جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte

جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte

جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte
جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte

این بار در مورد بازی Has Been Heroes بر روی نینتندو سوییچ با شما صحبت خواهیم کرد. بازی که نقد ها و و نظرات زیادی را با خود به همراه دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا متوجه شوید که آیا Has Been Heroes به آن چیزی که می خواسته رسیده است یا خیر.
در باره بازی Has Been Heroes
در بازی Has Been Heroes رگه هایی از طنز دیده می شود. این بازی روایتگر داستان سرزمینی است که پهلوانان زیادی را در دل خود جای داده است. از گذشته قهرمانان بازی پلی استیشن نقش مهمی در این سرزمین ایفا کرده اند. آنها با از میان برداشتن شیاطین، همه چیز را از آلودگی ها و پلیدی ها پاک کرده اند. اما حالا که گرد پیری بر روی انها نشسته است، همه چیز نسبت به گذشته فرق کرده است.
کهولت و پیری موجب شده است تا تعدادی از این قهرمانان از دنیا بروند. به طوری که تنها دو قهرمان دیگر باقی مانده اند.
ماجرای داستان از آن جایی جالب می شود که یک دزد تصمیم می گیرد تا این دو قهرمان باقی مانده را پیش از مردنشان ببیند. سرانجام او موفق می شود تا به آرزوی دیرینه خود رنگ حقیقت بپاشد. در ادامه داستان دزد به همراه دو قهرمان باقی مانده به نزد پادشاه می روند تا آخرین ماموریتشان را به ثمر برسانند.
آخرین ماموریت پادشاه به قهرمانان ابلاغ می شود و بر طبق آن قهرمانان موظف هستند تا شاهزاده های دو قلو را به مدرسه برسانند. این کار در ابتدا ساده به نظر می رسد. اما پس از اینکه قهرمانان متوجه حضور یک موجود شیطانی در آن دور و اطراف می شوند، اوضاع کمی فرق می کند. 
وجود شیاطین، قهرمانان را وادار می کند تا دوباره پا به میدان مبارزه بگذارند. در طول داستان شما با دشمنان زیادی مواجه خواهید بود که باید برای از میان برداشتن هریک، استراتژی خاصی بچینید.

جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte
جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte

شما در طول بازی دو نوار خواهید داشت که وضعیت جسمانی و سلامتتان را شرح می دهد. این دو نوار سلامت و مقاومت نام دارند. تا زمانی که در طول مبارزات نوار مقاومتتان پر باشد، هیچ آسیبی به نوار سلامتتان وارد نخواهد شد. به نظر جالب است که شما دو نوار داشته باشید و با کمک نوار مقاومت بتوانید از نوار سلامتتان محافظت کنید.
اما قطعا پس از اینکه از مزایای نوارهای دشمنانتان آگاه شوید، عصبانی می شوید! زیرا نوار استقامت دشمنانتان پس از ضربه و خالی شدن، سریعا پر می شود و طول نوار آنها بیشتر از ۲۰ است. قطعا چنین شرایطی در مقایسه با شما که دو نوار در اختیار دارید، چندان منصفانه به نظر نمی رسد. منتقدان و گیمرها این موضوع را یکی از مسائل ناعادلانه در طول بازی می دانند که ممکن است بسیاری از گیمرها را در میانه بازی نا امید کند.

شما در طول بازی با صدها دشمن مواجه خواهید شد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. قطعا چنین وضعیتی گیم پلی بازی را برایتان پرچالش و جذاب خواهد کرد. اما نکته ای که در مورد Has Been Heroes وجود دارد، این است که تمامی نقشه ها، آیتم ها و محیط ها به صورت تصادفی ظاهر خواهند شد. مشخص نیست که این اتفاق بر اثر بی توجهی تیم سازنده بوده است و یا عمدا رخ داده است. به هرحال چنین اتفاقی کار را برای گیمر بسیار سخت کرده است.
این تصادفی بودن اتفاقات در طول بازی Playstation 4 می تواند حسابی کار دستتان دهد. مخصوصا در زمان هایی که در مراحل اولیه هستید و هیچ قابلیت و توانمندی خاصی ندارید. مثلا ممکن است در همان ابتدای کار با تعدادی دشمن قدر مواجه شوید که میزان استقامتشان بیشتر از ۲۰ تعریف شده است. ناگفته نماند با هر بار کسب موفقیت در مراحل مختلف، یکی از قهرمانان زنده می شود و به کمکتان می آید.
البته شرایط باب میل شما نخواهد ماند. زیرا با حضور هریک از این قهرمانان در بازی، مراحل سخت تر و طولانی تر خواهد شد.

خبر بد اینکه در صورتی که حتی یکی از قهرمانانتان بمیرد، شما شکست خورده قلمداد خواهید شد! در این وضعیت نگهبان دروازه می تواند مجددا شما را زنده کند تا مراحلی که طی کرده اید را دوباره از اول پیش بگیرید. قطعا چنین اتفاقی برایتان تلخ خواهد بود.

جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte
جزئیات انتشار بازی Has Been Heroes،نینتندو سوییچ کمپانی Frozenbyte

خصوصا اگر بفهمید برای زنده شدن مجبور شده اید تا تمام لوازمی که به دست آورده اید را خرج کنید. برای اینکه بتوانید به مرحله آخر بازی برسید، باید ۶ بار در مبارزات شرکت کنید. در نهایت به غول مرحله آخر می رسید. اگر چه بازی جذابیت های خاص خود را دارد، اما همین تصافی بودن برخی از ماجراها در طول بازی می تواند شما را عصبانی کند. زیرا هر چقدر هم که بازی کرده باشید و مهارتتان را ارتقا داده باشید، باز هم شانس زیادی برای پیروزی نخواهید داشت.
گمان نکنید که با وارد شدن به بخش آموزشی می توانید مهارتتان را بیشتر کنید. زیرا در این بخش هم چیز زیادی دستگیرتان نخواهد شد. بخش آموزشی بازی ساده است و انگار قرار نیست تا حقیقت های بازی را لو بدهد. برای اینکه بفهمید در Has Been Heroes چه خبر است، باید به دل ماجرا وارد شوید و راه های مبارزه را به صورت تجربی یاد بگیرید.

در نظر گرفتن یک جهان فانتزی و البته طنز برای Has Been Heroes یکی از نقاط مثبت و جذاب بازی به شمار می رود. صداگذاری بازی هم در شرایط قابل قبولی قرار دارد و می تواند توقعتان را تامین نماید. موسیقی بازی هم برای فضای مبارزه مناسب است. البته ممکن است در اوایل بازی علاقه زیادی به این موسیقی داشته باشید و در ادامه حس کنید که ذهنتان را خسته کرده است. این حس در زمانی که شکست خورده اید، بیشتر هم می شود!
Has Been Heroes یک مجموعه با کیفیت است که در کنار ضعف هایش که پیشتر به آن پرداختیم، ارزش امتحان کردن را دارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 12 =