جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami

جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami

جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami
جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami

در جهان بازی های ویدیویی بعضی از عنوان برای خودشان تاریخچه شگفت انگیز ، طرفداران متعصب و اسم و رسمی دارند ، عناوینی چون ماریو ، سینک ، شاهزاده ایرانی ، اساسینز کرید و…اما بعضی عنوان است که همانقدر که طرفداران زیادی دارد مخالفان زیادی هم دارد مثل سری Metal Gear که توسط بازی ساز افسانه یکی کوجیما ساخته شده است.
مجموعه ای که اولین نسخه آن با نام Metal Gear در سال ۱۹۸۷ ساخت شد و تا امروز هم ادامه دارد ، مجموعه ای که آنقدر محبوب و شگفت انگیز و پر طرفدار است که حتی بعد از رفتن کوجیما از کونامی ، این کمپانی ژاپنی از ساخت بازی های این مجموعه دست نکشید و سال ۲۰۱۸ آخرین و جدیدترین نسخه این مجموعه را با نام Metal Gear Survive منتشر کرد.
داستان بازی Xbox آنچنان که باید نیست و فقط بهانه ای است برای کش دادن داستان ، بازی از ادامه نسخه قبل یعنی Ground Zeroes شروع میشود که با به وجود آمدن یک کرم چاله تعدادی از سربازان به درون کرم چاله کشیده شده اند و در آنجا با هیولاهایی با نام Wanderer مواجه میشوند.

جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami
جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami

شاید به ظاهر داستان جذاب به نظر برسد اما فقط کافی است کمی به جلو بروید تا بفهمید آواز دغل از دور خوش است و آنچه که باید تجربه کنید را نه تنها تجربه نمی کنید بلکه بازی با قرار دادن عنصر بقا بازی را از ریتم لازم هم می اندازد.

گیم پلی بازی شامل دو بخش است : جستجو و گشت و گذار ، دفاع
در بخش گشت و گذار بازی شما را مجبور میکند برای پیدا کردن مواد و تجهیزات به دل جهان کم محتوای بازی بزنید و با چالش های این جهان دست و پنجه نرم کنید. گیم پلی بازی با تاثیر از ژانر بقا می خواهد تجربه جدیدی به شما بدهد ، شما باید برای زنده ماند به دنبال آب و غذا بگردید ، شاید ژانر بقا در بازی مثل This War Of Mine جواب داده و تجربه فوق العاده ای است .
اما در Metal Gear Survive هرگز ، گشت و گذار در مکان های خسته کننده برای زنده مانند چیزی نیست که به شما حس واقعی بقا را القا کند بلکه فقط انجام یک سیکل تکراری است. نقطه ضعف دیگر بازی این است که هرجای بازی که بمیرید بازی شما را مستقیم به مقرتان برمیگرداند و تمام کارهایی که انجام داده بودید در یک لحظه از بین میبرد .
کاری که کونامی آن را فقط برای طولانی تر کردن بازی ایکس باکس انجام داده است و این سختی اصلا مانند سختی مجموعه Dark Souls منطقی و جذاب نیست بلکه بی رحمانه اعصاب خورد کن است.
در فاز دفاغ با استفاده از متریال هایی که بدست آوردید باید تدارکات دفاعی بچینید و خود را آماده حمله دشمنان کنید ، فازی که نداشتن تعادل سختی در آن عدم انسجام بازی شما را کلافه خواهد کرد.
بازی در ابتدای کار سعی میکند از مخفی کاری که بخش همیشگی مجموعه بوده استفاده کند اما این مخفی کاری فقط زمانی وجود دارد که Level شما پایین است و سلاح های کم قدرت دارید و فقط کافی است کمی در بازی پیشروی کنید تا با کمی قدرت گرفتن عنصر مخفی کاری را دور بریزید و یک تنه به دل دشمنان بزنید.
سیستم Level و قدرت اسلحه ها چیزی است که بازی را از تعادل می اندازد ، کافی است یک سلاح قوی داشته باشید و حالا وقت آن است به دل خیل زامبی ها بزنید و همه را از پا دربیاوردید بدون اینکه مهم باشد چقدر در بازی مهارت دارید ، مهم فقط Level شما و سطح اسلحه شماست نه مهارت گیمر و این نقطه ضعفی اساسی در بازی است.

جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami
جزئیات انتشار بازی Metal gear survive Xbox One کمپانی Konami

در کنار این همه نقاط ضعف و کمی نقاط مثبت ، این نکته که برای بازی حتی بخش تک نفره باز هم باید به صورت دائمی به اینترنت متصل باشید رسما کاری میکند که مخاطب در همان ابتدا بی خیال بازی کردن بشود و برود دنبال یک بازی دیگر ، بخش چند نفره بازی بسیار ساده طراحی شده ، چهار نفر شوید ، و از دستگاهی در برابر حمله زامبی ها دفاع کنید ، بدون هیچ خلاقیتی ، بدون هیچ چالشی ، فقط تکرار و تکرار و تکرار.
با وجود استفاده از موتور قدرتمند Fox Engine کونامی هیچ رشد گرافیکی را در دستور کار خود قرار نداد و از همان گرافیک نسخه هایی که کوجیما بر آن نظارت داشت استفاده کرد تا جایی که حتی در نقاطی شما میتوانید کپی کاری از نقشه های The Phantom Pain ببینید .موسیقی بازی و صداگذاری چیزی نیست که ماندگار باشد ، فقط حضور دارد و قرار نیست موسیقی باشد که بعدها اگر دوباره بشنوید خاطرات زیبایی برای شما مرور شود.
نسخه ایکس باکس وان بازی از سایت metacritic امتیاز ۶۲ از ۱۰۰ را گرفت و کاربران هم نمره ۲.۱ از ۱۰ را به این بازی دادند تا به کونامی ثابت شود ، Metal Gear بدون کوجیما لنگ میزند و نمیتواند افتخارات این مجموعه را تکرار کند.

مرکزخرید دات کام

کلیدواژه : بازی Metal gear survive
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =