جزئیات انتشار بازی Minecraft کمپانی Mojang

جزئیات انتشار بازی Minecraft Edition Xbox One کمپانی Mojang

بازی ماینکرافت در سال ۲۰۱۱ توسط ستودیو موجنگ سوئدی منتشر شد. بازی که هیچکس فکر نمی کرد تا مدت ها بازار بازی های ویدیویی با این محصول دچار تغییر شود. این بازی در ابتدا برای پی سی، مک، لینوکس منتشر شد. بعد از مدت ها به آنچنان محبوبیتی دست پیدا کرد که این کمپانی نسخه های متفاوتی برای تمامی کنسول ها منتشر کرد.
بازی ماینکرافت یک بازی جهان باز در سبک بقا و ماجراجویی است. این بازی با گرافیک پیکسلی اش در نگاه اول شاید اصلا جالب نباشد اما کافی است فقط چند دقیقه بازی کنید تا بفهمید چرا مایکروسافت سال ۲۰۱۴ کمپانی موجنگ را که فقط در کارنامه اش همین یک بازی بود را با قیمت ۲.۵ میلیون دلار خرید و به زیر مجموعه خود اضافه کرد.

داستان بازی ماینکرافت

بازی به این صورت است که شما باید سعی کنید در دنیایی با بافت های مکعبی زنده بمانید، منابع جمع آوری کنید، سلامتی و گرسنگی خود را مدیریت کنید و شب ها در برابر حمله موجودات وحشی بازی زنده بمانید. اما این ها چیزی نیست که ماینکرفت را شگفت انگیز کرده است. ویژگی اصلی بازی همان گیم پلی مبتنی بر جهان مکعبی می باشد.

جزئیات انتشار بازی Minecraft Edition Xbox One کمپانی Mojang
جزئیات انتشار بازی Minecraft Edition Xbox One کمپانی Mojang

درخت را قطع می کنید و یک مکعب چوب برای شما می ماند. حالا با چند مکعب چوب می توانید برای خود صندوقچه درست کنید. با چوب ها میتوانید وسایل مختلف بسازید.
جهان بازی Minecraft نامحدود است و هرچقدر که جست و جو کنید جهان تولید می شود. دنیای بازی شامل جنگل، صحرا، مناطق برفی، جلگه ها، کوهستان، دشت، غار، دریا، رود، مواد مذاب و دره است. بازی دارای چرخه شب و روز است که هرکدام ۲۰ دقیقه طول میکشد.

مود های بازی Minecraft

بازی دارای پنج مود بقا، خالق، ماجراجویی، هاردکور و بیننده است که هرکدام سبک مخصوص به خودشان را دارند. سال ۲۰۱۴ نسخه مخصوص ایکس باکس وان بازی ایکس باکس  منتشر شد که دارای جهانی بزرگتر، بخش چند نفره با ویژگی های جدید و همینطور گرافیک بالاتر بود.
نسخه ایکس باکس وان بازی به قدری جالب بود که دومین بازی برتر سال ۲۰۱۴ کنسول ایکس باکس وان شد. بازی از لحاظ گرافیکی خیلی عجیب و جذاب است. گرافیک پیکسلی چیزی است که شاید در اول برایتان تازگی داشته باشد و عجیب به نظر برسد اما هر چقدر بازی کنید گرافیک بازی برایتان عادی و لذت بخش خواهد شد.

جزئیات انتشار بازی Minecraft Edition Xbox One کمپانی Mojang
جزئیات انتشار بازی Minecraft Edition Xbox One کمپانی Mojang

صدا گذاری بازی چیزی نیست که موجنگ بر روی آن وقت گذاشته باشد و خیلی ساده و بدون خلاقیت خاصی بازی صدا گذاری شده است. ولی بازی دارای موسیقی نسبتا خوبی است. بازی Minecraft به قدری محبوب شد که کافیست یک جستجو در گوگل پلی داشته باشید تا متوجه نزدیکی و ارتباط بازی ماینکرافت به ۵۰ بازی مختلف با سبک Minecraft توسط بازی سازان تنها برای اندروید ساخته شده است که این نشان از جایگاه ویژه این بازی در دنیای بازی های ویدیویی دارد.
سال ۲۰۱۵ استودیو تعطیل شده telltale games با همکاری موجنگ یک بازی با نام Minecraft: Story Mode را به صورت اپیزودیک ساخت و منتشر کرد بازی یک پنجره جدید از جهان Minecraft برای مخاطبان بازی گشود. طبق اخبار شنیده شده قرار است یک فیلمی با محوریت Minecraft نیز ساخته شود.
از نگاهی به نمرات بازی بیاندازیم متوجه میشویم که نسخه ایکس باکس وان Minecraft از سایت Metacritic توانسته نمره فوق العاده ۸۸ را کسب کند و همینطور وبسایت IGN به این نسخه نمره ۹.۷ از ۱۰ را داده که نشان میدهد با چه شاهکاری طرف هستیم.
Minecraft بازی است که به هر مخاطبی با هر سن و سلیقه ای پیشنهاد می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =