جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital

جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital

جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital

بازی های مستقل چه قبول داشته باشیم و چه نداشته باشیم امروز بخش مهمی از صنعت بازی های ویدیویی را به خود اختصاص داده اند ، استودیو های کوچکی که نه با گرافیک خیره کننده بازی های خود ، نه با صداگذاری های دیوانه وار و موسیقی های حرفه ای و نه با بودجه های میلیون دلاری ، بلکه خیلی ساده اما خلاقانه دست به خلق بازی های کوچک اما شگفت انگیز می زنند .
بازی هایی که گاهی آنقدر درخشان می شوند که می تواند نامشان را کنار عنوان های بزرگ یا به اصطلاح بازی های AAA سال قرار داد .
سال ۲۰۱۸ دو استودیو کوچک Grip Digital و Terrible Posture که هر دو استودیو مستقل در کشور جمهوری چک هستند بازی جدید خود را یعنی MothergunShip معرفی کردند ، بازی در ژانر و سبک شوتر اول شخص که دارای دو حالت تک نفره و مولتی پلیر نیز می شود .

جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital
جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital

بازی MothergunShip برای سه پلتفرم ویندوز و دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شد ، بازی که با بهره گیری از موتور قدرتمند Unreal Engine 4 ساخته و توسعه داده شد .بازی از لحاظ داستانی هیچ حرفی برای گفتن ندارد و کاملا از همان ابتدا حس می کنید که داستان بازی برای پر بودن به کلیشه ای ترین شکل ممکن و بی سر و ته ترین حالت نوشته شده است.
داستانی که معلوم است برای سازندگان بازی نیز اهمیتی نداشته است که اینقدر راحت از کنار آن گذشتند و بدون توجه به آن بازی خود را خلق کردند . داستان بازی ، روایت داستان یک فرد بی نام و نشان ، بدون هیچ گذشته خاصی و حتی بدون اسم است که بدون هیچ دلیلی باید به داخل یک کشتی فضایی که پر از ربات های خطرناک است برود و آن ها را نابود کند .
داستانی که حتی از کلیشه نیز چند گامی عقب تر است . بازی حتی کاراکتری را هم ندارد که از طریق آن بتواند داستان گویی کند و بازی را روایت کند ، فقط تعدادی آیکون است که شما از طریق بی سیم خود با آن ها ارتباط دارید و کمی در میان دیالوگ های خود به جهان بازی اشاراتی می کند .

هرچقدر که Grip Digital و Terrible Posture در داستان پردازی ضعیف نشان دادند اما گیم پلی MothergunShip فوق العاده است ، با همان داستان کلیشه ای شما باید در داخل سفینه فضایی به گشت و گذار بپردازید و با رفتن به اتاق های مختلف با ربات های خطرناک بازی مبارزه کنید ، نکته ای که وجود دارد طراحی بسیار خوب این اتاق ها و مراحل بازی است که نکته ای که وجود دارد طراحی این اتاق ها تصادفی است و با هر بار مرگ و دوباره اجرا کردن بازی با اتاقی جدید مواجه خوهید بود .
بازی از این بعد واقعا تنوع خوبی دارد و نمی گذارد که شما از این لحاظ خسته شوید و بازی را کنار بگذارید .
بازی این انتخاب را برایتان تدارک دیده که اگر دوست نداشتید مبارزه کنید می توانید با فرار از اتاق بدون درگیری مرحله را رد کنید اما باید بدانید زمانی که مبارزه نکنید .
خبری از پول و از طریق پول خبری از سلاح های جدید و قدرتمند نیست و درست زمانی متوجه این موضوع می شوید که به جنگ باس نهایی هر مرحله می روید و متوجه می شوید با سلاح های ضعیفتان هیچ شانسی برای پروزه نخواهید داشت .
نکته مثبت دیگر گیم پلی تنوع بسیار بالای دشمنان است و همینطور تنوع فوق العاده کشتن این ربات ها به جذابیت بازی بسیار افزوده است و به شما این قابلیت را می دهد که هر روشی را که دوست دارید برای از پای درآوردن این ربات ها استفاده کنید .
بازی MothergunShip بسیار بازی چالشی و سختی است و نکته مهمی که وجود دارد در بازی خبری از ذخیره یا Save نیست و با یک بار کشته شدن دوباره ، روز از نو ، روزی از نو ، بازی Playstation 4 دارای هوش مصنوعی خوبی نیز می باشد که به چالش بازی بیشتر از همیشه کمک می کند .

جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital
جزئیات انتشار بازی Mothergunship PS4 کمپانی Grip Digital

گرافیک بازی بسیار متوسط است و خبری از یک بازی گرافیکی فوق العاده جذاب نیست و گرافیک و تصاویر بصری بازی متوسط و معتدل طراحی شده است .بازی MothergunShip توانست از سایت Metacritic نمرات خوبی را بدست آورد به طوری که نسخه پلی استیشن ۴ بازی نمره ۷۸ از ۱۰۰ ، نسخه PC بازی نمره ۷۲ از ۱۰۰ و در نهایت نسخه ایکس باکس وان بازی با کسب نمره ۷۷ از ۱۰۰ نشان داد که بازی MothergunShip یک عنوان و بازی قابل احترام است و نمی شود.
خیلی سریع از آن عبور کرد و منتقدین نیز به خوبی به این موضوع رسیده اند .
اگر بخواهیم خلاصه بیان کنیم دو استودیو Grip Digital و Terrible Posture هدفی جز ساخت یک بازی سرگرم کنده و گیم پلی طولانی و غنی نداشتند و به خوبی نیز در این مسیر موفق شده اند ، به جز داستان بازی که ضربات سنگینی از لحاظ ارتباط مخاطب با بازی را وارد می کند.بقیه اجزا بازی عالی بودند مثل گیم پلی دیوانه وار بازی که حس و حال عجیبی را برایتان به ارمغان می آورد .
بازی MothergunShip یک عنوان لذت بخش است که یک بار تجربه کردن آن و لذت بردن از گیم پلی فوق العاده آن پیشنهادی است که به شما می دهم ، بازی که می تواند شما را وادار به تحسین کند که این بازی فوق العاده خوب اثر یک استودیو کوچک است .

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =