بازی No Man’s Sky برای XBox One

جزئیات انتشار بازی No Man's Sky برای XBox One

خبرهایی که به تازگی به گوش می‌رسد که نشان می دهد شرکت Hello Games قصد دارد برای ایکس باکس وان بازی No Man’s Sky را منتشر کند و یک آپدیت هم در کنار آن در دسترس کاربران قرار بدهد. درباره اینکه این اتفاق در چه تاریخی رخ خواهد داد هنوز صحبتی به میان نیامده است ولی چیزی که مشخص شده است این می باشد که این بازی در سال ۲۰۱۸ در دسترس کاربران ایکس باکس وان قرار خواهد داده شد.

همچنین صحبت از وجود یک آپدیت برای این بازی نیز می باشد و درباره آن اطلاعاتی به دست آمده است که طبق این اطلاعات قرار است برای بازیکنانی که بازی را در پلی استیشن ۴ و پی سی دنبال می‌کنند نیز بیاید و به صورت رایگان این اتفاق خواهد افتاد.و اما کسانی که در ایکس باکس وان قرار است بازی No Man’s Sky را تجربه کنند و بسته های الحاقی Foundation ،Pathfinder و Atlas در نظر گرفته شده است. آپدیت بسیار جدید و بزرگ نیز قرار است در دسترس آنها قرار بگیرد و پس از آن آنها می‌توانند روی کنسول خود Pre-Install انجام دهند.اما درباره این بازی چه می دانیم؟ بازی هایی بودند که هیچ شباهتی به تریلرها و وعده‌هایی که درباره آنها داده شده بود را نبودند.

جزئیات انتشار بازی No Man's Sky برای XBox One
جزئیات انتشار بازی No Man’s Sky برای XBox One

معمولا نمایش های پر زرق و برق بود که از گوشه و کنار به گوش همه می رسید و کنفرانس های عجیب و دهن پرکن ای برگزار می شد و همه این ها باعث می شد کاربران مشتاق ‌شوند ببینند باید منتظر چه شاهکاری باشد. درباره این بازی وقتی که تریلر پخش شد هیچ کس نمی دانست با چه چیزی طرف است.چیزی که دنبال کنندگان از تریلر های بازی فهمیدند این بود که با یک دنیای بسیار عظیم طرف هستیم، آن طور که سازندگان این بازی می گفتند یک دنیای عظیم توسط الگوریتم های تصادفی ساخته شده و در آن ۱۸ کوینتیلیون سیاره وجود خواهد داشت.

هیچ داستان خطی وجود ندارد و شما می توانید به همه آنها سفر کنید این خبر قطعا هیجان انگیز به نظر می رسید اما دلیل آن چه بود؟ چرا باید به این سیاره ها سفر کنید و در آنها به دنبال چه بگردیم؟ در واقع این بازی را می‌توان در سبک ساخت و ساز و بقا دانست. شما حالا هر هدفی که می خواهید داشته باشید به هر حال باید سوخت و منابع خود را مدیریت کنید وگرنه به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. برای به دست آوردن منابع و سوخت چند کار می توانید انجام بدهید که یکی از آنها این است که در سطح سیاره ها به دنبال آنها بگردید و یا از فروشندگان فضایی که وجود دارند این منابع را تهیه کنید.

شما مدام در راه رسیدن به سیاره های مختلف این سوخت ها و منابع را هزینه می کنید و دوباره آنها را به هر نحوی که خواستید به دست می آورید.اما این دنیای بی پایان پس از چند ساعت جذابیت خود را از دست می دهد چون دیگر با هیچ ایده جدیدی روبرو نمی شویم و کنجکاوی ما درباره اینکه چه کارهایی می شود در این سیاره انجام داد دیگر چندان هیجان انگیز به نظر نمی رسد ولی نمی توان با این حال به این بازی Playstation به چشم یک ناامیدی نگاه کرد.

اگر شما به پیش نیازهایی که برای این بازی نیاز است توجه کنید و آنها را رعایت کنید می توانید از این بازی لذت ببرید چرا که شما در این بازی هیچ محدودیتی ندارید و این شاید خیلی اتفاق تازه‌ای باشد اما می‌توانید یک سیاره را نشانه بگیرید و برای رسیدن به آن تلاش کنید و پس از مدتی دیگر برایتان اهمیت نداشته باشد که روی آن سیاره چه اتفاقی می افتد. قدم اول بازی شما در واقع غیر مستقیم بازی را آموزش می بینید از ابتدای کار شما باید سفینه را تعمیر کنید و آن را ارتقا دهید به این صورت شما می آموزید چگونه باید منابع را به دست بیاورید و از آنها استفاده کنید و برای استفاده از ابزار و عناصر موجود در بازی آماده می شوید.

جزئیات انتشار بازی No Man's Sky برای XBox One
جزئیات انتشار بازی No Man’s Sky برای XBox One

شما باید در این راه به مدیریت سلاح، سفینه و ابزار خود بپردازید و با توجه به نوعی که می خواهید بازی را دنبال کنید هر کدام از آنها را ارتقا دهید برای مثال ممکن است کسی استخراج کننده خود را خیلی تقویت کند و یا اینکه می تواند قدرت تهاجمی خود را خیلی اضافه کند و برای پیدا کردن منابع به گشت و گذار بپردازد و حوصله زیادی خرج کند و یا اینکه کمی جسورتر باشد و با پلیس هایی فضایی درگیر شود. هر چند که این بازی دارای مشکلاتی است و چندان پر انرژی و جذاب به نظر نمی رسد ولی در راه یک نوآوری قدم های ابتدایی را برداشته است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =