جزئیات انتشار بازی Keep Talking and Nobody Explodes PSVR

 جزئیات انتشار بازی Keep Talking and Nobody Explodes PSVR

بازی Keep Talking and Nobody Explodes توسط استودیو Steel Crate Game ساخته شده است یکی از بازی های سبک ماجرایی و هیجان انگیز است. این بازی تا پیش از این تنها دارای یک نسخه مخصوص کامپیوترهای دسکتاپ بود و هم اکنون برای هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ و DayDream گوگل نیز عرضه شده است. یکی از سکانس های هیجان انگیزی که می توان در دل فیلم های سینمایی گوناگون به تماشای آن نشست، سکانس مربوط به خنثی سازی بمب های ساعتی است.
احتمالا تا کنون فیلم های فراوانی را مشاهده کرده اید که در بخش پایانی آن ها فردی از گروه عملیات ویژه در مقابل یک بمب ساعتی خطرناک نشسته است و در حالی که شر و شر عرق می ریزد به توصیه های همکاران خود از طریق تماس رادیویی گوش فرا داده است و معمولا هنگامی که حداکثر دو یا سه ثانیه تا پایان یافتن مهلت انفجار بمب کذایی زمان باقی مانده است، قهرمان فیلم سیم قرمز را قطع کرده و بمب را خنثی می کند.
در این بازی بازیکنان می توانند در قالب تجربه ی بازی Keep Talking and Nobody Explodes نظیر همین سکانس را در منزل خودشان باز سازی نمایند. این بازی کاملا چند نفره است و نیاز به حداقل دو نفر دارد که بازی می کنند: یک نفر از هدست VR به عنوان پخش کننده استفاده می کند، و دیگر بازیکنان با استفاده از تلویزیون به عنوان همکاران. این یک مفهوم بسیار جالب و جدید است که VR معرفی کرده است.
به این ترتیب، بازیکنان در تلویزیون می توانند چیزی متفاوت با بازیکن موجود در هدست را ببینند. بمب های چندگانه باید از بین بروند، هر کدام دارای پازل های مختلف بر روی آنها هستند، ماژول ها نامیده می شوند، که باید برای خلع سلاح بمب کامل شود. این ماژول ها هر زمانی که شما بازی می کنید، متفاوت هستند، بنابراین هیچ راهی برای ذخیره یک بمب وجود ندارد.
در عوض شما باید به مهارت های ارتباطی خود با شریک خود تکیه کنید تا پازل ها سریع و دقیق باشد.
در واقع بازی Keep Talking and Nobody Explodes در عین تزریق شور و هیجان قابل توجه به تجربه کنندگان خود، میزان سرعت عمل و کیفیت همکاری متقابل آن ها را هم خواهد سنجید و موجب می شود تا آن ها بتوانند سرعت همکاری با یکدیگر در انجام کار ها و فعالیت های تیمی را بالا تر ببرند.
به این دلیل که برای خنثی سازی بمب های موجود در مراحل مختلف این بازی باید دقت و سرعت عمل فراوانی به خرج داد و این امر به تلاش و همکاری متقابل و توامان دو گروه مجزای خنثی سازی بمب در بازی Keep Talking and Nobody Explodes ارتباط می یابد.
به خصوص این که در مراحل بالا تر طراحی شده برای این بازی بمب های ساعتی ساختار پیچیده تری خواهد یافت و خنثی کردن آن ها کار چندان راحتی نخواهد بود.
در این بازی یکی از بازیکنان در یک اتاق به دام افتاده است که در آن بمب ساعتی قرار دارد و باید آن را خنثی کند. بازیکن دیگر نقش یک کارشناس را داشته و باید با استفاده از اطلاعات موجود در کتابچه ی راهنما بازیکن دیگر را در خنثی سازی همراهی کند.
جالب است بدانید نفر دوم هرگز نمی تواند بمب را ببیند و باید از طریق گفتگو در ارتباط باشند.
وظیفه ی خنثی کننده ی بمب در بازی Keep Talking and Nobody Explodes این است که روبروی نمایشگر کامپیوتر یا لپ تاپ خود بنشیند و به توصیه های دوستان و همراهانش مبنی بر بریدن سیم ها یا دکمه های گوناگونی که بر روی بمب های ساعتی موجود در این بازی تعبیه شده اند (و تعدادی از آن ها را باید برای مدت معینی فشرده نگاه داشت) گوش فرا دهد.
در واقع گروه راهنما از دیدن بمبی که باید خنثی شود بی نصیب هستند و تنها باید با مشاهده ی دستور العملی که در رابطه با خنثی سازی این بمب ساعتی در دست دارند، فرد خنثی کننده ی بمب را که او هم توانایی مشاهده ی دستورالعمل خنثی کردن بمب را ندارد، در امر از کار انداختن این بمب زمان دار راهنمایی نمایند. در این بازی مدیریت زمان حرف اول را می زند. پازل و معماهای چالش بر انگیز، تست مهارت های ارتباطی و رفتاری، تنوع در بمب ها و امکان بازی به صورت Local multiplayer تنها بخشی از ویژگی های منحصر به فرد این بازی Playstation است.
کنترل ها برای هر دو بازیکن نسبتا ساده است، بازیکنان تلویزیون فقط نیاز به حرکت خود را از طریق کتابچه راهنمای کاربر با یک تلنگر میله های آنالوگ انجام می دهد.
بازیکن VR با استفاده از میله های آنالوگ برای چرخش بمب و دکمه X برای انتخاب ماژول ها برای انجام پازل ها استفاده کند. طرح کنترل ساده این بازی را به یک گزینه بسیار مناسب برای بازی های گروهی تبدیل کرده است. مهم ترین ویژگی های بازی Keep Talking and Nobody Explodes عبارتند از: گرافیک عالی بازی، سبک فکری بازی، حجم کم بازی، تنوع عالی مراحل و بمب ها و صداگذاری عالی. گیم پلی بازی بسیار لذت بخش است و از لحاظ قابلیت پخش مجدد برای شما امکان پذیر است تا بتوانید بیشتر به آن بازگردید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =