جزئیات انتشار بازی Kingdom Come Deliverance PS4 کمپانی Warhorse Studios

جزئیات انتشار بازی Kingdom Come Deliverance PS4 کمپانی Warhorse Studios

جزئیات انتشار بازی Kingdom Come Deliverance PS4 کمپانی Warhorse Studiosجزئیات انتشار بازی Kingdom Come Deliverance PS4 کمپانی Warhorse Studios

آیا با سری بازی های ویچر آشنایی دارید؟ اگر پاسختان مثبت است، به احتمال زیاد از طرفداران پر و پاقرص این بازی هستید. بازی که از بخش های قدرتمند متعددی تشکیل شده است و هر یک از این بخش ها به نوعی مخاطب را از خودش راضی می کند. به نظر می رسد همه چیز در سری بازی های ویچر درست در جایی که باید، قرار گرفته است. البته نسخه سوم این بازی را می توان بهترین عنوان آن دانست.
سری بازی های ویچر دارای داستان پردازی درست، شخصیت پردازی حرفه ای و گیم پلی متفاوتی است که همه اینها از صرف هزینه های زیاد و سرمایه گذاری های کلان نشات می گیرد.
وقتی که استقبال از این سری بازی ها شدت گرفت، بسیاری از بازی سازان تلاش کردند تا یک بازی جدید که از سری بازی های ویچر الهام گرفته است را روانه بازار کنند. اما باید اعتراف کرد که هیچ کدام از آنها به موفقیتی شبیه به ویچر نرسیدند.
اگر بخواهیم یک بازی بازی برای کنسول های پلی استیشن۴ معرفی کنیم که سبکی شبیه به سری بازی های ویچر داشته باشد، باید به بازی Kingdom Come: Deliverance اشاره کنیم. بازی که در کل، مورد قبول است. اما باید دید که توان تامین تمام نیازها و انتظارات مخاطب را دارد یا خیر؟

آشنایی بیشتر با بازی Kingdom Come: Deliverance
شما در بازی Kingdom Come: Deliverance با یک دنیای جهان باز مواجه هستید که همه چیز در آن به طور فوق العاده ای به واقعیت شباهت دارد. اگر به دنبال یک بازی نقش آفرینی جذاب هستید، باید بگوییم که این بازی پتانسیل بالایی در به چالش کشیدن گیمر دارد.
اگر بخواهیم با یک دید کلی و به صورت مختصر نظرمان را درباره بازی Kingdom Come: Deliverance بگوییم، باید اعتراف کنیم که این بازی اصلا بازی بدی نیست و می توان برای مدتی با آن سرگرم شد. اما نواقصی هم در آن دیده می شود که موجب شده است تا نام این بازی در میان برترین بازی های سال جای نگیرد.

داستان بازی در Kingdom Come: Deliverance
یکی از نقاط قوت و اساسی در Kingdom Come: Deliverance به داستان آن باز می گردد. داستان بازی به گونه ای طراحی شده است که می تواند تا مدت ها مخاطب را به سمت خودش بکشد. همه چیز در بخش ابتدایی بازی واقعا خوب است. وقتی که یک بازی شروع خوبی داشته باشد، دنبال کردن آن کار آسان تری خواهد بود.
شما در طول بازی با نوجوانی به نام “هنری” سر و کار خواهید داشت که تا پایان بازی با شما همراه است. داستان بازی به قرن ۱۵ میلادی مربوط است. زمانی که پادشاه به تازگی فوت کرده است و تمام سرزمین را هرج و مرج فرا گرفته است. در این میانه با هنری هم آشنا می شوید. شخصیت سر به زیری که به شدت غرق در روزمرگی است.
او سعی دارد تا به پدرش که یک آهنگر ساده است کمک کند. همه اتفاقات زندگی هنری در ابتدای بازی حول همین اتفاقات روزمره می گذرد تا اینکه هرج و مرج موجود در شهر، هنری را هم به کام خود می کشد. اوضاع به گونه ای پیش می رود که مجبور میشود برای دفاع از خود و گرفتن انتقام از شمشیری که قرار بود به پادشاه هدیه شود، استفاده کند. او به طور ناخواسته به دامن اتفاقات تازه ای کشیده می شود و مسیر زندگی اش تغییر می کند.
به این ترتیب روال بازی عوض می شود و حوادث تازه ای رقم می خورد.
اگر بخواهیم به طور تخصصی تری به بررسی داستان بازی بپردازیم، باید بگوییم که Kingdom Come: Deliverance در این بخش واقعا قدرتمند است. این بازی داستانی واقع گرایانه ای دارد و توانسته است تمامی اتفاقات آن دوره خاص از تاریخ را به خوبی شبیه سازی کند. شما در طول بازی با اتفاقاتی مواجه هستید که به شدت به واقعیت شبیه اند.
پادشاه مزدور، رعیت ضعیف، پرنس تنبل و دربار فاسد از جمله مواردی است که در این بازی به خوبی به تصویر کشیده شده است.وقتی که در طول بازی Playstation 4 با مبارزات و نبردها مواجه می شوید، به خوبی احساس ترس، دلهره و هرج و مرج را درک خواهید کرد. این به این معناست که همه چیز به خوبی به تصویر کشیده شده است.

علاوه بر سبک واقعیت گرایانه این بازی، میتوانیم به شخصیت پردازی دقیق و حرفه ای بازی هم اشاره کنیم. شما می توانید به راحتی با تمامی کاراکترهای بازی ارتباط برقرار کنید. زیرا آنها دارای عمق کافی هستند و در طراحی انها به خوبی به جزئیات دقت شده است. حتی کاراکترهایی که حداکثر ۱ ساعت در بازی حضور دارند هم به خوبی طراحی شده اند و شما در همان مدت کوتاه هم میتوانید به خوبی با انها ارتباط بگیرید.
ناگفته نماند که صداگذاری دقیق و هدفمند برای شخصیتهای بازی در تاثیرگذاری آنها نقش مهمی داشته است. در Kingdom Come: Deliverance با صداگذاری هایی مواجه هستیم که به خوبی روی کاراکترها نشسته است و با چهره و خصوصیات اخلاقیشان همخوانی دارد.

گیم پلی متوسط، ضعف اساسی Kingdom Come: Deliverance
همان طور که مشاهده کردید، بخش اعطمی از کیفیت کار، مدیون داستان جذاب بازی است. اما یک داستان خیلی خوب تضمین کننده محبوبیت بازی نخواهد بود. این اتفاقیست که دقیقا برای Kingdom Come: Deliverance افتاده است. متاسفانه این بازی گیم پلی قدرتمندی ندارد و به همین علت تا حدی زحمتهایی که برای داستان کشیده شده است را زیر سوال برده است.
اگر چه شما در Kingdom Come: Deliverance با یک بازی جهان باز مواجه هستید، اما هیچ اتفاق یکباره ای شما را غافلگیر نمیکند که احساس کنید در یک جهان پویا و تعریف نشده حضور دارید.
همین موضوع از مهمترین نقاط ضعف این بازی به حساب می آید. متاسفانه در طول مسیرهای مختلف بازی هیچ اتفاقی شما را به چالش تازه ای نمیکشد. به همین دلیل شاید ترجیح دهید پیش از آنکه خسته شوید، خیلی زود از مسیرها بگذرید و به موضوع اصلی داستان برسید. البته ناگفته نماند که برخی از ماموریتها بسیار تکراری و خسته کننده هستند که چنین اتفاقی در گیم پلی های طولانی چندان هم دور از ذهن نیست.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + سه =