جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت چهارم

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall قسمت چهارم

در همان حال در خلق موقعیت‌های مختلف به جزئیات نیز به خوبی پرداخته شده و تنوع بالایی در آن‌ها مشاهده می‌شود، این خصوصیات به ویژه در مرکز خرید ومپرویو (Vaporwave) یعنی همان جایی که “ما” همیشه از آن دیدن می‌کند، به خوبی قابل مشاهده هستند.رنگ‌هایی که در تصاویر دیده می‌شوند نیز خارق‌العاده و چشم‌‌نواز هستند.
از دیگر جنبه‌های جذاب تصاویر می‌توان به رنگ‌های مختلف و متفاوتی اشاره کرد که بسته به وضعیت آب و هوایی تغییر می‌کنند که احتمالا از نظر شما نیز جالب توجه خواهد بود. در آخر اجازه دهید قدری درباره موسیقی بازی پلی استیشن ۴ نیز صحبت کنیم. موسیقی تیتراژ فوق‌العاده و باورنکردنی است. آهنگساز این بازی مجموعه‌ای بی‌نظیری را ساخته است که به هیجان و احساسات بازی کمک می‌کند، به ویژه در صحنه‌های پایانی این شاخصه پررنگ‌تر نیز می‌شود.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

یکی از کسانی که تجربه این بازی را داشته است می‌گوید: “من هم مثل “ما”در سن ۲۰ سالگی در دوران مدرسه شرایط دشواری را سپری می‌کردم و از افسردگی رنج می‌بردم. در طول بازی این احساس به من دست می‌داد که گویی در آینه حرکات و رفتارهای شرم‌آور خود را می‌بینم. اما این بازی به اندازی کافی خوب بود تا بتوانم این مساله و یادآوری آن دوران را نادیده بگیرم.
به جای آن که بازی را رها کنم، به دنبال فرصت‌هایی برای انجام مینی گیم‌ها و دیدار با دوستانم در محل کار بودم و این کار را هم برای “ما” و هم برای خودم انجام می‌دادم. تمام گوشه و کنارهای شهر را می‌گشتم و امیدوار بود تا کوچکترین و احمقانه‌ترین لحظات را تجربه کنم و غالب اوقات در این کار موفق بودم. چوپ شورها را از مغازه کش می‌رفتم و به بچه موش‌ها می‌دادم و این کار را فقط به این خاطر انجام می‌دادم تا ببینم اگر به آن‌ها غذا بدهم اتفاق خاصی خواهد افتاد یا خیر.
هر روز پیش یکی از همسایه‌ها می‌رفتم تا به شعرهای بی‌معنی او گوش دهم، چون در دنیای واقعی کسی را می‌شناسم که به او شباهت خارق‌العاده‌ای دارد.”
متاسفانه یکی از جنبه‌های ضعیف بازی شیوه کنترل بازی است که دردسرساز و دشوار است، در طول بازی نیز صحنه‌هایی وجود دارد که گاه فضای مهیج بازی را دچار اختلال می‌کند.
در Night in the Woods بازی‌هایی در خود بازی اصل جای داده شده‌اند. به عنوان مثال می‌توانید با کامپیوتر شخصی “ما” بازی Demontower را انجام دهید که سرگرمی بسیار جالبی است. می‌توانید آن را قبل از رفتن به تختخواب انجام دهید، شاید این همان کاری باشد که همیشه در دنیای واقعی انجام می‌دهید. همان وقت‌هایی که پیش از خوابیدن ساعت‌ها بیدار می‌مانید و سرگرم بازی می‌شوید.
اگر دوست ندارید بازی کنید و از Demontower خوشتان نمی‌آید، می‌توانید در عوض به دوستان‌تان پیام بدهید و با آن‌ها مشغول گپ زدن شوید.
هر چه به پایان بازی نزدیک می‌شوید، به احتمال زیاد بیشتر به “ما” و دوستان عجیب و غریب اما دوست‌داشتنی او دلبسته می‌شوید.
ماجراهای آن‌ها در این شهر مخروبه و چالش‌برانگیز حتما به چیزی ربط پیدا می‌کنند، حتی اتفاقاتی که ناگوار هستند نیز از این قاعده مستثنی نیستند، به همین دلیل است که تاثیر احساسی Night in the Woods تا این اندازه بالا است.
برداشتی که از تمام قسمت‌های بازی دارید، از ابتدای آن گرفته تا بخش پایانی آن، کاملا به خود شما بستگی دارد. این که چطور مسائل را به هم ربط می‌دهید.
وابسته به تجربه‌ها و انتخاب‌های خود شماست، مثلا در دیالوگ‌های “ما” و این که دوست دارید با چه کسانی وقت بگذرانید، کاملا آزاد هستید. گرچه داستان افسون‌کننده و مضطرب بازی Playstation 4 خیلی خوب از کار در آمده است، اما به نظر می‌رسد بیش از آن که روایت مستقیم داستان در نظر گرفته شود، احساسات در اولویت قرار گرفته‌اند.

جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall
جزئیات انتشار بازی Night In The Woods PS4 کمپانی Infinite Fall

نتیجه‌گیری
Night in the Woods حقیقتا یک بازی ماجراجویانه باشکوه است. با آن که بازی و مراحل آن سرگرم‌کننده و متنوع هستند، اما به طور قطع جذابیت اصلی آن به داستان کم‌نظیرش برمی‌گردد. داستان روایتگر بحرانی است که برای یک دانشجوی کالج اتفاق می‌افتد. دختری که با پدیده‌های شرارت‌بار روبرو است و با دیگران روابطی دارد که تا کنون در بازی‌های ویدئوی دیگر دیده نشده بودند.
همه این اتفاق‌ها با یک موسیقی شاهکار آغاز می‌شود، در همان حال سبک هنری به‌کارگرفته حاوی رنگ‌ها و جلوه‌هایی است که دیدن آن‌ها انسان را به وجد می‌آورد. اگر یکی دو تا از نکته را در نظر نگیریم، می‌توان گفت این بازی به لحاظ نویسندگی مثال‌زدنی است و به‌طور حتم یکی از بهترین بازی‌هایی است که Kickstarter تا کنون روانه بازار کرده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =