جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co

جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co

جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co

Lost Sphear ، ساخت استودیوی ژاپنی Tokyo RPG Factory می باشد. این استودیو، اولین تجربه اش را با ساخت بازی I Am Setsuna، امتحان کرد و در نوع خود توانست کار موفقی ارائه کند. این بازی جدید هم دومین اثر آن می باشد که مورد حمایت شرکت Square Enix قرار گرفت و هزینه ساخت آن را این کمپانی متقبل شد. این بازی در سبک نقش آفرینی ارائه شده و هدف سازندگان آن، تولید محصولی با هزینه کم اما با ژانری خوب بوده است.
Lost Sphearبر روی پلتفرم های نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴ و پی سی قابل اجرا می باشد اما به دلیل برخی قابلیت های خاص پلی استیشن ۴ نسبت به موارد دیگر، انجام آن بر روی این کنسول حس بهتری را به شما انتقال خواهد داد چرا که با افت فریم کمتری رو به رو خواهید شد و کیفیت بالاتری را هم شاهد خواهید بود.

داستان بازی ، در مورد کاراکتری به نام کاناتا و اتفاقاتی که برایش رخ می دهد است. او که یک روز به گردش و ماهیگیری رفته بود، در هنگام برگشت به روستای خود، با صحنه ای غیر قابل باور برخورد می کند. در حقیقت، او با منظره ای خالی از هر چیزی رو به رو می شود و روستای او انگار از روی زمین محو شده و گویی اصلا از ابتدا وجود نداشته است. حال این کاناتا است که باید برای خود سرپناهی یافته و در جستجوی روستای خود باشد.

جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co
جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co

در مسیر پیدا کردن خانه و محل زندگی خود، متوجه موضوعی مهم می شود و آن این است که هیولاها موجب نابودی روستا شده اند.در این راه، او باید با مرور خاطرات این هیولاها و رجوع به ذهن خود، بتواند خاطرات مکان های مختلف روستا را به یاد آورده و از این طریق به بازسازی آن ها اقدام کند. در بیشتر بازی های سبک نقش آفرینی، این نوع اتفاقات طبیعی بوده و نباید به دنبال هیچ منطقی برای این کار بگردید.
البته علاوه بر کاناتا، کاراکترهای دیگری هم به مرور به بازی اضافه می شوند ولی متاسفانه، بر روی این شخصیت ها زیاد کار نشده و از شخصیت پردازی ضعیفی برخوردارند. این داستان به خوبی ایده پردازی شده اما در هنگام ساخت بازی، به قدری پیچیده شده است که از زیبایی آن کاسته شده است. در اتمام داستان نیز به خوبی عمل نشده و بیشتر سوال ها بی جواب می ماند و این مورد هم از جذابیت داستان آن کم می کند.

بعد از توضیح داستان، نوبت به بخش گیم پلی آن می رسد که متنوع طراحی شده است. شما می توانید در زمان حمله به دشمن، محل قرارگیری تان را انتخاب کرده و سپس به دشمن ضربه وارد کنید. هم چنین، طراحی برخی کاراکترها، این امکان را به شما داده است تا با انتخاب محل مناسب برایشان و کنترل درست آن ها، شعاع بیشتری را تحت پوشش قرار داه و هدف های مورد اصابت بیشتری داشته باشید.
وجود مهارت های مختلف در هر کاراکتر، به تنوع بازی Playstation 4 و از این طریق، به جذابیت آن افزوده است. در هنگام مبارزه با هیولا، با پلتفرمی رو به رو هستید که در آن Artifact های مختلفی وجود دارد. هر کدام از این ها برای شما قابلیت های مختلفی را فراهم خواهند کرد. از جمله این قابلیت ها، قوی تر کردن ضربات شما و هم چنین عدم تاثیر برخی ضربه های دشمن بر روی شما است.
شما در طول بازی برای رسیدن به هدف خود باید تعداد زیادی از این هیولاها را بکشید تا بتوانید با استفاده از خاطرات آن ها، روستای خود را بازسازی کنید و این نوع مبازرات و تنوع آن ها است که بازی را از حالت تکراری و خسته کننده بودن، نجات می دهد. البته اگر برخی مراحل فرعی هم به بازی اضافه می شد، می توانست این جذابیت را دوچندان کرده و آن را دلنشین تر کند.
طراحی نوع ارتقای کاراکترها و قابلیت های آنان، به گونه ای است که اگر شما برای اولین بار تجربه بازی های این سبک را دارید هم می توانید به راحتی از عهده آن بر بیایید و به هیچ وجه سردرگم نخواهید شد. کشتن هیولاهاست که علاوه بر ویژگی های قبلی که در موردش گفتیم، به شما توانایی خرید سلاح و ارتقا را می دهد. این آزادی عملی که در نوع مبارزات خود دارید، موجب شده تا به ادامه بازی ترغیب شوید.

جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co
جزئیات انتشار بازی Lost Sphear PS4 کمپانی Quare Enix Co

البته باید از این قابلیت ها به درستی استفاده کنید و در انتخاب نوع قدرت خود، دقت کافی داشته باشید. در مورد فضای بازی باید گفت که سازندگان آن برای ترسیم فضای خالی، آن را به گونه ای طراحی کرده اند که سرد و تهی به نظر برسد اما ایده خود را به خوبی پیاده سازی نکرده اند و بعد از مدتی، این فضا شما را دلزده می کند وحسی که قرار بود به شما القا کند را از دست می دهد.
در مورد گرافیک کار هم باید گفت که سازندگان آن توانسته اند نبست به محصول اول خود پیشرفت کرده و اثر بهتری را ارائه کنند البته به گرافیک به اندازه گیم پلی بازی توجه نکرده اند. در طول بازی، هیچ مکالمه ای صورت نمی گیرد و ارتباطات از طریق نوشتن اتفاق می افتد. این مورد می توانست بازی را اندکی خسته کننده کند اما موسیقی خوب آن، باعث شده تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کرده و احساسات آن ها را در لحظات مختلف درک کنید.
چرا که این موسیقی علاوه بر زیبای خاص خود که می توان آن را به صورت جدا و یک موسیقی مستقل گوش داد، حس غم، شادی، و… را به خوبی و در جای خود انتقال می دهد.
در مجموع می توان بازی Lost Sphear را در نوع خود جذاب و هیجان انگیز دانست اما این نکته را نمی توان انکار کرد که سازندگان آن از پتانسیل های خوب بازی به خوبی بهره نبرده اند و یک بازی که می توانست با طراحی های بی نظیر در نوع خود عالی ترین باشد را در حد یک بازی معمولی نگه داشته اند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =