کامبت یا تکن).

جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works
جزئیات انتشار بازی Guilty Gear Xrd Revelator PS4 کمپانی Arc System Works

شما قطعاً برای تسلط یافتن بر استفاده از این فنون جادویی می بایست زمان مناسبی را صرف یادگیری آن ها در بخش تمرین بازی بگذارید. در این بازی همچنین امکان بازی آنلاین با سایر علاقه مندان به این بازی نیز فراهم شده است.نقطه قوت اصلی این بازی به اعتراف اکثر منتقدین گرافیک بالا و منحصربفرد بازی است. این بازی که علیرغم حضور سه بعدی شخصیت ها و المان های محیطی عملاً به صورت دوبعدی انجام می شود.
آنچنان جزئیات را لحاظ نموده است که در هنگام بازی باعث شگفتی می شود. نورپردازی فوق العاده همراه با استفاده از تکنولوژی ۳D Cel-shaded سبب شده است تا شما حتی بروز یک خراش جزئی روی دست کاراکتر محبوبتان در طول مبارزه را هم از دست ندهید. در کنار چنین جنبه های بصری باکیفیتی، صداگذاری فوق العاده این بازی چه از نقطه نظر موسیقی و چه جلوه های صوتی مربوط به مبارزات از دیگر نقاط قوت و جذابیت های این بازی است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − یک =