جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت سوم

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت سوم

برخی از این بازی‌ها از دیگران موفق‌تر هستند و بیشتر توجه مخاطب را جلب می‌کنند، به خصوص نبرد با چاقو نسبتا ضعیف و آزاردهنده است. اما این حقیقت که در بازی می‌توان دست به فعالیت‌های متنوعی زد، باعث شده تا همیشه حس جدید و تازه بودن به مخاطب القا شود.
در ضمن تمام آن‌ها به نوعی با بازی اصلی ارتباطی منطقی دارند، در غیر این صورت شرکت در بازی‌های مختلف احتمالا شلختگی را در بازی پلی استیشن ۴ موجب می‌شد و تمرکز بازیکنان آن را به هم می‌زد، وضعیتی که به هیچ وجه در این بازی احساس نمی‌شود.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

به گفته برخی بازی با عنوان خود ارتباط چندانی ندارد، اما به‌طور قطع این ادعای درستی نیست و بازی کاملا داستان‌محور است. داستان خیلی خوب ساخته و پرداخته شده است و با مهارت کامل احساسات و روحیات یک جوان بیست ساله را به تصویر می‌کشد.
اگر سن و سال‌تان با شخصیت اصلی حدودا یکی باشد و یا احساسات آن زمان‌تان را به خوبی به یاد بیاورید، تقریبا می‌توانید مطمئن باشید که داستان بازی بارها و بارها و در چندین موقعیت می‌تواند احساسات‌تان را درگیر خود کرده و شما را به فکر فرو ببرید، شاید حتی ناچار شوید بازی را متوقف کنید تا کمی افکارتان را جمع و جور کنید. در طول شش هفت ساعتی که باید برای تمام کردن بازی وقت بگذارید.
نویسنده موفق می‌شود دست کم ده‌ها بار این حالت را به وجود بیاورد که بیشتر آن به علت روابطی است که “ما” با خانواده خود دارد. این قوی‌ترین المان بازی است: روابط
با آن که به نظر می‌رسد داستان حول یک شهر کوچک و غم‌زده در آمریکا می‌گردد، اما روایت اصلی مربوط به روابط افراد داستان است. رابطه “ما” با پدر و مادرش و بهترین دوستانش یعنی “بی” و “گرگ” خیلی خوب به تصویر کشیده شده‌اند.
در سراسر بازی حس شوخ‌طبعی، لطافت و روابط تاثیرگذار مشاهده می‌شود و به جز یکی دو صحنه کاملا حس می‌شود که این احساست واقعی هستند. دلیل همه این‌ها این است که همه چیز شبیه به واقعیات زندگی است، به علاوه می‌توان موارد اضطراب‌آوری همچون بحران‌های وجودی و ترس از اشتباهاتی که باعث خراب شدن زندگی می‌شوند را نیز از جمله عوامل تاثیرگذار بازی دانست.

داستان حاوی چندین صحنه است که نتوانسته‌اند استاندارد بالای بخش‌های دیگر را داشته باشند، اما این مساله تاثیر زیادی نداشته و لذتی را که از انجام بازی می‌برید، خدشه‌دار نمی‌کند. “ما” پس از گشت و گذارهای همیشگی خود در شهر و صحبت با تمام دوستان خود، وقتی زمان خوابیدن فرا می‌رسد و به خانه برمی‌گردد، دچار کابوس‌های دیوانه‌وار و سورئالی می‌شود در ابتدا به نظر می‌رسد که این کابوس‌ها بی‌دلیل هستند و وجودشان اصلا ضرورتی ندارد.
اما در آخر این ابهام برطرف می‌شود. کابوس‌ها به گونه‌ای است که احساس می‌شود معنایی ندارند و به نظر می‌رسد که تنها دلیل وجودشان در بازی این است که فضای بازی را دلهر‌ه‌آورتر کنند. البته کابوس‌ها حیرت‌آور هستند و دست‌کم احساست را درگیر خود می‌کنند. علاوه بر این کابوس‌ها، آخرین پرده بازی Playstation 4 با آن که عمدتا جذاب است، ظاهرا جلوه خود را در یکی دو صحنه از دست می‌دهد و باعث می‌شود.
پیگیری روند رویدادها و درک این که چرا برخی اتفاق‌ها در حال رخ دادن هستند، دشوار شود. اما این یک اختلال مختصر است و بازی خیلی زود سیر خوب را دوباره در پیش می‌گیرد و به طرز باشکوهی به پایان می‌رسد.
اگر همه موارد را در نظر بگیریم، با وجود آن که روابط بهترین بخش داستان هستند، اما شاید تاثیرگذارترین قسمت بازی جابجایی استادانه‌ای است که میان احساسات و روحیات متفاوت صورت می‌گیرد.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

شرایط دقیقا مثل زندگی واقعی است، بازی برای مدتی طولانی در مسیری یکنواخت پیش نمی‌رود و مدام و بدون این که وقفه‌ای حاصل شود، میان احساساتی مثل شادی، اندوه، خشم و ترس در حال جابجا شدن است. این ویژگی همین طور که به آخر بازی نزدیک می‌شویم ادامه پیدا می‌کند و هر چه جلوتر می‌رویم ترس پنهانی که پیش‌تر درباره‌اش صحبت کردیم تبدیل به وحشتی غیرقابل تصور می‌شود.
با آن که داستان بدون شک جذاب‌ترین جنبه بازی است، اما هنری به کار گرفته شده و موسیقی را نیز نباید از قلم انداخت و نمی‌توان سرسری از آن‌ها رد شد. هنری که در بازی استفاده شده سبک خاصی دارد و این خود باعث شده المان‌های جذاب بازی بیشتر به چشم بیایند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 14 =