جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment

جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment

جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment

اگر به شما بگوییم که این بازی نیز بر اساس واقعیت مجازی است ممکن است کمی ناراحت شوید. اما این بار اسم بازی به نسبت برایتان آشنا است. Gungrave اسم این بازی است. برای کسانی که نمی دانند Gungrave اولین سری بازی های واقعیت مجازی است، باید گفت که این بازی در سال ۲۰۰۲ کار خود را بر روی پلی استیشن ۲ اغاز کرد و به خاطر عملکرد قابل قبولش، در سال ۲۰۰۴ بخش دیگری به نامش اضافه شد، Gungrave Overdose.
این بازی واقعیت مجازی جدید مقدمه ای برای دنباله Gungrave است. اما آیا سری جدید میتواند این بازی را بعد از خوابی ۱۳ ساله دوباره به اوج برساند یا برعکس عمل نماید و برای همیشه این بازی به خاطره ها بپیوندد؟
واقیعت مجازی بازی Gungrave در اصل تیراندازی سوم شخص، اول شخص و اسکرولر دو بعدی است. البته کاملا مشخص است که بخش تیراندازی سوم شخص قسمتی است که توجه بیشتری به آن شده است.

جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment
جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment

داستانی که در این بازی وجود دارد شما را در دنیایی آلوده قرار می دهد و ماموریت شما از بین بردن موجوداتی است که به این دنیا آسیب میرسانند و خسارت ایجاد می کنند. شما باید این دنیای وارونه را از وجود چنین موجوداتی پاک کنید. این بازی شش مرحله دارد. در هر مرحله گروهی از موجودات خطرناک برای کشتن در مسیر شما قرار می گیرند. علاوه بر این دزدان مجهز به اسحله، زن هایی شلاق به دست، سگ های انفجاری و چندین برجک مکانیکی نیز وجود دارند.
با وجود تمام این ها زمانی که شما دست از کشتن دشمنان خود برمیدارید احساس رضایت و خوشایندی نخواهید داشت و نیز پس از مدتی عملکرد تیراندازی برای شما تکراری می شود.
در انتهای هر مرحله رئیسی وجود دارد که باید برای شکست او تلاش کنید. هر کدام از این رئیس ها توانایی های متفاوتی دارند و قدرتمند هستند و می توانند رقابت سختی برای شما ایجاد کنند.
بخشی از این رقابت به دلیل انیمیشن خاص بازی است. Grave زمان زیادی برای بازیابی میبرد و این کار موجب میشود هر زمان که آسیب دیدید بطور ناعادلانه مورد ضربات دیگری قرار بگیرید. زمانی در بازی وجود دارد که Grave شما را به زمین میزند و شما قادر به بازیابی قدرت نیستید و رئیس تا زمانی که شما کاملا سقوط نکرده اید به زدن شما ادامه می دهد.
این بازی از داشتن حمایت های واقیعت مجازی سودی نمی برد.
هیچگونه کنترل کننده حرکتی در این بازی وجود ندارد و در عوض شما باید از سرتان برای رسیدن به هدف و از Dualshock برای شلیک کردن و بردن Grave به اطراف استفاده کنید. دوربین ها باید مداوم بچرخند و این موضوع تا حدی میتواند اذیت کننده باشد زیرا شما می توانید هر بار تنها سی درجه بچرخید. این حالت حتی باعث میشود که شما سرتان را بیشتر بچرخانید و این تلاش و تقلا برای داشتن تصویری بهتر وضعیت نامناسب و ناراحتی برای شما ایجاد می کند مخصوصا زمانی که می خواهید با دشمنان و رئیسان با سرعت بجنگید.
محیط اطراف بازی برای شما جذابیتی ندارد زیرا نماهای زیبایی در آن پیدا نمیشود و به طرز عجیبی زمین خشک و خالی است .
شهر، کوچه و انبارهای بزرگی وجود دارند اما همه آنها خالی و بدون سکنه هستند. بخش بصری بازی نیز کاملا قدیمی است. محیط داخلی ظاهر خوبی ندارد و میتوان گفت که این حالت بیشتر از انکه مشابه بازی مجازی اینده باشد شبیه به بازی PS2 است.
بازی مستقل دیگری به نام Gungrave U.N وجود دارد. این بازی نسبت به بازی اصلی مزایای بیشتری دارد که از ویژگی های آن می توان به ظاهر بهتر در کل بازی اشاره کرد. بخش اسکرولر دو بعدی نیز به عنوان بخش خوش آمد گویی اضافه شده است.

جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment
جزئیات انتشار بازی Gungrave PS2 کمپانی Red Entertainment

نتیجه گیری
بازی واقیعت مجازی Gungrave طرح کنترل اجرایی ضعیفی دارد. این بازی محتوای داستانی جالبی ندارد. علاوه بر این ها می توان گفت که این بازی از تکنولوژی های موجود در هدست واقیعت مجازی Playstation استفاده نکرده است. نکته دیگر فاقد هیجان و لذت کافی در کل بازی است. متاسفانه تمامی این موارد موجب شد که بازی واقیعت مجازی Gungrave نتواند به خوبی سری بازی های grave را بالا ببرد و به نحوی ناامیدی به بار آورد. بنابراین ما به همه توصیه می کنیم که این بازی را نخرید و اجازه دهید این بازی کم کم به خاطره ها بپیوندد.

مرکز خرید دات کام

کلیدواژه : بازی Gungrave
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =