بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2

جزئیات انتشار بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 PS4

در تازه ترین رویداد های بازی و سرگرمی، مراسم توکیو گیم شو برگزار شد و همانطور که همه مان می دانیم در این گونه مراسم ها خبرهای دسته اول و داغی در مورد بازی های مورد انتظاری که قرار است در آینده منتشر شوند، به دست می آید.در یکی از این خبرها شاهد منتشر شدن تریلری از یک بازی قدیمی و اصیل از کمپانی باندای نامکو بودیم.

کمپانی باندای در این اقدام تریلر بازی Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 به معرض نمایش گذاشت و اعلام کرد که این بازی قرار است در تاریخ نامعلومی در سال ۲۰۱۸ به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه گردد. قسمت قبلی این بازی به نام Mobile Suit Gundam: Battle Operation در سال ۲۰۱۲ برای پلی استیشن ۳ منتشر شد و کاربران این کنسول می توانستند این بازی را به صورت رایگان و دیجیتالی از PSN دانلود کرده و به تجربه آن بپردازند.

رویداد توکیو گیم شو هر ساله در ماه سپتامبر و در ماکوهاری میسه، در چیبا ژاپن برگزار می شود و فرصتی است برای استودیوهای بازیسازی در ژاپن برای به نمایش گذاشتن محصولاتشان، معرفی کردن پروژه هایشان در آینده و منتشر کردن تریلرهای بازی های مورد انتظاری که قرار است به بازار عرضه شود.در اصل این رویداد یک نمایشگاه بازرگانی برای بازی های ویدیویی می باشد.این رویداد همچنین با عنوان مختصر تی جی اس (Tokyo game show) هم شناخته می شود.

جزئیات انتشار بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 PS4
جزئیات انتشار بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 PS4

این نمایشگاه به مدت چهار روز برگزار می شود که دو روز اول آن برای اصحاب رسانه و صنعت بازی می باشد و دو روز آخر هم برای عموم افراد آزاد هست. شرکت های معروف بازی ساز ژاپنی اعم از کونامی، کپ کام، باندای نامکو و غیره در این نمایشگاه غرفه های مخصوص به خود را دارند. علاوه بر استودیوهای بازی ساز ژاپنی، استودیوهای بین المللی دیگری هم در این نمایشگاه حضور دارند و به عرضه محصولاتشان می پردازند.

حال بیایید اطلاعاتی را راجع به سری بازی های Gundam بیان کنیم. این بازی ساخته کمپانی باندای نامکو می باشد و در سبک فایتینگ دسته بندی می شود و شما باید با کنترل کردن و هدایت یک سری ربات های انسان نما به مبارزه با دیگران بپردازید. شما با پرداختن به این مبارزات قابلیت این را دارید که ربات خود را پیشرفته تر و مجهز تر کنید.

اگر بخواهیم خلاصه ای از گیم پلی این بازی پلی استیشن ۴ را بیان کنیم باید بگوییم که این بازی جنگ بین ربات ها می باشد و شما در قالب تیم های سه نفره یا شش نفره قرار می گیرید و به یکدیگر تیراندازی می کنید و به کسب امتیاز می پردازید و در پایان هر تیمی توانسته باشد امتیاز بیشتری را کسب کند، پیروز میدان خواهد بود. این بخش، بخش ساده ای به نظر می رسد اما با وجود این باز هم دارای مشکلاتی می باشد به خصوص زمانی که میدان نبرد شلوغ می شود.

مبارزات این بازی به معنای واقعی کلمه یک آشوب بزرگ است. این بازی دارای سیستم هک اند اسلش می باشد ولی با این وجود رفته رفته بازی تکراری و خسته کننده می شود اما همچنان مبارزات این بازی از پوینت های مثبت آن محسوب می شود. در وسط میدان مبارزه صندوقچه هایی به صورت کاملا فکر شده تعبیه شده است و باعث پیشرفت ربات ما می شود.

در ابتدای بازی سطح ربات شما یک خواهد بود و شما باید برای افزایش سطح رباتتان به دنبال کشتن دشمنان و ربات های دیگر باشید یا می توانید با استفاده از صندوقچه ها این امر را انجام دهید. پس طبیعی است که بازیکنان بیشتر به دنبال این امر باشند تا مبارزه چون علاوه بر اینکه باعث افزایش قدرت شخصیت خود می شوند، قابلیت ها و تونایی های قفل شده در بازی برای او باز می شود و می تواند در مبارزات با دیگر ربات ها امتیاز ویژه ای باشد.

جزئیات انتشار بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 PS4
جزئیات انتشار بازی Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 PS4

این بازی علاوه بر بخش تک نفره و داستانی، دارای بخش آنلاین و چند نفره هم می باشد. در بخش مولتی پلیر اگر تعداد ربات ها زیاد نباشد بازی به صورت روان اجرا خواهد شد اما اگر میدان مبارزه بیش از اندازه شلوغ شد آن وقت است که نقص های بازی اعم از بیرون پریدن از بازی و افت زمانی آن نمایان می شود. بخش آنلاین بازی باعث جذاب تر شدن آن شده است و در این روزها این بخش در بازی ها طرفداران بیشتری نسبت به بخش داستانی پیدا کرده است. در مجموع می شود این بازی را به کسانی که این سبک از بازی را دوست دارند پیشنهاد کرد با این وجود که دارای نقص ها و مشکلاتی فنی ای است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + شش =