جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت دوم

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت دوم

در این بازی می‌توانید با معلم پیری حرف بزنید که “ما” را با وجود رفتار زشت و ناپسندش دوست دارد و همیشه از صحبت کردن با او استقبال می‌کند. همسایه سالخورده‌ای نیز در حوالی خانه “ما” زندگی می‌کند که او را جوانی وحشتناک و مایه درد و رنج خود می‌داند و یکسره از او شکایت می‌کند.گفتگوهایی که با این دو شخصیت انجام می‌شود، مثل تمام گفتگوهای کوتاه دیگری که با ساکنان شهر دارید، کاملا واقعی به نظر می‌رسند.
این برخوردها المان‌های اسرارآمیز پاسم اسپرینگز را هم خنثی و هم پررنگ می‌کنند.
در تمام طول داستان تعادل به خوبی در بازی Night in the Woods حفظ می‌شود. مخاطب بازی پلی استیشن ۴ همیشه باید به گشت و گذار در پاسم اسپرینگز مشغول باشد و رازهای آن را یکی یکی کشف کند، این اکتشافات با تعامل‌هایی همراه است که باید با همان شخصیت‌های معدود داشته باشید که البته ابدا اجباری هم در آن نیست.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

در عین حال مینی گیم‌های ساده و سرگرم‌کننده‌ای نیز در بازی وجود دارند. در بیشتر قسمت‌های بازی پیشرفت‌تان به صورت تدریجی و با اتفاقاتی که به صورت روزانه رخ می‌دهند، صورت می‌گیرد و این روند کند در جمع‌آوری اطلاعات باعث قوی‌تر شدن “ما” و دوستانش می‌شود. این ساختار شرایطی را به وجود می‌آورد که موجب می‌شود مخاطب بی‌هدفی و در عین حال هدفدار بودن را در آن واحد تجربه کند، همه روزها شبیه هم هستند.
اما هیچ روزی مثل روزهای دیگر نیست. همیشه چیز جدیدی وجود دارد که می‌توانید درباره یکی از همسایه‌ها کشف کنید، یا “ما” نظری می‌دهد که باعث می‌شود در همان افرادی که همیشه با آن‌ها تعامل دارد، احساس متفاوتی ایجاد شود. جهان نامحدود بازی تاثیر داستان اصلی را دو چندان کرده است و این مساله به خصوص در ارتباط بین “ما” و دوستانش و شهر پاسم اسپرینگز به خوبی دیده می‌شود.

پایان بسیاری از روزها به این صورت است که گزینه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد تا فعالیتی را انتخاب کنید، مثلا رفتن به یک مرکز خرید یا دیدار با یکی از دوستان دوران کودکی‌تان یا انجام کاری خلاف قانون با کس دیگری که همدست شما است. در همین لحظات است که رویدادهای مهم‌تر و عجیب و غریب‌تری اتفاق می‌افتد.
بعضی از این اتفاقات مهیج و سرگرم‌کننده هستند، مثلا وارد شدن مخفیانه به فروشگاه خواروبار فروشی که سال‌هاست دیگر از آن استفاده نمی‌شود و تعطیل مانده، ماجراجویی که فقط جنبه تفریح و شیطنت دارد. اما گاهی نیز “ما” در این فعالیت‌ها با افرادی روبرو می‌شود و درباره اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده و این مساله صحبت می‌کند که واقعا چه بلایی بر سر زندگی خود آورده است.
دیدن “ما” در حالی که این مشکلات را برای خود به خود به وجود می‌آورد و طفره رفتن از جواب دادن به سوالاتی که درباره کالج نرفتن او مطرح است، کار دشواری است به خصوص اگر شما نیز شبیه او بوده و تجربه‌های مشابه با او را داشته باشید. موسیقی حزن‌انگیز Night in the Woods این احساس در شما برمی‌انگیزد که انگار تمام طول روز را غمزده، ناامید، نامطمئن و سردرگم در تخت خود دراز کشیده‌اید و یارای انجام هیچ کاری را ندارید.

شاید در ابتدای بازی Playstation 4 به مشکل برخورد کنید و نتوانید حتی یک روز از آن را به پایان برسانید، اما این دردسرها به زودی تمام می‌شوند و به زودی قلق همه چیز دست‌تان می‌آید. “ما” با پیوستن دوباره به دوستان قدیمی خود، سعی دارد دریابد باید با زندگی خود چه کار کند و چه مسیری را در پیش بگیرد. در همین حال اتفاقات تاریک و ناگواری برای آن‌ها اتفاق می‌افتد که گذار از آن به عهده شما است.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

با آن که بازی در درجه اول ژانر ماجراجویی دارد، اما وقتی تلاش دارید پرده از رازهای پاسم اسپرینگز بردارید، ترکیبی از ژانرهای دیگر را نیز تجربه می‌کنید. در واقع می‌توان آن را ترکیب گلچین‌شده‌ای از مینی‌گیم‌ها و سبک‌های مختلف به حساب آورد. پلتفرمینگ (یا همان جهش و عبور از موانع) غالب‌ترین ویژگی بازی است و در بخش عمده‌ای از آن مخاطب سرگرم انجام کارهایی از این دست است.
اما جز این موارد دیگری نیز وجود دارد، مثلا در بعضی از مینی گیم‌ها باید بدون این که جلب توجه کنید و مچ‌تان را بگیرند، از جیب دیگران چیزهای را کش بروید، گاهی باید با چاقو با شخصی دیگر درگیر نبردی عجیب شوید و با او دست و پنجه نرم کنید، بعضی اوقات باید با کمان تیراندازی کنید و کلی چیزهای دیگر.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 12 =