جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico

جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico

جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico

داستای بازی آخرین روز جون در مورد دو شخصیت به نام های کارل و جون که یک زوج خوشبخت هستند، می باشد. در اول بازی این دو زوج، تصمیم به گشت و گذار می گیرند اما در راه رفتن به رودخانه، باران شدیدی شروع به باریدن می کند و آن ها را مجبور به برگشتن به خانه می کند اما در مسیر بازگشت تصادف کرده و کارل همسرش را از دست می دهد و خود نیز فلج می شود. کارل که از مرگ همسرش به شدت ناراحت می باشد.
برای مرور خاطرات وی، به اتاق نقاشی جون می رود اما به ناگاه متوجه می شود که نقاشی های او واقعی شده و جان گرفته اند و او را به روز حادثه بر می گردانند. کارل نیز تمام تلاش خود را می کند تا از اتفاق افتادن دوباره تصادف، جلوگیری کند. تعداد این نقاشی ها پنج عدد است و هرکدام می تواند شما را به آن روز برگرداند اما تنها یک تابلو در آنجا است و جون از آن استفاده می کند.
اما شما می توانید با جستجو در آن مکان و پیدا کردن هر کدام از این تابلوها، به عنوان یک کاراکتر دیگر وارد بازی و آن روز شده و سعی در نجات آن ها کنید. شما در این مسیر باید تمام تلاش خود را بکنید تا مسیر زندگی این دو نفر را در آن روز تغییر دهید، می توانید از رفتن آن ها به گردش جلوگیری کنید، یا مانع افتادن توپ پسربچه در مسیر که آن هم از علت حادثه می باشد، شوید اما با هر کاری که می کنید فقط نوع حادثه را تغییر می دهید .

جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico
جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico

و در هرحالت مرگ جون اتفاق می افتد. چیزی که این بازی را از دیگر بازی های هم دوره خود جدا کرده و دلنشین می کند، هدفی است که در آن قرار گرفته و آن هدف چیزی جز انتقال مفهوم عشق نیست که طراحان آن به خوبی از عهده انتقال این هدف برآمده اند.در طول این بازی، گفت و گویی صورت نمی گیرد و زبان شخصیت های بازی برایتان قابل درک نیست و آن ها نه دهانی دارند و نه چشمی و تنها جای خالی چشم ها را بر روی صورتشان مشاهده می کنید.
اما صداگذاری بسیار با احساس این شخصیت ها، موجب شده تا همین زبان نامفهوم نیز موجب انتقال حس آن ها شود و ناراحتی، غم، شادی یا هراحساس دیگری را به خوبی درک خواهید کرد. موسیقی آن نیز از قدرت خوبی برخوردار است. این موسیقی، ساخت استیون ویلسون است و ایده آن را از موزیک ویدیوی Drive Home که آن هم از ساخته های خودش است گرفته است.
این موزیک با فضای بازی هماهنگ بوده و در مواقعی منتقل کننده حس آرامش است اما در مواقع حساس و پرخطر، تغییر کرده و همان حال و هوا را گرفته و به شما منتقل می کند. علاوه بر داستان زیبا و پرمفهوم آن، گیم پلی بازی نیز به خوبی مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. محیط بازی در همان روستای کوچک شکل می گیرد و شاید همین فضای کم موجب شود تا فکر کنید این بازی چندان جذاب نخواهد بود و خیلی زود خسته کننده خواهد شد .
اما وجود آیتم های مختلف و حل معماهای آن که آن هم هر بار از طریق کاراکتری متفاوت انجام می شود، از این امر جلوگیری کرده است. در حالت کلی در مورد گیم پلی می توان گفت که در عین سادگی، جذابیت خاص خودش را هم دارد.با پیش روی در بازی، متوجه خواهید شد که گرافیک فنی بازی، زیاد از سطح بالایـی بـرخـوردار نـبـوده و در حـد مـعـمولـی ظاهـر شـده اسـت امـا ایـن حـرف بـه مـعـنـای کـیـفـیـت پـایـیـن آن نـبـوده و فـقـط بـه ایـن مـعـنـاسـت که نـبـایـد انتظار گرافـیـک در حـد عـالـی را از آن داشـتـه باشـیـد.

جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico
جزئیات انتشار بازی Last Day Of June PS4 کمپانی Ovosonico

اما گرافیک هنری آن، به شدت خوب بوده و از زیبایی های بصری فراوانی برخوردار است. فضای بازی از رنگ و لعاب خاصی برخوردار است که به زیبایی هر چه تمام تر محیط منجر شده است. جزئیات نیز به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و همه این موارد موجب به وجود آمدن فضایی بسیار زیبا شده و شما را به ادامه بازی ترغیب می کند. البته باید گفت که این بازی تنها بر روی پی سی و کنسول PlayStation ۴ قابلیت اجرا دارد و کاربران دیگر پلتفرم ها از انجام آن محروم هستند.
در مقایسه این دو پلتفرم هم مسلما پلی استیشن ۴ است که با داشتن ویژگی های خاص خود توانسته نمره بهتری نسبت به پی سی بگیرد چرا که سرعت بازی در این کنسول بهتر می باشد. هر چند در هر دو با افت فریم رو به رو خواهید شد اما این مورد در پلی استیشن ۴ به شدت کمتر بوده و شما را آزرده خاطر نخواهد کرد.در مجموع شما مدت زمانی حدود سه ساعت برای این بازی وقت خواهید گذاشت و در طول این سه ساعت، علی رغم وجود برخی مشکلات ، تجربه خوبی کسب کرده و سرگرم خواهید شد و این سرگرمی به هیچ عنوان برایتان ناخوشایند نخواهد بود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 1 =