جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix

جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix

جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix

مروری بر بازی Kingdom Hearts 3

پس از ۱۳ سال انتظار، بالاخره بازی Kingdom Hearts 3 عرضه شد.

ویژگی های اصلی:

  • قیمت: ۴۴.۹۹ پوند
  • تاریخ عرضه: ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹
  • سیستم عامل ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان
  • شرکت توسعه دهنده: اسکوئر انیکس (Square Enix)
  • ژانر: اکشن RPG

انتظارها به پایان رسید و بازی Kingdom Hearts III بالاخره عرضه شد، مدت توسعه این بازی طولانی ترین زمانی بود که تا به حال برای این عرضه این مجموعه بازی یعنی از اولین باری که در E3 2013 معرفی شد تا کنون، طول کشیده است. مطمئناً، اسپین آف ها و نسخه های بازسازی بسیاری در طول این سال ها عرضه شد، اما طرفداران بازی بیش از یک دهه است که منتظر نسخه های اصلی بعدی این مجموعه بوده اند.
بدیهی است که شک ها و تردیدهای بسیاری در طول این مدت وجود داشته است، زیرا نمونه های بسیاری وجود داشته که توسعه بازی مدت بسیار زیادی طول می کشید و در نهایت وقتی آن بازی عرضه می شد کیفیت کلی بازی از بین رفته بود. پیش از اینکه به بررسی بازی بپردازیم، نکاتی وجود دارد که باید ذکر شوند. اگر از آن دسته افراد جدیدی هستید که دوست دارید بازی Kingdom Hearts III را به عنوان اولین بازی در این مجموعه انجام دهید، احتمالاً داستان های ترسناکی درباره نحوه پیچیدگی داستان و اینکه شما باید با تمامی بازی های قبلی آشنا باشید شنیده اید.
متأسفانه، این داستان های ترسناک درست هستند. با وجود عنوان بازی، PlayStation ۴ Kingdom Hearts III سومین بازی این مجموعه نیست. تقریباً دوازده بازی دیگر در بین بازی Kingdom Hearts اصلی و Kingdom Hearts III برای سیستم عامل های مختلف عرضه شده اند. آنچه به عنوان یک بازی ساده بین شخصیت های Disney و Final Fantasy به قدری رشد پیدا کرده که تبدیل به بازی پیچیده ای با چندین پیش مجموعه، مجموعه و بین مجموعه با نسخه های بازسازی HD شد.

جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix
جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix

نیازی به گفتن نیست که داستان بازی آشفته است. بازی Kingdom Hearts III حتی از جایی شروع نشده که بازی Kingdom Hearts II پایان یافت این بازی از انتهای Kingdom Hearts: Dream Drop Distance آغاز شده، مجموعه ای سه بعدی که بین بازی های Kingdom Hearts II و Kingdom Hearts III عرضه شد. بازی Kingdom Hearts III پایان حماسه Dark Seeker است. این داستان Sora را در سفرش برای بدست آوردن دوباره قدرتی که در Dream Drop Dostance از دست داده بود و همچنین برای جنگ با Master Xehanort و سازمان XIII واقعی او، دنبال می کند.
Sora، Donald و Goofy باید دوباره بین دنیاهای Disney و Pixar حرکت کنند. بهبود کیفیت تصاویر از همان ابتدای بازی مشخص است. بازی به نظر واضح و مشخص است. از شخصیت ها گرفته تا محیط بازی، همگی با بهترین جزئیات ساخته شده اند. همه چیز درباره نحوه فوق واقع گرایانه بودن تصویر بصری نیست، بلکه اینکه چگونه هر دنیا Disney / Pixar به طور چشمگیر به ظاهر و حس فیلم واقعی واکنش نشان داده اند نیز مهم است.
نورپردازی، بافت و جزئیات بازی تقریباً عالی هستند، فرقی نمی کند که شما در دنیای Toy Story کارتونی با Buzz و Woody بازی کرده باشید یا در بزرگ ترین دریاها به همراه Captain Jack Sparrow در دنیای Caribbean واقعی در حال جستجو باشید. بازی Kingdom Hearts از دوران پلی استیشن ۲ برای مبارزات جذاب و چشمگیر  مشهور بود، با این حال، بازی Kingdom Hearts III همچنان سعی دارد آن را به سطح دیگری ببرد. در این بازی Keyblade بزرگتر بودن بسیار سرگرم کننده است.
هر Keyblade اشکال دومی و سومی هستند که می توانید با حملات مداوم به دشمن، آن ها را فعال کنید. رفتن به اشکال پیشرفته به شما اجازه می دهد که کامبوهای روشن تری  مانند تبدیل Keyblade به پتک بزرگ، یک یویو بسیار بزرگ یا کمان پولادی دوقلو را ایجاد کنید. جادوهای سطح ze بسیار قوی رضایت بخش است زیرا زمینی که روی آن راه می روید را ویران می کنند، گودال های سوخته به جا می گذارند و گردبادهای خشمگینی را پس از خود باقی می گذارند. موسیقی بازی باز هم یکی از نقاط قوت است.
Yoko Shimomura (شاعر و پیانیست ژاپنی که برای کارهایش در بازی های ویدیویی مشهور شده است) کار خود را با موسیقی سعادت بخشش برای این بازی به پایان رسانده است. دو تم آهنگ جدید از Hikaru Utada (خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کنندهٔ موسیقی ژاپنی آمریکایی است) نیز در این بازی وجود دارد. اگر از قسمت موسیقی بازی انتظار زیادی دارید، احتمالاً ناامید نخواهید شد. پیشرفت های بسیاری در گیم پلی بازی مشاهده می شود، هرچند مشکلاتی نیز وجود دارد.

جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix
جزئیات انتشار بازی Kingdom Hearts 3 PS4 کمپانی Square Enix

مبارزه اصلی مشابه بازی های قبلی است اما اکنون روان تر، شناورتر و فلج کننده است. سیستم تغییر شکل جدید به شما اجازه می دهد جریان های کامبوهای نابود کننده را آزاد کنید. این مبارزات با سیستم Shotlock جدید ترکیب شده که به شما اجازه پیچیدن بین دشمنان در یک آن را می دهد، اجازه زوم در سراسر میدان مبارزه را می دهد و همچنین می توانید تمامی اشکال کامبوهای دیوانه را از بین ببرید. با این حال، مبارزات بهبود یافته باعث شده اند Sora قوی تر از کسی باشد که تازگی قدرت خود را از دست داده است. روزها سپری می شوند و شما باید مواظب توانایی های مهارتی خاص خود باشید.
بعلاوه، قدرتمندترین توانایی ها، مانند جذب را می توانید به طور مداوم و آزادانه استفاده کنید. این توانایی ها بیش از حد قوی هستند، به طوری که می توانند کل گروه دشمنان را با یک فشار کوچک دکمه نابود کنند. این چالش بازی را بی اهمیت می کند، حتی اگر با دشواری های بسیار در حال انجام بازی باشید. این سری بازی نسبت به بازی های قبلی تاکید بیشتری بر اکتشاف دارد. نقشه های “اتاق مانند” غیر منتظره وجود دارند و هر دنیا مانند گودالی با صفحه های بارگذاری کم در بین آن ها ساخته شده است. کشف هر منطقه جغرافیایی برای پیدا کردن گنج های پنهان و نشان های شانس بسیار لذت بخش خواهد بود.
کشتی Gummi نیز به طور قابل توجهی ارتقا پیدا کرده است. به جای سفر بین دنیاها در مسیر از پیش تعیین شده مانند بازی rail-shooter، می توانید آزادانه در فضای باز عبور کنید. شخصی سازی کشتی Gummi نیز به طور شگفت انگیزی ارتقا یافته و به شدت اعتیاد آور است. هیچ چیز وجود ندارد که جلوی شما را بگیرد تا کشتی ای نسازید که مشابه یک سگ پرنده شیبا با لیزر و موشک است، و یا اجازه ندهد مرگ های نابود کننده و حتی تخریب در مبارزات فضایی خود را تماشا کنید.
همچنین روسای فوق العاده ای برای مبارزه با کشتی Gummi شما وجود دارند. با این حال، سرعت بازی بسیار مشکل ساز است. بازی Kingdom Hearts III به طرز عجیبی ناسازگاری دارد، زیرا طرح بازی بیش از حد بارگیری شده است. در حالی که ماجراجویی در دنیاهای Disney و Pixar سرگرم کننده و جالب است، هیچ چیز فوق العاده ای تا قسمت آخر رخ نمی دهد. می توانید به راحتی به شش ساعت آخر بازی رفته و مطمئن باشید هیچ چیز مهمی را از دست نداده اید.
اما زمانی که داستان بازی شروع می شود، گویی جهنم آغاز شده، به خصوص اگر واقعا به این مجموعه بازی ها علاقمند باشید. بازی Kingdom Hearts III شاید پایان رضایت بخشی برای همگان به همراه نداشته باشد، اما بسیاری از پایان های ناتمام که برای چند سال باقی مانده بودند را به اتمام می رساند. بازی Kingdom Hearts III یک بازی شگفت انگیز و ناقص است که برای طرفداران مجموعه های سرسخت ساخته شده است. در حالی که افراد جدید می توانند از گیم پلی سریع بازی لذت ببرند، اما داستان بسیار پیچیده این بازی آن ها را ناامید خواهد کرد. حتی اگر چیز کمی از آن را درک کنید، آماده فهمیدن طبیعت حیرت انگیز و عجیب و غریب Kingdom Hearts III از این بازی لذت خواهید برد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + یک =