جزئیات انتشار بازی Heaven’s Vault PS4 کمپانی Inkle

جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle

جزئیات انتشار بازی Heaven’s Vault PS4 کمپانی Inkle

جزئیات انتشار بازی Heaven’s Vault PS4 کمپانی Inkle

بازی Heaven`s vault در پلی استیشن های نسل چهار!
اگر شما هم از بازی های خشن خسته شده اید و یا اهل ماجرا جویی و اکتشاف هستید Heaven`s vault می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد، چرا که این بازی با موضوع خاص خود شما را از نظر ذهنی درگیر می کند و قدرت و تمرکز شما را به چالش می کشد. این بازی توسط استودیوی اینکل (inkle) تهیه و به بازار عرضه شده، استودیو اینکل این بار خود را وارد عرصه ی رقابت های بازی های کامپیوتری و پلی استیشن کرده است.
در این بازی شما به همراهی عالیا، که یک باستان شناس است، می پردازید. عالیا در واقع باستان شناسی است که در جستجوی Nebula که یک سرزمین باستانی می باشد. در این بازی پلی استیشن ۴ عالیا تنها نیست و رباتی او را همراهی می کند. ۶ اسم رباتی است که همراه با عالیا به جستجو می پردازد و چون ششمین رباتی است که به کاوش پرداخته به او ۶ می گویند. این ربات درست زمانی که در میانه راه شما و عالیا از یافتن هر گونه سرنخی باز مانده باشید.
شما را با یافته هایش شگفت زد می کند و در اوج ناامیدی برای یافتن مسیر درست اکتشاف، انگیزه ای دوباره برای شروع به شما می دهد. این سری بازی ها که ژانر ماجراجویی دارند گاهی اوقات کسل کننده و گیج کننده هستند اما آنچه که در این بازی مخاطب را به خود جذب می کند، یکسری تفاوت های کوچک است که این بازی را از دیگر بازی هایی که ژانر مشابه دارند متمایز می کند.
فضا سازی در این بازی به قدری به زندگی واقعی نزدیک است که کلمه ی “بازی” رنگ می بازد، گویی شما هم در یک دنیای واقعی به دنبال سرخ نخ هایی هستید، سر نخ هایی که مانند پازل در کنار یکدیگر شما را برای رسیدن به هدفتان یاری می کند و کشف هر نکته یا نشانه ای ماجرا را به شکل دیگری برایتان رقم می زند. عالیا به جستجوی هر سرنخی در مسیر وارد سرزمین های مختلفی در این جهان می شود.

جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle

جزئیات انتشار بازی Heaven’s Vault PS4 کمپانی Inkle

درواقع انتخاب های شما است او را به هر سمتی هدایت می کند و با گذر از سرزمین های این جهان در پی تکمیل سرنخ های خود است. آنچه که این بازی Playstation 4 را متمایز میکند دقیقا در همین نکات نهفته است، یعنی دقیقا وارد شدن به سرزمین های مختلف! طراحان این بازی تمرکز ویژه ای بر این سرزمین ها داشته اند، فضا ، ساختار، فرهنگ و شکل در هر سرزمین کاملا متفاوت بوده و به گونه ی منحصر به فردی خود را نمایش می دهد.
حتی آثا باستانی نهفته در دل هر سرزمین آنها را به شکل خاصی روح زندگی می بخشد.
با این حال به این بازی یکسری ایراداتی هم وارد شده است که نمی شود از آنها غافل شد. یکی از ایراداتی که از جذابیت بازی تا حدودی می کاهد، طراحی شخصیت های آن است. بر عکس آنچه که پیشتر ذکر کردیم و از معماری شگفت انگیز هر سرزمین گفته شد، اما طراحی شخصیت ها به قدر کافی قوی نبوده.
با این حال باید یاد آوری کرد که این اولین بازی منتشر شده توسط این استودیو برای پلی استیشن های نسل چهار است.اما در اینگونه بازی هایی که ژانر ماجراجویی دارند، صدا گذاری مناسب از حالت یکنواختی آن می کاهد و بازی را از حالت خطی خارج کرده و مخاطب را علاقه مند به ادامه ی بازی می کند.

جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle

جزئیات انتشار بازی Heaven’s Vault PS4 کمپانی Inkle

با اینکه این نکته در نظر مخاطبان اهمیت چندانی ندارد اما سازندگان بازی ها باید به این موضوع توجه کافی داشته باشند که متاسفانه در این بازی زیاد به این موضوع رسیدگی نشده با این حال ساختار و فضا به قدری قوی است که این نقص خنثی می شود. نکته ی دیگری که نباید از قلم انداخت این است که گاهی اوقات سبک موسیقیایی این بازی تکراری است و زمان زیادی برای ساخت آن صرف نشده است یا به عبارتی خلاقیتی در این بخش به آن شکل که انتظار می رود، دیده نمی شود.
هر چند در اینجا به یکسری ایرادات اشاره شد اما این موارد از جذابیت بازی نمی کاهد، این سری بازی های ماجراجویانه درواقع سبک جدیدی از بازی نبوده اما این بازی به شکلی طراحی شده که مخاطب خود را به طور خاصی جذب می کند که می توان این را یکی از اصلی ترین نقات قوت این بازی و طراحان خود دانست.

مرکزخرید دات کام

خلاصه
جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle
نام
جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle
توضیحات
جزئیات انتشار بازی Heaven's Vault PS4 کمپانی Inkle - مرکزخرید دات کام - اگر شما هم از بازی های خشن خسته شده اید و یا اهل ماجرا جویی و اکتشاف هستید Heaven`s vault می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد، چرا که این بازی با موضوع خاص خود شما را از نظر ذهنی درگیر می کند و قدرت و تمرکز شما را به چالش می کشد. این بازی توسط استودیوی اینکل (inkle) تهیه و به بازار عرضه شده، استودیو اینکل این بار خود را وارد عرصه ی رقابت های بازی های کامپیوتری و پلی استیشن کرده است.
نویسنده
ناشر
مرکز خرید
دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of