جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games

جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games

جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games

بازی Light Fall، جزو بازی های دوبعدی است که به صورت مستقل ارائه شده است. این بازی در سبک معمایی طراحی شده و سعی در به چالش کشیدن کاربر دارد. سازنده این اثر کمپانی Bisho Games می باشد که انتشار ان را نیز خود عهده دار شده است. انتشار این اثر بعد از چهار سال انتظار از زمان معرفی آن، در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد.
داستان بازی از آن جایی شروع می شود که خدای سرزمین نمبرا گم شده و کسی از سرنوشت او خبر ندارد. همین امر موجب شده تا این سرزمین و مردمانش در حال نابودی قرار بگیرند اما در این میان یک پسربچه به نام Nox توسط جغدی به نام Stryx نجات داده می شود. این جغد همان راوی داستان است که حیوانی دانا و عالم می باشد. در طول بازی است که متوجه علت نجات این پسر توسط این جغد خواهید شد و لذت بازی هم به همین ناگفته های آن است.
در طی بازی با حل معماها و رد کردن برخی مراحل، این امکان برای شما فراهم می شود که این جغد با شما گفت و گو کرده و در مورد برخی مسائل پنهان، شما را آگاه کند.
در طی بازی Playstation 4 با کریستال هایی رو به رو می شوید که سراسر سرزمین را فراگرفته که هیچ کس از چیستی این کریستال ها اطلاع ندارد ولی کشنده بودن آن ها محرز شده است.

جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games
جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games

البته داستان بازی در عین پرمحتوا بودن ، در مواقهی کلیشه ای شده و حتی جملات Stryx هم کمک چندانی به جذابیت آن نمی کند چرا که این جملات نیز در مواقعی از کلیشه ای بودن دوری نکرده و تاثیر چندانی بر مخاطب نمی گذارد. اما دیگر ویژگی های آن موجب شده است تا این بازی ارزش امتحان کردن را داشته باشد. یکی از این موارد صدای گیرای این جغد است که به شدت تاثیر گذار بوده و شما را وادار می کند تا حتما به او گوش فرا دهید.
در مورد طراحی کاراکترهای بازی از جمله همین جغد هم به خوبی کار شده و آن را تبدیل به یکی از بهترین طراحی ها کرده است هرچند که در برخی موارد دیگر، این طراحی ها بسیار ضعیف کار شده اند.
فضای کلی بازی، تاریک بوده و در موارد کمی شاهد برخی امواج نور می باشیم. در حقیقت طراح آن سعی در ترسیم فضایی داشته که نشان از غلبه تاریکی بر روشنایی می دهد.
در طول سفر در این بازی، جسمی که شبیه مکعب بود و Shadow Core نام دارد، به شما کمک می کند تا بتوانید برخی کارها را انجام دهید. این مکعب هم یکی از اصلی ترین ابزار این بازی به شمار می رود و هم المان جدیدی در سبک پلتفرم محسوب می شود. با استفاده از این ویژگی جدید، توان انجام کارهای مختلفی برای شما به وجود می آید.
از جمله این کارها، دستیابی به سطح های بالاتر بازی است و هم چنین با استفاده از آن می توانید از برخی خطرات احتمالی نیز دور بمانید. شلیک کردن بواسطه همین مکعب نیز از قابلیت هایی است که برای آن در نظر گرفته شده است.
از ویژگی های جذاب دیگری که می توان به آن اشاره کرد، گیم پلی سرعتی بازی است. تغییر سرعت حرکت که توسط شما انجام می شود، می تواند حالت کاراکتر را از راه رفتن به دویدن تغییر دهد.
در زمان دویدن نیز شما قادر به دیدن جزئیات بازی و محیط اطراف خود خواهید بود و حتی وجود اشعه های نور در زمان دویدن که در پی شما می آیند، لذت بازی را دوچندان کرده است. در طول بازی برخی ناهماهنگی رنگ وجود دارد اما همین سرعت بازی می تواند موجب عدم توجه به آن ها شود.

یکی از حالت هایی که در این بازی وجود دارد، Speed Run می باشد که با استفاده از آن کاربر می تواند بازی را با نهایت سرعت پیش ببرد و از این طریق قادر به ثبت رکورد خود در اتمام سریع بازی شده و آن را به ثبت رساند و با افراد دیگری که در دنیا این بازی را انجام می دهند، رقابت کند.
بر خلاف این ویژگی های خوبی که در بازی گنجانده شده است، می توان از برخی ضعف ها هم نام برد. از جمله این ضعف ها می توان به عدم توجه سازندگان بازی به طراحی معماهای چالش برانگیز در آن اشاره کرد. به جز چند مورد خاص، تفکر چندانی در مورد بقیه به چشم نمی خورد و حتی ممکن است این فکر را در ذهن کاربر ایجاد کند که این موارد برای افزایش زمان بازی در نظر گرفته شده است .

جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games
جزئیات انتشار بازی Light Fall PS4 کمپانی Bishop Games

نه جذابیت آن هم چنین، شما برای پیدا کردن مکان های مخفی که نقش بسیار مهمی در جذابیت بازی دارند، نیاز به تلاش چندانی ندارید و به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید که این مورد هم در یک بازی پلتفرمی نباید این چنین باشد چرا که همین سختی پیدا کردن این راه ها است که آن را هیجان انگیز می کند. در هنگام بازی متوجه خواهید شد که عبور از برخی قسمت ها با سختی امکان پذیر است که آن هم در نتیجه لیزخوردن ها نابجای کاراکتر در هنگام جابجایی است.
البته این مورد بیشتر در پی سی به چشم می خورد و احتمال آن در کنسول پلی استیشن ۴ که از کیفیت و فریم ریت بالاتری برخوردار است کمتر خواهد بود.
از مواردی که می تواند یک بازی را جذاب تر کند، موسیقی آن است اما متاسفانه این مورد هم به خوبی کار نشده است چرا که سبک آن تکراری بوده و شما را با چیز جدیدی رو به رو نخواهد کرد.
هم چنین در بخش های مختلف با فضای بازی ناهماهنگ بوده و نمی تواند حس آن فضا را به کاربر انتقال دهد.
در مجموع این بازی برای کسانی که عاشق حل معماهای سخت می باشند مناسب نیست ولی برای افرادی که علاقه مند به بازی های سریع و سرعتی هستند، بسیار مناسب می باشد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =