web analytics

جزئیات انتشار بازی Mega Man 11 PS4 کمپانی Capcom

.

جزئیات انتشار بازی Mega Man 11 PS4 کمپانی Capcom

مروری بر بازی Mega Man 11

هشت سال از آخرین بازی پلی استیشن ۴ Mega Man گذشته است، اما اگر فکر کرده اید که این مدت خیلی زود گذشته، شما مقصر نیستید. بازی Mega Man 10 در سال ۲۰۱۰ برای پلی استیشن ۳ عرضه شد، از آن زمان تا کنون کمپانی کپ کام قهرمان روباتیک خود را به طرز محسوسی و با توجه به انتشار مجدد مجموعه ی Legacy Collection، در مرکز توجه قرار داده است. در حالی است که طرفداران زیادی منتظر بازی Playstation ۴ Mega Man 11 هستند، احتمال دارد عناصر جدیدی به فرمول ۳۰ ساله ی ای بازی اضافه شود.
اولین چیزی که ممکن است توجه همگان را درباره ی ماجراجویی جدید این بمب افکن آبی جلب کند، ظاهر آن است. تقریبا تمامی بازی های مجموعه ی کلاسیک، چه به خاطر محدودیت های سخت افزاری و چه به دلیل انتخاب های سبکی، ۸ بیتی هستند، اما این ظاهر یکپارچه، به دلیل وجود تصاویر ۲٫۵ بعدی و cel-shaded کنار گذاشته شده است. این یک تغییر بزرگ است، اما برخی قسمت های بازی به نظر کمی مسطح و سکپارچه هستند. این بازی قطعا رنگی استو کیفیت تصاویر بسیار خوب است، که برای زمان هایی که دشمنان و موشک ها، صفحه را پر میکنند، مهم است.
یکی دیگر از تغییرات اصلی بازی سیستم دو دنده Double Gear است. این سیستم از دو چرخ دنده ی کوچک و یک چرخ دنده ی بزرگ تشکیل شده است. یکی از این چرخ دنده ها به رنگ قرمز بوده و power Gear نام دارد و دیگری چرخ دده ای آبی است و Spead Gear نام دارد، و توانایی های جدید و خاصی به مگامن بخشیده اند. مطمئنا این امکان نیز وجود دارد که بدون این چرخ دنده ها هم بازی کرد، اما مشخصا قصد داریم همه ی تغییرات بازی را در این مقاله بیان کنیم.
ممکن است مدتی طول بکشد تا استفاده از این چرخ دنده ها امکان پذیر شود، اما استفاده ی موثر از چرخ دنده ها می تواند سطوح چالش برانگیز را قابل کنترل تر سازد. در سبک بازی اصلی Mega Man، این بازی بسیار سخت و مشکل است. چهار حالت سخت از Casual تا  Superhero در بازی وجود دارد، این بدان معناست که افراد تازه وارد می توانند خود را درگیر این چالش ها کنند، اما  طرفداران اصلی خود را با چالش های واقعی تنظیم می کنند.
گاهی اوقات به نظر می رسد این چالش ها ناعادلانه هستند؛ جهات خاصی وجود دارند که قابل دسترسی نیستند و حتی برخی جهش ها هم وجود دارند که ممکن است منجر به آسیب های اجتناب ناپذیر شوند. بازی Mega Man علاوه بر اینکه یکی از بهترین سری بازی های اکشن محسوب می شود، بلکه موسیقی نیز نقش بسزایی در آن دارد. آهنگسازان این بازی علاوه بر حفظ و استفاده از پایه گام های ۸ بیتی و راک ژاپنی در این بازی، صداهای مدرنی به بازی اضافه کرده و توانسته اند فضای مناسب و گیرایی در بازی ایجاد کنند.
در سطوحی مانند Bounce Man، آهنگسازان بازی توانسته اند به خوبی موسیقی مورد نظر را با فضای رنگارنگ و بادکنک های موجود در سطح هماهنگ کنند. کنترل های این بازی هم مانند سری های قبلی بسیار راحت و روان هستند و بازیکنان با نگه داشتن دکمه ی پرش می توانند میزان پرش شخصیت مورد نظر را تنظیم کنند. کمپانی کپ کام پس از ۳۰ سال توانسته است بار دیگر ثابت کند که قادر است ریشه ی اصلی بازی ها را حفظ کرده و تجربه ای بسیار عالی را در اختیار طرفداران این بازی قرار دهد. موسیقی جذاب و کنترل راحت بازی Mega Man 11 ممکن است ساعت ها شما را سرگرم کند.

مرکز خرید دات کام

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of